Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
4. decembris, 2015
Drukāt

Latvijā bērnu savstarpējā vardarbība ir ļoti izplatīta, uzskata Tiesībsarga birojā (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Latvijā bērnu savstarpējā vardarbība ir ļoti izplatīta; bieži vien skolas par šādiem gadījumiem ziņo novēloti, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” teica Tiesībsarga biroja pārstāve Laila Grāvere.

Viņa skaidroja, ka bērni ar uzvedības traucējumiem ir sastopami teju katrā klasē, tāpēc galvenais ir sekot līdzi, lai šādi bērni savlaicīgi saņemtu palīdzību. “Bērniem ir jāsaņem šī antisociālās palīdzības korekcija,” teica Grāvere.

Runājot par pašreizējo situāciju, Grāvere gan atzina, ka pašlaik Latvijā bieži vien palīdzība bērniem, kuriem ir nosliece uz vardarbību, tiek sniegta novēloti, vai netiek sniegta vispār, kas traucē un rada kaitējumu arī citiem bērniem. “Tas liecina par attiecīgo iestāžu bezdarbību,” viņa teica.

Viņa arī norādīja uz skolu bezdarbību šajos jautājumos, piemēram, skolas novēloti ziņo pašvaldībām par šādām problēmām, lai tās savukārt varētu izstrādāt korekcijas programmu, piesaistīt speciālistus un palīdzētu bērniem ar uzvedības problēmām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tātad palīdzība ir jāsniedz sitējam? Un kas palīdzēs upurim?

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+