×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvijā ceturksnī straujākais nodarbināto cilvēku skaita pieaugums ES

Foto-LETAFoto-LETA

Nodarbināto cilvēku skaits Latvijā šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, palielinājās par 4,8%, kas ir straujākais pieaugums no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina jaunākie ES statistikas biroja “Eurostat” dati.

Straujākais nodarbināto cilvēku skaita pieaugums gada salīdzinājumā reģistrēts Latvijā, kā arī Rumānijā – par 3% un Igaunijā – par 2,3%.

Savukārt Lietuvā nodarbināto cilvēku skaits palielinājās par 1,1%.

Tikmēr straujākais nodarbināto iedzīvotāju skaita samazinājums reģistrēts Grieķijā – par 6,5%, Portugālē – par 5,2% un Kiprā – par 4,8%.

“Eurostat” dati liecina, ka ES pirmajā ceturksnī kopumā nodarbināti bija 221,9 miljoni cilvēku, tostarp 145,1 miljons eirozonā.

ES nodarbināto cilvēku skaits pagājušajā ceturksnī gada salīdzinājumā samazinājās par 0,4%, bet eirozonā – par 1%.

Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni nodarbināto cilvēku skaits ES 2013.gada pirmajā ceturksnī samazinājās par 0,2%, bet eirozonā – par 0,5%.

Latvijā nodarbināto cilvēku skaits ceturkšņa salīdzinājumā pieauga par 1%, kas ir trešais straujākais kāpums no visām ES valstīm, par kurām pieejama informācija.

Lielākais kāpums reģistrēts Lietuvā – par 2,4% un Igaunijā – par 2,3%.

Savukārt lielākais nodarbināto cilvēku skaita samazinājums ceturkšņa salīdzinājumā fiksēts Grieķijā – par 2,3%, Portugālē – par 2,2%, kā arī Kiprā un Spānijā – par 1,3%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+