×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. septembris, 2015
Drukāt

Latvija bez Jonasa izcīna 19. vietu Nāciju motokrosā

latvija-motokross

Par Nāciju motokrosa uzvarētājiem Ernē trasē kļuva tās saimniece Francija, Latvijas komanda pēc divu dienu dažādām neveiksmēm ierindojās 19. vietā.
Ja šim Latvijas izlases sasdtāvam izdotos nobraukt savā līmenī, pavisam reāli no Ernē bija atvest mmms visu laiku labāko rezultātu un iekļūt labāko desmitniekā. Taču kā sestdien mūsu komandu sāka vajāt likstas, tā svētdien turpināja. Pēc KTM komandas ieteikuma svētdien nolēma nestartēt Pauls Jonass, tādēļ izredzes uz augstu vietu vairs nebija. Latvijas komanda varēja apsteigt tikāi tās komandas, kurās kādu iemeslu dēļ arī palikuši tikai divi braucēji. Matīss Karro un Dāvis Ivanovs cīnījās kā spēja, lai gan kopvērtējumā tas lielas dividendes nedeva – 19. vieta, A finālā aiz muguras atstājot tikai Japānu.
Latvijas komandas nedienas sākās jau sestdienas kvalifikācijā, īpaši MX2 klases braucienā. Pasaules vicečempions Pauls Jonass braucienu sāka līderu trijniekā, taču tad – viens kritiens, otrs, trešais un izstāšanās. Jonasa nogurums un vairākas kļūdas bija pamanāmas jau pēdējos divos pasaules čempionāta posmos Meksikā un ASV, atgriežoties Eiropā papildus problēmas radīja aklimatizācija. Sestdienas vakarā Paulam esot pamatīgi sāpējis ceļgals, svētdienas rīta treniņā tika piedzīvots vēl viens kritiens un Jonasa komanda nolēma vairs lieki neriskēt.
Kvalifikācijas sacensībās Dāvis Ivanovs atveda 17. vietu, Matīss Karro pēc kritiena brauciena sākumā no 24. vietas pakāpās uz 12. Ar to bija pietiekami, lai Latvija kā pēdējā (19.) iekļūtu A finālā. Par punktu atpalika japāņi, par diviem – slovēņi ar MX2 klases pasaules čempionu Timu Gajseru ierindā.
Svētdienas finālbraucienos Dāvis Ivanovs atveda 20. un 26. vietu, turklāt pirmajā startā bija otrais aiz amerikāņa Džastina Barsijas. Prieki gan bija īsi – jau pirmajā aplī gadījās kritiens. Matīss Karro pirmajā braucienā sākotnēji saskārās ar tehnikas problēmām (viņa “Honda” motocikli tika īrēti no igauņiem), tad krita un izstājās. Otrajā finālbraucienā Karro izcīnīja 12. vietu. “Pietrūkst šī gada pasaules čempionāta pieredzes ar garajiem braucieniem, jo bija grūti sadalīt spēkus vienmērīgi. Arī Anglijas čempionātā braucienu ilgums ir 20 minūtes plus divi apļi. Ar startu kopumā apmierināts, kaut gan labi saprotu, ka varēja būt labāk,” atzina Matīss Karro. “Pēc sestdienas likās, ka nepatikšanu limits jau būs izsmelts, bet svētdiena parādīja ko citu. Uzskatu, ka šajās Nācijās mums vienkārši pietrūka veiksmes. Nekad nav bijis tā, ka jau kvalifikācijas braucienos krīt visi trīs mūsu sportisti. Gribu pievienoties Kaspara teiktajam par to, ka pārāk ātri pēc čempionāta beigām tiek rīkots Nāciju Kauss, kas notiek pavisam citā kontinentā. Ir mazliet rūgtums, jo ar šo sastāvu bija pilnīgi reāli iekļūt kopvērtējuma labāko desmitniekā,” sprieda Latvijas izlases ģenerālmenedžeris Mareks Segliņš.
Skaistu cīņu par Nāciju kausu sarīkoja Francijas un ASV komandas. Pat neraugoties uz pāris kritieniem, francūži lika Ernē trases pakalnos esošajiem līdzjutējiem būt laimīgiem, otro gadu pēc kārtas izcīnot Nāciju kausu. Amerikāņi jau piekto gadui mīņājas tā pakājē, bet turpat pjedestāla pakājē palika Igaunijas izlase. Tanels Leoks, Hari Kullas un Prīts Ratseps izcīnīja ceturto vietu.
Mūsu sapņi par līdzīgu rezultātu kā kaimiņiem jāatliek uz nākamo gadu, kad Nāciju motokross notiks Madžioras trasē Itālijā.

NĀCIJU MOTOKROSS ERNĒ (FRANCIJA)
MXGP+MX2.
1. Džastins Barsija (ASV), 2. Jevgeņijs Bobriševs (Krievija), 3. Maksimilians Nagls (Vācija), 20. Dāvis Ivanovs.
MX2+Open. 1. Romāns Fevrē (Francija), 2. Kūpers Vebs (ASV), 3. Marvins Muskē (Francija), 38. Matīss Karro.
MXGP+Open. 1. Romāns Fevrē (Francija), 2. Bens Tounlijs (Jaunzēlande), 3. Džastins Barsija (ASV), 13. Matīss Karro, 26. Dāvis Ivanovs.
Kopvērtējums. 1. Francija (Romāns Fevrē, Gautjē Pulins, Marvins Muskē) 14 punkti, 2. ASV 16., 3. Beļģija 56, 4. Igaunija 66, 5. Šveice 67, 6. Nīderlande 72, 19. Latvija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+