Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Pārtraukums ES fondu pieejamībā samazinājis valsts pasūtījumu skaitu (1)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Nākamajos divos līdz trijos gados Latvijā būvniecības apjomi saruks, tādējādi kādai daļai nozarē strādājošo pat varētu būt jāmeklē cita nodarbošanās.

Tā kā būvniecībai ir svarīga loma tautsaimniecībā (pašlaik tā veido 6,5% no iekšzemes kopprodukta), apjomu samazinājums var samazināt iekšzemes kopprodukta apmēru, līdz ar to ieņēmumus valsts budžetā.

Maz valsts pasūtījumu

SEB bankas korporatīvo klientu konsultāciju vadītājs Deniss Podļeskis spriež, ka būvniecības apjomu samazinājuma iemesli ir niecīgais valsts pasūtījumu skaits, ko izraisījis pārtraukums Eiropas Savienības (ES) fondu pieejamībā. Tādējādi pasūtījumus, kurā izmantota ES fondu nauda, varot izpildīt pāris lielākie Latvijas būvuzņēmumi.

“Vislielākās cerības būvnieki varētu saistīt ar trim vērienīgiem projektiem: Ziemeļu transporta koridoru, dzelzceļa elektrifikāciju, starptautiskās dzelzceļa līniju “Rail Baltica”,” saka SEB bankas pārstāvis, “bet tuvākajos gados to būvniecība, visticamāk, vēl nesāksies.” Viņaprāt, vislabākās izredzes izdzīvot būs tiem uzņēmumiem, kuri jau pievērsušies un arī turpmāk pievērsīsies eksportam. Jau pašlaik eksporta daļa sasniedz ap 20% no būvniecības nozares kopīgā apgrozījuma.

Tabulā redzams, ka lielākā būvēšanās izvērsta Rīgā, arī lielākie plānotie būvprojekti lielākoties ir tur. Citur valsts teritorijā tik vērienīga būvēšanās nenotiek un to pat neplāno.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jā, pilis, muzeji, pagalmi, skolas, teātri- vai tad valsts nemaz nedomā arī par ražošanas attīstību, vai domā par naudas noplenderēšanu? Vai vecie elektrības vadi, kurus izbūvēja 1950.gadu beigās jau nelaiž cauri strāvu, vai arī betona stabi sadēdējuši?Kamēr galvenais būs pilis un teātri, nevis ceļi un ražošana, tikmēr arī nekādu kāpumu valstī nav ko gaidīt!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+