×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Latvijā cer sarīkot “Grand Slam” posmu un PČ pludmales volejbolā (1)

foto: LETAfoto: LETA

Pēc augustā Jūrmalā paredzētā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) “Satellite” sērijas turnīra pludmales volejbolā vīriešiem tā rīkotāji cer trīs līdz četru gadu laikā uz Latviju atvest “Grand Slam” posmu un pasaules čempionātu.

“Satellite” sērijas posms Latvijā notiks pirmoreiz. Tas risināsies no 28. līdz 31.augustam Jūrmalā, “Baltic Beach Hotel” pludmales teritorijā.

“Jūrmala ir gatava uzņemt pasaules mēroga vadošos pludmales volejbola duetus. Lai gan šis būs pirmais šāda līmeņa pludmales volejbola turnīrs Latvijā, esam arī iepriekš uzņēmuši dažāda līmeņa sporta pasākumus. Pateicoties mūsu pludmalei, Jūrmalai ir visas priekšrocības, lai tā kļūtu par šī sporta veida centru. Mums ir 30 kilometru gara pludmale un visa nepieciešamā infrastruktūra, turklāt atrodamies desmit minūšu brauciena attālumā no lidostas,” ceturtdien preses konferencē izteicās Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. “Šobrīd ejam uz to, lai trīs līdz četru gadu laikā varētu rīkot “Grand Slam” posmu.”

Tāpat pie Jūrmalas pilsētas Lielupes vidusskolas pašlaik tiek veidota daudzfunkcionāla sporta halle, kur, domājams, būs arī internāts ne tikai tādiem sporta veidiem kā basketbols un handbols, bet arī pludmales volejbolam. Šī halle būs atbilstoša visām U-21 vecuma grupas starptautiskajām prasībām.

“Jūrmalā viss ir kā radīts, lai šeit būtu pludmales volejbols. Šo turnīru ir apstiprinājusi arī CEV, jo tā redz, ka mums ir šī sporta veida zvaigznes. Turklāt esam tuvu tam, lai uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm brauktu ar trim pāriem,” izteicās Latvijas Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis, piebilstot, ka pašlaik ir iecere Murjāņu Sporta ģimnāzijas pludmales volejbola sekciju pārcelt tieši uz Jūrmalu.

“Pludmales volejbols Latvijā iegūst arvien lielāku popularitāti. Cilvēki spēlē paši un seko līdzi Latvijas sportistu gaitām. Gandrīz katrā pilsētā šajā sporta veidā notiek savs čempionāts. Piemēram, Jūrmalā ir vairāk pludmales volejbola laukumu nekās citos valsts novados. Tieši pludmales volejbols Latvijai pēdējos gados ir devis lielāko atpazīstamību. Tas ir sporta veids, ar kuru Latvja var “izsisties”, tāpēc gribam, lai pasaules vadošie pludmales volejbolisti brauc uz Latviju,” pauda turnīra idejas autors un Latvijas Volejbola federācijas valdes loceklis Andris Blaka. “Strādājam pie tā, lai šis turnīrs būtu izdevies. Mums ir ideja nākotnē ne tikai uzņemt ‘Grand Slam” posmus, bet arī pasaules čempionātu.”

Sacensību vajadzībām Jūrmalas pludmalē tiek būvēts stadions ar vairāk nekā 2000 skatītāju sēdvietām. Šajā turnīrā tiks izmantota eksperimentālā sistēma ar cīņu aizvadīšanu līdz uzvarētiem trim setiem.

“Man vienmēr ir bijis sapnis, lai Latvijā notiktu liels starptautisks pludmales volejbola turnīrs. Šis turnīrs ir solis tajā virzienā, tāpēc man ir liels prieks, ka varēšu tajā piedalīties,” izcēla viens no pasaules vadošajiem pludmales volejbolistiem Aleksandrs Samoilovs. “Esmu runājis ar vairākiem vadošajiem Eiropas pāriem, un viņi ir ieinteresēti paskatīties, no kurienes tad nāk tie labie Latvijas spēlētāji. Ceru, ka skatītāji šajā turnīrā mums būs kā trešais laukuma spēlētājs.”

Jūrmalas dome sedz 80% no turnīra izmaksām, kas ir 160 000 eiro, savukārt 20% jeb 40 000 eiro nāk no rīkotāju piesaistītajiem sponsoriem. Rīkotāji ir izveidojuši maksimāli pievilcīgu balvu fondu, kas ir 15 000 eiro.

Šis turnīrs ir iekļauts Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) 2014.gada oficiālajā pludmales volejbola kalendārā un starptautiskajā turnīru sistēmā. Piedaloties CEV vai FIVB sacensībās, sportisti iegūst FIVB reitinga punktus.

Turnīrā piedalīsies gan Latvijas spēcīgākie pludmales volejbola pāri, gan pludmales volejbolisti no citām Eiropas valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pipopedia

Draugiem Facebook Twitter Google+