×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
11. jūnijs, 2018
Drukāt

Latvijā atvērs pirmo kriptovalūtu vēstniecību pasaulē (15)

No labās: "CryptoCash" dibinātājs un vadītājs Inokentijs Isers un vēstniecības pārstāvis Andrejs Šabašovs. Foto - Raivis ŠveicarsNo labās: "CryptoCash" dibinātājs un vadītājs Inokentijs Isers un vēstniecības pārstāvis Andrejs Šabašovs. Foto - Raivis Šveicars

“Cilvēkiem būs vieta, kur legāli pirkt un pārdot kriptovalūtas. Tāpat varēs arī bez maksas iegūt visu nepieciešamo informāciju par šiem darījumiem, par sadarbību ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) un nodokļu nomaksu, varēs nopirkt dažādus suvenīrus un aksesuārus ar kriptovalūtu simboliku. Daļēji šis būs arī tūrisma objekts. To visu ņemot vērā, iestādi esam definējuši par kriptovalūtu vēstniecību. Svarīgi, ka būsim viena no pirmajām vietām Eiropā, kur varēs iegādāties kriptovalūtas ar bankas karti,” sarunā ar “LA” atklāja topošās kriptovalūtu vēstniecības “CryptoCash” dibinātājs un vadītājs Inokentijs Isers. Gaidāms, ka vēstniecība savas durvis vērs jūlija sākumā.

Pašam uzņēmējam ir gana liela pieredze kriptovalūtu biznesā. Viņš dibinājis Lielbritānijā reģistrēto uzņēmumu “PayBis”, kurā tiešsaistē var pirkt un pārdot kriptovalūtas. Uzņēmuma, kuru apkalpo arī Rīgā strādājošs meitas uzņēmums, apgrozījums pērn bijis lielāks par 50 miljoniem dolāru, tajā reģistrēti apmēram 170 000 klientu no 181 valsts. Uzņēmums reģistrēts Lielbritānijā tur sakārtotās infrastruktūras un regulējuma dēļ tieši kriptovalūtām.

Pelnīs ar komisijas maksu un aksesuāriem

Vēstniecība pelnīs no darījumu transakciju komisijām. I. Isers gan solīja, ka, darījumiem izmantojot bankas karti, komisijas maksas būšot vienas no mazākajām pasaulē. “Gribēju izveidot kaut ko unikālu, kurā varētu izglītot cilvēkus par to, kas ir kriptovalūtas. Ārpus vēstniecības būs trīs karogi ar trīs dažādu kriptovalūtu “bitcoin”, “ripple” un “ethereum” logo, “CryptoCash” ieraudzīsim arī Rīgas tūrisma kartē,” sacīja I. Isers. “Gribam, lai tūristiem šī būtu kā atrakcija, kur var atnākt un nopirkt pirmo “bitcoin”, nopirkt suvenīrus. Runājam arī arī vietējiem dizaineriem par īpašas apģērbu līnijas izveidi.”

I. Isers, attīstot vēstniecības ideju, kontaktējies ar Valsts ieņēmumu dienestu un iestādē būs izvietoti materiāli par to, kā deklarēt naudu, kā no peļņas nomaksāt nodokļus. “Ar VID kontaktējamies jau no “PayBis” laikiem, kad viņi pārbaudīja to, kā mēs tiekam galā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu un terorisma finansēšanas novēršanu, kam bieži izmanto darījumus blokķēdē. Par mūsu darbību viņi bija ļoti apmierināti un prieks, ka viņi mūs atbalsta. Viņi ir pat laimīgi, jo attiecīgā sektora uzņēmēji piedalās šo jautājumu risināšanā,” sacīja topošās “CryptoCash” vēstniecības dibinātājs. Viņš sacīja, ka viens no vēstniecības mērķiem ir arī kliedēt cilvēku bažas un bailes – viņi vēlas kriptovalūtas iznest no ēnas.

“Iepriekš, nopērkot kriptovalūtas “PayBis”, bija parasts čeks, taču tagad saņemsiet čeku ar savu vārdu, personas kodu, darījuma summu un to, cik “bitcoin” esi nopircis, uzrādīsies arī tā brīža kurss un elektroniskā maka adrese. Transakcijas būs skaidri redzamas, lai tās būtu pilnīgi legālas. Pēc kāda laika, kad gribēsi “bitcoin” pārdot, čekā būs redzama visa tā pati informācija un nodokļus maksāsi no kursa starpības. Ja kurss būs pazeminājies, tad nodokļus, protams, nebūs jāmaksā, jo neko nebūsi nopelnījis.”

Prognozē “bitcoin” kursu līdz pat 30 000 dolāru

Cits “CryptoCash” pārstāvis Andrejs Šabašovs, kurš īpaši speciālizējas tieši noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā, sacīja, ka vēstniecībā darījumiem būs limiti. “Skaidrā naudā līdz 1000 eiro varēs pirkt kriptovalūtu bez personu apliecinoša dokumenta. Bet no 1500 eiro prasīsim vēl papildu personas datu verifikāciju, lai darījums varētu notikt. Savukārt ar bankas kartēm limitu nebūs, jo šādus norēķinus var viegli izsekot. Protams, ja darījums būs ļoti liels, dokumentus pieprasīsim,” sacīja speciālists.

