×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
31. maijs, 2017
Drukāt

Latvijā atvērti vēlēšanu iecirkņi; pirmajās stundās veidojušās rindas (5)

Foto LETAFoto LETA

Latvijā ir atvērti vēlēšanu iecirkņi un vēlētāji var iepriekšējā balsošanā piedalīties pašvaldību vēlēšanās.

Uz iepriekšējo balsošanu pašvaldību vēlēšanas 7.vēlēšanu iecirknī, Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā, šodien neilgi pirms plkst.19 izveidojāsaptuveni 40 cilvēku rinda.

Balsot gribētāji veido rindu, kas stiepjas lejā pa trepēm skolā. Cilvēki turpina aktīvi nākt, un rinda veidojas arvien lielāka.

Arī Jelgavas 6.vidusskolā pie iecirkņa bija izveidojusies rinda.

Pirmajās divarpus stundās iecirknī nobalsojuši 60 cilvēki, ko iecirkņa komisijas priekšsēdētāja Ilze Arbidane vērtē kā lielu atsaucību. To veicinājusi arī vēlēšanu darba laiks – vakars.

Iecirkņa atklāšanā piedalījies partijas “Saskaņa” novērotājs, kas ir pārbaudījis vēlēšanu urnu, atzīstot to par atbilstošu. Starpgadījumu iecirknī nav bijis.

“Cilvēki ir izglītoti, zina, kā vēlēt. Un jau ir izlēmuši, par ko balsot,” uzskata Arbidane.

Nobalsot šodien jelgavnieki devušies, jo sestdien, vēlēšanu dienā, ir aizņemti – kāds dodas uz salidojumu, cits darba darīšanās. Taču balsotāji nav tikai strādājošie, iepriekš novēlēt izvēlējušies arī pensionāri.

Arī kāds jelgavnieks, ko aģentūra LETA satika vēlēšanu iecirknī, atzina, ka sestdien ģimene ir aizņemta, tāpēc savu izvēli ar sievu izdarījuši šodien, tiesa, sieva to darījusi citā iecirknī. Sev tīkamāko politisko spēku ģimene izvēlējusies, skatoties kandidātu televīzijas debates.

Iecirknī līdz šim vakaram pieteiktas arī piecas nobalsošanas dzīvesvietā.


Arī Ventspilī liela aktivitāte

Ventspils 6.vidusskolā ierīkotajā 261.vēlēšanu iecirknī vēlētāju aktivitāte pirmajā iepriekšējās nobalsošanas dienā ir vērtējama kā salīdzinoši liela, pastāstīja vēlēšanu komisijas sekretāre Aija Lukša.

No plkst.17 līdz 18.30 šajā iecirknī, kas atrodas pilsētas centrā, bija nobalsojuši aptuveni 40 vēlētāji. Salīdzinot ar vēlēšanām pirms četriem gadiem, šoreiz vēlētāju aktivitāte iepriekšējās balsošanas laikā ir lielāka, vērtēja Lukša.

Šodien uz iecirkni nobalsot devušies dažādu vecumu vēlētāji – kādu īpašu vecuma kategoriju nevarot izdalīt. Tas, kāpēc cilvēki izvēlas balsot jau šodien, nevis gaidīt sestdienu, vēlēšanu komisijai neesot zināms, jo šādus jautājumus vēlētājiem neuzdod, un neviens arī pats par to iecirknī neesot stāstījis. Nekādu pārpratumu vai neskaidrību par balsošanas procedūru līdz šim neesot bijis – cilvēki uz iecirkni nākot pietiekami sagatavojušies.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. ansis un grietiņa Atbildēt

  Par ko vēl;et,,,,,,,,,

 2. kur bilde ar rindu?Saja gan neizskatas pec 40 cilvekiem.Kartijas meli un propoganda

  • Kika – Šmika, tādu jēdzienu kā publicitātes foto esi kadreiz dzirdējusi? Ja nē – iesaku par tādu painteresēties!
   Ļoti ceru, ka izšķērdētāja Nula Išakova ēra šogad beigsies! Ja Tu arī to vēlies, aizej un nobalso NE par viņu!

 3. Balsot nav jēgas

  • pēc tam pats brēksi vēl četrus gadus, ka nav pareizie ievēlēti, tad ej un ievēli pareizos, nevis muļķi laid.

Draugiem Facebook Twitter Google+