×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvijā būvēs luksus klases katamarānus

Foto: LETAFoto: LETA

Uzņēmuma "O Yachts" pirmais Latvijā būvētais augstas klases katamarāns Daugavā.

Latvijā uzņēmums “O Yachts” būvēs luksusa klases katamarānus, pavēstīja kompānijas pārstāvji.

Katamarānu būvniecības attīstīšanā līdz šim uzņēmums investējis līdz miljonam eiro, savukārt nākamo divu gadu laikā kompānija iecerējusi piesaistīt papildu finansējumu, uzbūvēt trīs līdz piecus augstas klases katamarānus, kā arī nostiprināt pozīcijas luksusa klases katamarānu segmentā pasaulē. Viena šāda katamarāna cena ir no pusmiljona līdz diviem miljoniem eiro.

“Pirms diviem gadiem, meklējot katamarānu un jahtu būvniecībai piemērotāko vietu, tika izvērtētas biznesa attīstības iespējas vairākās valstīs. Patīkams pārsteigums bija tas, ka Latvijā ir ne tikai senas burāšanas un jahtu būvniecības tradīcijas, bet arī tehniskās iespējas, kompetents un kvalificēts darbaspēks, kā arī konkurētspējīgas cenas. Arī Latvijas ģeogrāfiskais izvietojums un Eiropas Savienības dalībvalsts statuss bija pozitīvs kritērijs biznesa izveidei tieši šeit,” sacīja “O Yachts” īpašnieks un vadītājs Daniels Levī (Daniel Levy).

Uzņēmuma finanšu direktore Aiva Vīksna pastāstīja, ka viena katamarāna būvniecība var aizņemt 6-18 mēnešus atkarībā no izvēlētās individualizācijas pakāpes un tehniskajiem risinājumiem. “Mūsu mērķis dažu nākamo gadu laikā ir uzbūvēt trīs līdz piecus ekskluzīvus 14 metrus (m) un 21 m garus katamarānus, bet tuvāko piecu gadu laikā saņemt pasūtījumus arī 30 m garu katamarānu būvniecībai,” teica Vīksna.

“O Yachts” dibināts 2012.gadā. Tā pamatkapitāls ir trīs tūkstoši latu (4,3 tūkstoši eiro), liecina informācija datubāzē “Lursoft”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+