Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
27. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvijā audzētās zemenes tirdzniecībā būs pieejamas līdz oktobrim (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijā audzētās zemenes dažviet tirdzniecībā būs pieejamas līdz oktobrim, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Augļkopju asociācijas pārstāve Renāte Kajaka.

Viņa norādīja, ka atsevišķas vēlās zemeņu šķirnes ražu vēl tikai dos. “Ir audzētāji, kas apzināti audzē vēlās zemeņu šķirnes. Ir pāris audzētāju, ko es zinu, kas piedāvās vietējās zemenes līdz pat oktobrim. Protams, viņu nav daudz un lielā mērogā,” sacīja Kajaka, piebilstot, ka Latvijas zemenes līdz oktobrim būs pieejamas vien atsevišķās tirdzniecības vietās.

Tāpat Kajaka norādīja, ka šogad zemeņu ražas kopumā varētu būt sliktākas nekā pērn. Vienlaikus viņa piebilda – tā kā dati par ražas apmēru zemeņu audzētājiem nav jāiesniedz ne Latvijas Augļkopju asociācijā, ne arī Centrālajā statistikas pārvaldē, šā gada ražas apmērus precīzi nav iespējams salīdzināt ar iepriekšējo gadu.

Kajaka arī piebilda, ka par spīti salnu nodarītajiem postījumiem zemeņu ražas šogad Latvijā nav tik sliktas, kā Latvijas audzētāji sākotnēji prognozēja.

Latvijas Augļkopju asociācija apvieno aptuveni 400 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties viņiem labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jā, saldas, smaržīgas, bet ēdot tik liekas kā no plastmasas…

  2. Cik jauki !!!!!!Rudens zemenes ir ļooooti garšīgas. Ēdām pagājušo gadu – bija tik gaaaaaaaršīgas !!!!!! Veiksmi audzētājiem !!!!!!

  3. Kam tad zemenes vairs garsho oktobrii?Tad jau visaadi, citaadi labumi.

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+