×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. jūnijs, 2014
Drukāt

Latvijā darbību uzsāk biznesa eņģeļu tīkls (2)

Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com

Biedrība “Latvijas Biznesa eņģeļu Ttkls” un SIA “Latvijas Garantiju aģentūra” (LGA) otrdien parakstīja memorandu par kopīgu sadarbību, sekmētu investīcijas jaunu uzņēmumu attīstībā un veicinātu privāto investoru (biznesa eņģeļu) sadarbību Latvijā, liecina biedrības “Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls” izpilddirektores Ievas Melbārdes informācija.

Memoranda mērķis ir palīdzēt privātiem investoriem atrast uzņēmējus, kuri meklē finansējumu, kā arī izglītot biznesa eņģeļus jautājumos par ieguldījumiem jaunos uzņēmumos un biznesa uzsācējus – par uzņēmējdarbības sākšanu.

“LGA kā savu 2014. gada prioritāti ir nolikusi Latvijas “start-up” vides uzlabošanu, palielinot pieejamo finanšu instrumentu klāstu tieši pirmssēklas un sēklas stadijas uzņēmumiem. Mēs uzskatām, ka veiksmīgi strādājoša Biznesa Eņģeļu tīkla izveide, ir svarīgs solis tieši agrīnās stadijas uzņēmumu attīstībai Latvijā. Daloties ar savu pieredzi, ārvalstu “start-up” uzņēmumi atzīst, ka bieži dod priekšroku tieši biznesa eņģeļiem, jo tie ir ne tikai investori, bet arī mentori, ikdienas stratēģijas izveides palīgi un biznesa kontaktu avoti,” klāsta LGA valdes priekšsēdētājs Klāvs Vasks.

Arī biedrības “Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls” valdes priekšsēdētājs Juris Birznieks pauž gandarījumu par rezultatīvo sadarbību ar LGA un iespēju uzsākt aktīvu darbu, lai jau pēc iespējas ātrāk gūtu pirmos darba rezultātus. “Esam izvirzījuši mērķus, kurus īstenojot, Latvijā tiks attīstīta biznesa eņģeļu kustība, kas dos iespēju jaunajiem uzņēmējiem gūt investīcijas, savukārt biznesa eņģeļiem investēt daudzsološos projektos. Tādā veidā tiks attīstīta uzņēmējdarbība un ekonomika Latvijā.”

Kā viens no biedrības uzdevumiem ir kopīgi pulcēt investorus un jaunos uzņēmējus. Biedrība “Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls” izsludina pieteikšanos uz pirmo biznesa eņģeļu tikšanos ar jaunajiem uzņēmējiem, kas ar LGA atbalstu notiks 18.jūnijā no plkst.17 līdz 19, Rīgas Biznesa skolā, Skolas ielā 11, Rīgā. Pasākumā varēs piedalīties biedrības biedri un ideju autori, kuri saņems uzaicinājumu uz šo tikšanos.

Biznesa ideju autori aicināti pieteikties līdz 10. jūnijam, aizpildot pieteikuma anketu, kas atrodama mājas lapā “www.latban.lv”. Pieteikties var dažādu jomu un nozaru pārstāvji.

Šī pasākuma laikā jaunajiem uzņēmējiem tiks dota iespēja prezentēt savus projektus potenciālajiem investoriem-biznesa eņģeļiem. Biedrības mērķis ir abas šīs puses iepazīstināt, lai biznesa eņģeļi izskatītu iespējas investēt, savukārt jaunie uzņēmēji piesaistītu investorus saviem projektiem.

Katram pieteikuma iesniedzējam, kurš tiks uzaicināts uz tikšanos, tiks dotas trīs minūtes, lai prezentētu savu projektu un tikpat, lai atbildētu uz klātesošo biznesa eņģeļu jautājumiem. Jaunie projekti, kuri nekvalificēsies uz tikšanos ar investoriem, tiks ievadīti datu bāzē, kas būs pieejama tikai biedrības biedriem – investoriem.

Biedrība „Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls” dibināta šā gada 29.aprīlī ar mērķi paplašināt un attīstīt biznesa eņģeļu tīklu Latvijā, kā arī atbalstīt jaunus daudzsološus projektus. Šobrīd biedrībā darbojas 23 investori, bet tās valdē ievēlēti pieci uzņēmēji: valdes priekšsēdētājs Juris Birznieks, valdes priekšsēdētāja vietnieks Rolands Feldmanis, valdes locekļi Andris Bērziņš, Jānis Rancāns un Juris Grišins.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Finansējuma piesaiste ātrākai biznesa izaugsmei! Uzņēmēj sāc savu attīstību! cityfinances.lv

  2. cerams nebūs kārtējā tukšā biedrība

Draugiem Facebook Twitter Google+