Foto Reuters/ Scanpix/LETA

Latvijā bijusi ceturtā straujākā ekonomikas izaugsme ES 3

Latvijā šā gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar janvāri-martu pērn bija ceturtais lielākais iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, liecina otrdien publiskotie ES statistikas pārvaldes “Eurostat” sākotnējie dati, kas apkopoti par 21 bloka zemi.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar sezonāli izlīdzinātiem datiem Latvijas IKP pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar janvāri-martu pērn palielinājās par 3,9%. Lielāks ekonomikas apmēra kāpums gada izteiksmē reģistrēts Rumānijā (+5,6%), kā arī Lietuvā un Polijā (abās valstīs +4,1%), bet nedaudz mazāks nekā mūsu valstī tas bijis Ungārijā (+3.7%) un Bulgārijā (+3,4%).

Gada izteiksmē IKP pirmajā ceturksnī pieaudzis 20 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, bet Grieķijā tas sarucis par 0,5%.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eiropas lielākajā ekonomikā Vācijā pirmajā ceturksnī gada izteiksmē reģistrēts IKP pieaugums par 1,7%, bet salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri-decembri ekonomikas izaugsme bijusi 0,6%.

Janvārī-martā salīdzinājumā ar iepriekšējo trīs mēnešu periodu IKP pieaudzis 20 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, bet kritums reģistrēts Grieķijā (-0,1%).

Latvijā IKP ceturkšņa izteiksmē pieaudzis par 1,5%. Lielāks pieaugums reģistrēts vien Rumānijā (+1,7%) un Somijā (+1,6%), bet nedaudz mazāks tas bijis Lietuvā (+1,4%), kā arī Čehijā un Ungārijā (abās valstīs +1,3%).

Visas ES ekonomika pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar šo pašu laikposmu pērn palielinājās par 2%, bet eirozonas IKP pieaugums gada izteiksmē bija 1,7%. Salīdzinājumā ar pagājušā gada ceturto ceturksni janvārī-martā IKP pieaugums gan ES, gan eirozonā bija 0,5%.

Dati par Horvātiju, Igauniju, Īriju, Luksemburgu, Maltu, Slovēniju un Zviedriju nav pieejami. Gada izteiksmē aprēķinam par Nīderlandi ir izmantoti pēc darba dienām pielāgoti dati.