×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Latvija būs pārstāvēta WRC posmā Polijā

foto: autoakademija.lvfoto: autoakademija.lv

Pēc divu gadu pārtraukuma pasaules rallija čempionāta posmā startēs sportists no Latvijas – savu dalību Polijas WRC rallijam pieteikusi „LMT Autosporta Akadēmijas” ekipāža Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, informē sportista pārstāvji.

Polijas WRC posms „LOTOS 71st Rally Poland” risināsies no 26. līdz 29. jūnijam, Mikolajki pilsētas apkārtnē. Šis būs septītais pasaules rallija čempionāta posms, un notiks divās valstīs – Polijā un Lietuvā. 20 gadus vecajam R. Sirmacim tā būs debija autorallija augstākajā sabiedrībā, un kļūs par visu laiku jaunāko Latvijas autosportistu, kurš braucis pasaules rallija čempionātā.

 „LMT Autosporta Akadēmijas” mērķis vienmēr ir bijis nemainīgs – izaudzināt jaunieti līdz pasaules rallija čempionātam. Komanda uzskata, ka R. Sirmacim pēc divu Latvijas rallija čempiona titulu izcīnīšanas ir īstais brīdis spert soli visaugstākajā līmenī, un starts Polijas WRC ir tieši tas, kas attīstībai nepieciešams.

 „Jau pirms trīs gadiem, kad „LMT Autosporta Akadēmija” sāka darbu ar jauniešiem, bija mērķis atrast perspektīvākos un ātrākos latviešu braucējus, kurus virzīt pasaules līmenī. R.Sirmacis ir parādījis, ka ir ātrākais R2 klases braucējs Latvijā, taču mums ir jāsaprot, vai sportists ir progresējis savā sniegumā, un vai mūsu valsts labākais jaunais rallists ir konkurētspējīgs arī pasaulē. Startējot tikai šāda līmeņa sacīkstēs, mēs varam saprast to latiņu, kur esam šobrīd. Kopumā uzskatu, ka mēs esam gatavi sevi parādīt pasaules apritē,” norāda „LMT Autosporta Akadēmijas” vadītājs Dainars Dambergs.

Kopumā „LOTOS 71st Rally Poland” dalībniekiem gan Polijas, gan arī Lietuvas ceļos būs jāaizvada 24 ātrumposmi ar kopējo trases garumu 362,48 km, kas no sportistiem prasa nopietnu fizisko sagatavotību. Šajā rallijā R2 klasē startēs vairāk nekā divdesmit braucēji no visas pasaules, tajā skaitā divpadsmit Drive DMACK Fiesta Trophy dalībnieki –  tas nozīmē, ka R. Sirmača debija WRC būs visnopietnākajā līmenī. Komandas mērķis šoreiz nav uzvarēt, bet gan saprast kādā līmenī sportists ir starp pasaules labākajiem R2 klases braucējiem.

Šoreiz galvenais komandas izvirzītais mērķis ir iegūt vietu Drive DMACK Shootout pasākumā. Drive DMACK Shootout ir izveidots seriāls, kas notiek piecos pasaules čempionāta posmos, paralēli Drive DMACK Fiesta Trophy. Katrā posmā no visām ekipāžām, kas startē ar Ford Fiesta R2 automašīnām un DMACK riepām, ātrākā saņem iespēju gada beigās Anglijā piedalīties Shootout sacensībās – to uzvarētājs saņem iespēju 2015.gadā startēt vienā pasaules rallija čempionāta posmā ar Ford Fiesta R5 automašīnu. R. Sirmača uzdevums ir nopelnīt vietu šajā Shootout, tieši tāpēc ekipāža Polijas rallijā startēs ar DMACK ražotāja riepām. Nav izslēgts, ka šīs riepas „LMT Autosporta Akadēmijas” braucēji izmēģinās arī kādā Latvijas Rallija čempionāta posmā.

Ar nepacietību savu debiju WRC gaida „LMT Autosporta Akadēmijas” pilots R. Sirmacis: „Nenoliegšu, ka esmu satraukts par gaidāmo startu pasaules līmenī. Esmu priecīgs, ka šajās sacīkstēs objektīvi varēšu novērtēt un salīdzināt savus spēkus ar šī brīža vadošajiem WRC R2 klases braucējiem. Lielu pateicību par šo iespēju vēlos izteikt visai „LMT Autosporta Akadēmijas” komandai un projekta atbalstītājiem. Tāpat vēlos teikt paldies Fiesta R2 dīleriem „Baltic Motorsport Promotion” un saviem sponsoriem – uzņēmumiem „Peat Export”, „Ajags Latvija” „Fligelis Latvija” un „Josa”. Protams, paldies arī manai ģimenei! Centīšos cik spēka, lai nevienam neliktu sevī vilties!”

Uz pasaules čempionāta posmu Polijā līdzi dosies arī R. Sirmača komandas biedrs Kristaps Feldmanis.  18 gadus vecā sportista uzdevums šajās sacīkstēs būs iepazīties ar ceļu specifiku, apgūt dažādas nianses, saprast, ko nozīmē dalība WRC, kā arī izjust pasaules līmeņa sacensību garu un būt kopā ar komandu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+