×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. oktobris, 2012
Drukāt

Latvijā čigāni praidu nerīkos


Foto - LETAFoto - LETA

Vairākās Eiropas valstīs šosvētdien notiks čigānu jeb romu rīkotas akcijas – manifestācijas, diskusijas, koncerti vai citi pasākumi, lai pievērstu uzmanību čigānu integrācijas problēmām sabiedrībā. 


 

“7. oktobrī mēs rīkosim maršu. Tas noritēs visā kontinentā – no Norvēģijas līdz Serbijai, no Portugāles līdz Polijai; dosimies caur Itāliju, Rumāniju, Bulgāriju un Ungāriju, lai kopā, mierīgi, bet stingri pateiktu: “Mēs – par romu tautas cieņu,” sacīts vēstulē, ko avīze “Telegraf” publicēja septembrī. Vēstuli parakstījis sabiedriskas organizācijas “Eiropas kustības pret rasismu” prezidents Benžamins Abtans un vēl 27 cilvēki, toskait Latvijas cilvēktiesību centra pētniece Sigita Zankovska-Odiņa, un tajā solīts “Praids romu tautas atbalstam”. Kad pavaicāju pētniecei, kas un ar kādu nolūku to šeit rīkos, uzzināju, ka Latvijā nekāda “praida” svētdien nebūs. “Mūsu romu organizācijas ir diezgan vājas, daudzi aktīvisti ir no valsts aizbraukuši. Turklāt nekāda finansējuma no starptautiskās organizācijas šo pasākumu rīkošanai nav,” teica S. Zankovska-Odiņa.

Daugavpils čigānu biedrības “Nevo-Drom” vadītājs Vjačeslavs Ņefjodovs stāsta, ka viņa biedrība parasti atzīmē starptautisko čigānu dienu 8. aprīlī, nevis 7. oktobrī. V. Ņefjodovs uzsver, ka viņa tautiešiem attīstītākajās Eiropas valstīs ir citādas problēmas nekā čigāniem Latvijā. Augstā dzīves līmeņa dēļ Francijā vai Itālijā daudzi vēlas apmesties uz dzīvi un tur saņemt dāsnus pabalstus.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+