Kā I. Isers vērtē kopējo kriptovalūtu popularitāti un attīstību Latvijā? “Vispār attīstāmies lēni. Viens no iemesliem ir Eiropa, kura mūsu rokas nedaudz sasien. Gaidām ziņas no Eiropas Centrālās bankas, kura šogad beidzot varētu definēt savu nostāju. Kad būs zināma pozīcija, tad arī Latvija varēs izstrādāt sīkākus noteikumus.”

Viņš prognozē, ka vēl līdz rudenim sagaidāms neliels “bitcoin” kursa kritums, bet jau 2019.gadā viņš sagaida, ka kurss uzkāps līdz 20-30 tūkstošiem dolāru par vienu “bitcoin”. Šobrīd tie ir apmēram 7-8 tūkstoši dolāri. “Ar kriptovalūtām ir kā ar internetu – kādreiz domāja, ka tas ir kaut kāds ļaunums. Taču visiem pamazām kļūs skaidrs, kā tas viss darbojas. Tā ir pavisam jauna tehnoloģija, kas nākotnē izmainīs finanšu pasauli. Uzskatu to par vienu no vissvarīgākajiem izgudrojumiem vēsturē. Var notikt kari un katastrofas, kuru dēļ parastās centralizētās finanšu sistēmas sabruktu, bet kriptovalūtas ir decentralizētas, un viss ir atkarīgs tikai no pieprasījuma un piedāvājuma,” norādīja I. Isers, kurš arī atklāja, ka viņam padomā ir vēl kāds jauns un neredzēts produkts, kuru gan viņš plašāk izrādīs tikai rudenī.

VID devis zaļo gaismu

Sazinoties ar VID, iestādes pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa apstiprināja, ka projekta autori ar viņiem ir runājuši un saņēmuši padziļinātu konsultāciju par to, kā uzņēmumam pareizi darboties, kā arī par to, kāda ir nodokļu specifika kriptovalūtas tirdzniecības jomā. “VID, pēc nodokļu maksātāja lūguma, sniedz un arī turpinās sniegt skaidrojumus un konsultācijas par nodokļu nomaksu, taču VID nav iesaistīts šajā projektā un arī nākotnē neplāno iesaistīsies vēstniecības darbā,” sacīja VID pārstāve. “Kopumā VID uz šo projektu skatās pozitīvi, jo projekta autori plāno savas saimnieciskās darbības ietvaros veikt arī skaidrojošo darbu par nodokļu nomaksu klientiem un fiziskām personām. Ņemot vērā ka šī saimnieciskās darbības joma ir diezgan jauna, tai nav sava specifiskā regulējuma un VID ikdienā saņem daudz jautājumu saistībā ar nodokļu nomaksu darījumos ar kriptovalūtu, cilvēku izglītošana un informēšana ir atbalstāma.”

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Malachi juus esat
  Maz kas tagad vispaar attiistas, ta kaa davaj, lai tik viss notiekaas

 3. prognozē 30k par btc? Nu veiksmi, ko, lai citu saka

  • nu katram sava redziiba, es, piem., domaaju, ka kaapsies liidz 200’000 USD un pat vairaak.

   • Es domāju, ka tuvāko pāris gadu laikā viens bitcoins maksās vairāk kā divsimt triljoni septiņdesmi miljardi piecdesmit miljoni eiro (lai būtu skaidrāk, 1 BTC = 200’070’050’000’000,00 EUR). Tā ir pilnīgi reāla cena. Jo tā ir nākotnes tehnoloģija. Visi to vien tikai lietos. Tradicionālās valūtas jau pēc gada būs aizmirstas. ASV dolārus un eiro lietos tāpat, kā Zimbabves dolārus. Un tas būs tikai sākums lielajām pārmaiņām pasaulē.

 4. Respektīvi to piedājums tāds pats, kā citās crypto valūtu lapās tikai ar mazu % likmi jums ? 🙂 veiksmi.

  • “I. Isers gan solīja, ka, darījumiem izmantojot bankas karti, komisijas maksas būšot vienas no mazākajām pasaulē.” cereesim, ka bus reali maza komisija, nevajadzes nekur iet talu uz Krakeniem u.c., bet varees shite pie mums nopirkt. Atbalstisim savejos !!!!!! Latvija sarauj!

 5. prieks redzēt ka kaut kas grozās uz priekšu arī mums citādāk lietuvieši un igauņi jau sen līmeni augstāk

  noteikti nopirkšu kādu suvenīriņu lai atbalstītu projektu

 6. Burvīgi! Un ko lai iesāk ar summām no 1001 līdz 1499 Eur?

  (Skaidrā naudā līdz 1000 eiro varēs pirkt kriptovalūtu bez personu apliecinoša dokumenta. Bet no 1500 eiro prasīsim vēl papildu personas datu verifikāciju, lai darījums varētu notikt.)

  Ņemot vērā, ka 3/4 Latvijas iedzīvotāju aldziņas netiek līdz šim līmenim, Tad novēlu – mazgājiet vien tālāk paši savu kriptovalūtu, ar VID svētību, vai bez…

  • Logiski domaajot, buus no 1000eur dokumentus jaaparaada, un virs 1500 eur buus kaut kas veel jaaizpilda. dazhnedazhaadaas finanshu iestaadees liidziigi ir, domaaju ka taa

 7. sveiki
  kur Riga jus atrodaties

Draugiem Facebook Twitter Google+