Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Latvijā audzētas zemenes Centrāltirgū maksā 6-12 eiro kilogramā (4)

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Latvijā audzētas zemenes Rīgas centrāltirgū patlaban maksā 6-12 eiro kilogramā, aģentūrai BNS pastāstīja Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas centrāltirgus” (RCT) Mārketinga un komunikāciju daļas projektu vadītājs Ivars Jakovels.

Latvijā audzētas zemenes šobrīd Rīgas centrāltirgū maksā no 6- 12 eiro kilogramā, taču līdz ar Līgo svētku tuvošanos, prognozējama to cenas strauja samazināšanās. Savukārt Grieķijā audzētu zemeņu cena tirgū svārstās starp 1,5 eiro un trīs eiro kilogramā atkarībā no ogu kvalitātes, izskata un izmēra, bet Polijā audzētu zemeņu cena – robežās no 1-2 eiro par kilogramu.

Pēc Jakovela teiktā, zemeņu cenas Rīgas centrāltirgū ir pagājušā gada līmenī.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgas centrāltirgū pirmās Latvijā audzētās zemenes šogad parādījās apmēram nedēļu ātrāk nekā pērn – 5.maijā, un to cena bija 15 eiro par kilogramu.

RCT ir dibināts 1930.gadā, bet kā Rīgas pašvaldības akciju sabiedrība darbojas kopš 1995.gada. RCT ietilpst centrāltirgus, Āgenskalna un Vidzemes tirgus. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Par tādu cenu lai ēd paši!

  2. Protams, es pirktu poļu zemenes. Kāpēc man būtu jāmaksā 12, ja var nopirkt pa 2 eiro un atšķirības nekādas.

    • atšķirība ir cenā un tas trakākais, ka nu jau tirgo arī uz ceļiem , aizbildinoties, ka tās ir īpašās

    • atšķirība ir cenā un tas trakākais, ka nu jau tirgo arī uz ceļiem , aizbildinoties, ka tās ir īpašās – latviešu, ar aukstu pievienoto vērtību un roku darbu. Un ko tik cilvēki neizdomā, busisness paliek business. Cik tad tās zemenes maksā Polijā , ja rentējas vest uz šejieni un tirgot par e1.50?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+