×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2015
Drukāt

Latvija atvēlēs 150 tūkstošus migrācijas krīzes risināšanai un Sīrijas bēgļu atbalstam (1)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Latvija atvēlēs 150 tūkstošus eiro Sīrijas bēgļu atbalstam un sadarbības veicināšanai ar migrācijas izcelsmes un tranzīta valstīm Āfrikā, otrdien atbalstīja valdība.

Līdzekļi tiks piešķirti no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Šā gada 23.septembra ārkārtas neformālās Eiropadomes laikā valstu un valdību vadītāji pieņēma kopīgu paziņojumu, kurā aicina gan ES institūcijas, gan valdības ātri rīkoties un pieņemt operacionālus lēmumus līdz 15./16.oktobra Eiropadomei.

Par vissteidzamākajiem jautājumiem, kur nepieciešama tūlītēja rīcība un ES dalībvalstu finansiāls atbalsts, valstu un valdību vadītāji izvirza vismaz papildu vienu miljardu eiro atbalsts ANO Augstajam komisāram bēgļu jautājumos (UNHCR), Pasaules Pārtikas programmai (WFP) un citām aģentūrām; atbalstu Libānai, Jordānijai, Turcijai un citām valstīm Sīrijas bēgļu krīzes pārvarēšanā, palielinot ES Reģionālo ieguldījumu fondu reaģēšanai uz krīzi Sīrijā (“Madad” fonds); finansējuma palielināšanu ES ārkārtas ieguldījumu fondam stabilitātes nodrošināšanai un nelikumīgas migrācijas un personu pārvietošanas iemeslu novēršanai Āfrikā.

Ārlietu ministrija (ĀM) norāda, ka ņemot vērā situāciju Sīrijā un Āfrikā kopumā, kā arī migrācijas plūsmu uz Eiropu, nepieciešams piešķirt 150 tūkstošu eiro lielu finansējumu no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, lai palīdzētu Sīrijas bēgļiem un veicinātu sadarbību ar migrācijas izcelsmes un tranzīta valstīm Āfrikā, tādējādi strādājot pie migrācijas pamatcēloņu novēršanas.

Ņemot vērā kraso Sīrijas bēgļu skaita pieaugumu un humanitārās situācijas pasliktināšanos reģionā, Latvijai ir nepieciešams sniegt finansiālu atbalstu 2015.gadā veicot iemaksu 50 tūkstošu eiro apmērā ES Reģionālajā ieguldījumu fondā reaģēšanai uz krīzi Sīrijā (“Madad” fonds) un 50 tūkstošu eiro iemaksu Pasaules Pārtikas programmas fondā. Savukārt, ņemot vērā bēgļu skaita pieaugumu arī no Āfrikas valstīm, Latvijai ir nepieciešams sniegt finansiālu atbalstu 2015.gadā, veicot iemaksu 50 tūkstošu eiro apmērā ES ārkārtas Trasta fondā Āfrikai.

Veicot šīs iemaksas, Latvija demonstrēs solidaritāti ar Sīrijas krīzē cietušajiem, demonstrēs solidaritāti migrācijas plūsmas regulēšanā un pamatcēloņu risināšanā, kā arī apliecinās atbildīgas valsts tēlu Eiropas Savienības un starptautisko organizāciju ietvaros, uzsver ĀM.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Visam citam nauda ir, tik ne savas tautas atbalstam !!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+