Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
24. februāris, 2016
Drukāt

Latvija atteiksies no dalības Viļņas un Gēteborgas grāmatu tirgū

Foto: Latvijas Literatūras centrsFoto: Latvijas Literatūras centrs

Latvijas stends Gēteborgas Grāmatu tirgū.

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija (LGA), kura konkursa kārtībā uz trim gadiem pārņēmusi agrāk Latvijas Literatūras centra īstenotās funkcijas par nacionālo stendu nodrošinājumu starptautiskajos grāmatu tirgos, šogad vedīs latviešu grāmatniecību uz četriem tirgiem – Leipcigā, Boloņā, Frankfurtē un Londonā, LA.lv uzzināja LGA.

Leipcigā un Boloņā LGA pilnībā nodrošinās nacionālo stendu, kamēr Frankfurtē un Londonā rūpēsies par tā saturisko piepildījumu, precizēja LDA valdes priekšsēdētāja Renāte Punka.

Lielāko grāmatizdevēju un Latvijas Grāmatniecības padomē panākta vienošanās, ka Latvija ar nacionālo stendu vairs nepiedalīsies Viļņas (Lietuva) un Gēteborgas (Zviedrija) grāmatu tirgū, pamatojot šo lēmumu gan ar ierobežotajiem līdzekļiem, gan arī ar nelielo atdevi grāmatniecībai no šiem tirgiem.

Jāpiezīmē gan, ka praktiski katru gadu vismaz viena latviešu autora grāmata zviedru valodā tikusi izdota, lietuviski iznākošo latviešu grāmatu skaits ir lielāks: pērn konkursā “Atbalsts ārvalstu izdevējiem Latvijas literatūras tulkojumu izdošanai” atbalstīti divi latviešu autoru daru tulkojumi lietuviešu valodā.

Renāte Punka uzsvēra, ka sadarbība ar Zviedrijas izdevējiem tikšot turpināta.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+