×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

Latvijā darbu sācis Krievijas propagandas medijs “Sputnik” (21)

Foto - LETAFoto - LETA

Darbu Latvijā sākusi Krievijas propagandas medija “Sputnik” versija latviešu valodā – “sputniknews.lv”.

Portālā publicētas ziņas latviešu un krievu valodās par notikumiem Latvijā, Krievijā un citviet pasaulē, solot, ka tieši šis interneta resurss runāšot “par to, par ko citi klusē”.

Domēnu “sputniknews.lv” reģistrējusi Krievijas valsts informācijas aģentūra “Rossiya Segodnya”. Tajā ir atrodamas pāris e-pasta adreses preses relīžu, sadarbības un reklāmas izvietošanas piedāvājumu iesūtīšanai, bet nekādu citu kontaktu nav, kā arī nav redzama informācija, kas ir rakstu autori un redakcijas darbinieki.

“Sputnik” ir daļa no Krievijas valsts informācijas aģentūras “Rossiya Segodnya”, kuru vada Dmitrijs Kiseļovs. Savu propagandista darbību dēļ Kiseļovs ir iekļauts Eiropas Savienības sankciju sarakstā.

“Rossiya Segodnya” tika izveidota 2013.gada nogalē pēc ziņu aģentūras “RIA Novosti” reformēšanas. Krievijas prezidenta administrācija tad nolēma, valsts līdzekļi jātērē nevis neitrālās informācijas ražošanai, bet valsts oficiālās pozīcijas aktīvākai tiražēšanai ārvalstīs. Šī mērķa sasniegšanai “Rossiya Segodnya” ir vairāki rīki. Paralēli ziņu aģentūrai tai ir ārzemēs raidošais televīzijas kanāls “RT”, vairāki citi projekti, ieskaitot Ukrainas notikumiem veltītu “Ukraina.ru”.

Pērn tika vēstīts, ka “Sputnik” plāno sākt darbību vairāk nekā 30 valstīs.

Pagājušā gada februārī LTV raidījums “De facto” jau ziņoja, ka jaunais Krievijas propagandas medijs “Sputnik” gatavojas izvērst darbību arī Latvijā un vervē žurnālistus.
Latvijā šis propagandas medijs plānoja atvērt interneta portālu divās valodās – krieviski un latviski. Projekta galvenā mērķauditorija bija iecerēti jaunieši.

Kā liecina informācija “sputniknews.lv” portālā, “”Sputnik” pilnībā orientējas uz ārvalsts auditoriju. Katrai “Sputnik” redakcijai ir savas vietnes lielākajās pasaules galvaspilsētās, kā arī “Sputnik” pārraida no vietējo radiostaciju studijām”. Saskaņā ar portālā publicēto informāciju kopējais “Sputnik” radio ētera stundu skaits pārsniedza 800 stundas diennaktī 130 pasaules pilsētās, 34 valstīs un 30 pasaules valodās.

“Aģentūra izveido ekskluzīvu tīmekļvietņu saturu, piedāvā radio raidījumus vietējai auditorijai, tai pieder multimediju preses centri,” teikts “sputniknew.lv” portālā.
Kā ziņots, pērn augustā Uzņēmumu reģistrs (UR) lēma atteikt Latvijas pārstāvniecību reģistrā ierakstīt Krievijas valstij piederošo informatīvo aģentūru “Russia Today”.

Iestādē skaidroja, ka UR valsts notārs, izskatot Krievijas Federālās valsts unitārā uzņēmuma “Starptautiskā informācijas aģentūra “Rossiya Segodnya”” (“Russia Today”) pārstāvniecības reģistrācijas pieteikumu, pieņēmis lēmumu atteikt minēto pārstāvniecību ierakstīt pārstāvniecību reģistrā. UR atzina, ka, izskatot iestādē iesniegto “Russia Today” pieteikumu un tam pievienotos dokumentus, tika konstatēts, ka tie neatbilst Latvijas Satversmei, kā arī citiem Latvijas normatīvajiem aktiem.

