Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
27. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvijā audzētās zemenes tirdzniecībā būs pieejamas līdz oktobrim (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijā audzētās zemenes dažviet tirdzniecībā būs pieejamas līdz oktobrim, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Augļkopju asociācijas pārstāve Renāte Kajaka.

Viņa norādīja, ka atsevišķas vēlās zemeņu šķirnes ražu vēl tikai dos. “Ir audzētāji, kas apzināti audzē vēlās zemeņu šķirnes. Ir pāris audzētāju, ko es zinu, kas piedāvās vietējās zemenes līdz pat oktobrim. Protams, viņu nav daudz un lielā mērogā,” sacīja Kajaka, piebilstot, ka Latvijas zemenes līdz oktobrim būs pieejamas vien atsevišķās tirdzniecības vietās.

Tāpat Kajaka norādīja, ka šogad zemeņu ražas kopumā varētu būt sliktākas nekā pērn. Vienlaikus viņa piebilda – tā kā dati par ražas apmēru zemeņu audzētājiem nav jāiesniedz ne Latvijas Augļkopju asociācijā, ne arī Centrālajā statistikas pārvaldē, šā gada ražas apmērus precīzi nav iespējams salīdzināt ar iepriekšējo gadu.

Kajaka arī piebilda, ka par spīti salnu nodarītajiem postījumiem zemeņu ražas šogad Latvijā nav tik sliktas, kā Latvijas audzētāji sākotnēji prognozēja.

Latvijas Augļkopju asociācija apvieno aptuveni 400 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties viņiem labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jā, saldas, smaržīgas, bet ēdot tik liekas kā no plastmasas…

  2. Cik jauki !!!!!!Rudens zemenes ir ļooooti garšīgas. Ēdām pagājušo gadu – bija tik gaaaaaaaršīgas !!!!!! Veiksmi audzētājiem !!!!!!

  3. Kam tad zemenes vairs garsho oktobrii?Tad jau visaadi, citaadi labumi.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+