×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvijā bērni retāk nekā vidēji ES apmeklē bērnudārzus

LETALETA

Latvijā bērni retāk nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES) apmeklē bērnudārzus, secināms no pirmdien Eiropas Komisijas (EK) publicētā progresa ziņojuma.

EK norāda, ka dalībvalstīm jāstiprina centieni uzlabot bērnu aprūpi, jo patlaban tikai astoņas valstis sasniegušas tā dēvētos Barselonas mērķus, par kuriem ES līderi vienojās 2002.gadā. Proti, aprūpe būtu jānodrošina 90% bērnu no trīs gadu vecuma līdz obligātajam skolas vecumam un 33% bērnu vecumā līdz trīs gadiem.

“Visi vecāki skaidri zina, ka izmaksu ziņā atbilstoši un pieejami bērnu aprūpes pakalpojumi ir svarīgi ne tikai bērna attīstībai, bet arī strādājošiem vecākiem. Tomēr līdz šim mazāk nekā vienai no trīs dalībvalstīm ir izdevies sasniegt savus noteiktos mērķus bērnu aprūpes jomā,” saka tieslietu, pamattiesību un pilsonības komisāre, EK viceprezidente Vivjena Redinga. “Bērnu aprūpes pakalpojumi nebūtu jāuzskata tikai par izmaksām, bet gan par ieguldījumu nākotnē.”

Tikai Beļģijā, Dānijā, Spānijā, Francijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Slovēnijā un Apvienotajā Karalistē vismaz 90% bērnu no trīs gadiem un vismaz 33% bērnu līdz trīs gadiem ir pieejama un tiek īstenota bērnu aprūpe. Latvijā nav sasniegts neviens no šiem mērķiem, turklāt mūsu valsts rādītāji ir krietni zem ES vidējiem.

Dati par 2010.gadu rāda, ka Latvijā bērnudārzu apmeklē 16% bērnu vecumā līdz trīs gadiem un aptuveni 64% vecumā no trīs gadiem līdz obligātajam skolas laikam. Vidēji ES bērnudārzu apmeklē aptuveni 28% bērnu līdz trīs gadu vecumam un aptuveni 84% bērnu pēc trīs gadu vecuma.

EK skaidro, ka politikas izstrāde darba un privātās dzīves sabalansētībai, īpaši bērnu aprūpes pakalpojumi, ir būtiska sieviešu nodarbinātības veicināšanai. Lai sasniegtu ES nodarbinātības mērķus un uzlabotu vispārējo ekonomikas stratēģiju, ir svarīgi panākt, lai tiktu nodarbinātas aizvien vairāk sieviešu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+