UR iepriekš lūdza Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) sniegt viedokli šajā jautājumā. NEPLP sniegtajā viedoklī minēts, ka saskaņā ar UR sniegto informāciju “Russia Today” mērķis ir ar radio un interneta palīdzību izplatīt “Krievijas Federācijas ārpolitikas interesēm atbilstošas ziņas Latvijas informatīvajā telpā”. Padome konstatējusi pārkāpumus elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kuru pārraidītajā vai retranslētajā programmā tikusi izplatīta tendencioza, Krievijas Federācijas ārpolitikas nostādnēm atbilstoša informācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Nesaprotu, kam ir vajadzīga DROŠĪBAS POLICIJA, SATVERSMES AIZSARDZĪBAS BIROJS. NEPL . Kam vajadzīgi mēdiju un sakaru uzraugi. Latvijā gadu klejo ziņa par Krievijas mēdiju ielīanu Latvijā. Visiem to nōlūki ir saprotami, vienīgi minētiem stulbeņiem nav saprotams. Muld, plātās , domā meklē , kā tumšā izstabā melnu kaķi, kura tur nav. Visādi pajoliņi Ždanokas, Plineri, Lindermaņi, Osipovi ….. var ārdīties kur, ko , kā iegribās.. Ja minētie neko nevar pret minētiem un vēl sputņikam darīt pretim, tad kam šīs iestādes vajadzīgas. Lai pēc Izraēlas paģēra tiesātu Leonardu Inkinu par cilvēku informēšanu( Inkins- rakstnieks, komponists, publicists, biedrība Latvietis priekšsēža biedrs).Tad pietiek ar policiju un minētie liekēži nav valsytij jāuztur. Sputņiku pārbaudīt var viens policists….

  • Точно, точно. Экие дармоеды. Взяли бы, да согнали всех несогласных, всех кто нам не нравится, всех с неправильной национальностью, в специальные лагеря типа для отдыха. Ну и там уж поработали с ними от души. Так что ли, дедок?! Кого сразу растрелять, из кого кровошку выкачать, а кого нибудь и на абажурчик пустить! Ох, не дают покоя тебе дедок нацисткие гены, ох не дают.

 2. Cilvēki, kas apzinās sevi kā latviešus to neskatīsies, nesniegs tam intervijas un rakstus, nerakstīs komentārus un vispār – nebūs valsts nodevēji.

 3. Pilni latvijas mēdiji ar tūdaliņiem, kuri izliekas, ka nesaprot ko runā. Izdevīgi! Kritikai jā, bet par naudu nepelnīti apspļaudīt savu valsti, cool ?

 4. CIK ILGI LATVIJAI NEBŪS ? Atbildēt

  Gribu Latvijas propagandas mēdiju ! Citādi saka : “valdība pietiekami neizskaidro”, “lēmumi nav izdiskutēti”, “zems uzticības līmenis vadošām partijām, valdībām”

 5. Kozlovski, kur tu esi? Atbildēt

  Rīkojies, gļēvuli!

 6. Tas labi – kirilicā domājošajiem pie jau velnsviņzincik TV kanālos pieejamās debesmannas ĶĪSELĪŠA papildporciju ielies …;)

 7. aizliedz un miers … uz rixa 🙂

 8. Darbu Latvijā sākusi Krievijas propagandas medija “Sputnik” versija latviešu valodā – “sputniknews”.

  Portālā publicētas ziņas latviešu un krievu valodās par notikumiem Latvijā, Krievijā un citviet pasaulē, solot, ka tieši šis interneta resurss runāšot “par to, par ko citi klusē”.
  ————————————————-
  Nu un KĀPĒC REKLAMĒJAT šo krievijas mēdiju Latvijā, a?
  STULBAIS tūdaliņš bez uzkāpšanas uz KĀRTĒJĀ grābekļa nu nekādi nevar iztikt?
  Dīvainā kārtā STULBEŅI uz sitiena ziņo par krievijas jauno mēdiju, bet .. vairākas dienas lai stāstītu par bēgļu noziegumiem Ķelnē … Labi, ka režisors Alvis Hermanis paziņoja …

 9. Nekavejoties aizliegt !demokratiska valsti nav pielaujami nekadi viedokli kas atskirasno atskanotiem Latvijas masu imformacijas sabiedriskos medijos Lai dzivo demokratija! Nost ar kremla propogandu!

 10. Aizliegt nekavejoties !ka drikst izteikt citadas domas demokratiska valsti! Lai dzivo Latvijas sabiedriskie mediji vienigie pareizie!

  • Интересно, а как вы это сделаете, ну чисто физически? Сайт зарегистрирован в России, сервера находятся там же, скорее всего. Ну и что сможете сделать в интернете?

 11. tādi meli kādi skan noLatvijas mēdijiem vēl nav pieredzēti.

 12. Kāpēc ir atļauta Krievijas propaganda tik izvērstā veidā?

 13. 9-maijieši varēs aplūkot sevi cik …

 14. Forši …. diemžēl iPhone app’s Latviešu valodā vel nav gatavs.

Draugiem Facebook Twitter Google+