Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Latvijā audzētas zemenes Centrāltirgū maksā 6-12 eiro kilogramā (4)

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Latvijā audzētas zemenes Rīgas centrāltirgū patlaban maksā 6-12 eiro kilogramā, aģentūrai BNS pastāstīja Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas centrāltirgus” (RCT) Mārketinga un komunikāciju daļas projektu vadītājs Ivars Jakovels.

Latvijā audzētas zemenes šobrīd Rīgas centrāltirgū maksā no 6- 12 eiro kilogramā, taču līdz ar Līgo svētku tuvošanos, prognozējama to cenas strauja samazināšanās. Savukārt Grieķijā audzētu zemeņu cena tirgū svārstās starp 1,5 eiro un trīs eiro kilogramā atkarībā no ogu kvalitātes, izskata un izmēra, bet Polijā audzētu zemeņu cena – robežās no 1-2 eiro par kilogramu.

Pēc Jakovela teiktā, zemeņu cenas Rīgas centrāltirgū ir pagājušā gada līmenī.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgas centrāltirgū pirmās Latvijā audzētās zemenes šogad parādījās apmēram nedēļu ātrāk nekā pērn – 5.maijā, un to cena bija 15 eiro par kilogramu.

RCT ir dibināts 1930.gadā, bet kā Rīgas pašvaldības akciju sabiedrība darbojas kopš 1995.gada. RCT ietilpst centrāltirgus, Āgenskalna un Vidzemes tirgus. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Par tādu cenu lai ēd paši!

  2. Protams, es pirktu poļu zemenes. Kāpēc man būtu jāmaksā 12, ja var nopirkt pa 2 eiro un atšķirības nekādas.

    • atšķirība ir cenā un tas trakākais, ka nu jau tirgo arī uz ceļiem , aizbildinoties, ka tās ir īpašās

    • atšķirība ir cenā un tas trakākais, ka nu jau tirgo arī uz ceļiem , aizbildinoties, ka tās ir īpašās – latviešu, ar aukstu pievienoto vērtību un roku darbu. Un ko tik cilvēki neizdomā, busisness paliek business. Cik tad tās zemenes maksā Polijā , ja rentējas vest uz šejieni un tirgot par e1.50?

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+