Foto – Shutterstock.com

Latvijā cilvēki gadā veselības aprūpes sistēmas uzturēšanā gadā iegulda vidēji ap 200 latu 1

Katrs Latvijas iedzīvotājs veselības aprūpes sistēmas uzturēšanā gadā iegulda vidēji no 200 līdz 250 latu, šodien tiesībsarga organizētā konferencē par valsts garantēto medicīniskās palīdzības minimumu sacīja Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš.
Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

Latvijas veselības aprūpes sistēma darbojas pēc solidaritātes principa, kurā veselais maksā par slimo, norādīja VM pārstāvis. Stacionāros ik gadu ārstējas aptuveni 400 000 cilvēku, bet ambulatori veselības aprūpes speciālisti tiek apmeklēti sešus miljonus reižu. Savukārt viena pacienta ārstēšanas izmaksas var sasniegt pat vairākus tūkstošus latu, teica speciālists.

“Lai veselības aprūpes sistēma funkcionētu nevainojami, mums par to ir jādomā, kad esam veseli, un jāuztur tā ar savām iemaksām, lai tad, kad mēs esam slimi, mēs varam saņemt pakalpojumu,” pārliecināts Muciņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņaprāt, divas vājākās vietas veselības aprūpes sistēmā patlaban ir sekundārā ambulatorā aprūpe un medikamentu nodrošināšana, kur būtu nepieciešams lielāks valsts finansējums. Patlaban valsts apmaksā 50% sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu un 50% Latvijas tirgū esošo medikamentu, teica Muciņš.

Kā ziņots, 2014.gadam Tiesībsarga birojs ir noteicis astoņas galvenās prioritātes, tostarp Ārstniecības likuma pilnveidošanu, saistībā ar cilvēktiesību ierobežojumiem, atrodoties psihoneiroloģiskajās slimnīcās, iepriekš informējis tiesībsargs Juris Jansons.

Prioritātes ir arī valsts garantētais veselības aprūpes minimums un tā pieejamība, sociālās aprūpes un rehabilitācijas kvalitāte valsts sociālās aprūpes centros, vecuma pensijas taisnīgs aprēķins, ievešana nekustamā īpašuma valdījumā.

Tiesībsarga konsultatīvā padome veselības aprūpes jomā ir sākusi izpēti par to, kas saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto ietilpst valsts garantētajā medicīniskās palīdzības minimumā, kāda ir faktiskās situācijas atbilstība Satversmes 111.pantā un starptautiskajos cilvēktiesību dokumentos noteiktajam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.