Sports
Ziemas sports

Latvija desmitajā vietā, salīdzinot Olimpiādē izcīnītās medaļas ar IKP1

AFP/Scanpix

Pateicoties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs izcīnītajai bronzas medaļai, Latvija visu valstu vērtējumā ieņem desmito vietu, ja attiecina iegūto medaļu skaitu pret 100 miljardiem dolāru valsts iekšzemes kopprodukta (IKP).

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Latvijai bronzas medaļu sarūpēja bobsleja divnieks ar pilotu Oskaru Melbārdi un stūmēju Jāni Strengu. Ar vienu bronzas godalgu Latvija medaļu vērtējumā ieņēma dalītu 28.vietu 92 valstu konkurencē.

Attiecinot Olimpiādē iegūto cēlmetālu skaitu pret 100 miljardu dolāru lielu IKP, Latvija medaļu vērtējumā atrodas desmitajā vietā. Tiesa, pirms četriem gadiem Sočos latvieši ar divām sudraba un divām bronzas godalgām šajā rādītājā bija otrajā vietā, atpaliekot tikai no Slovēnijas.

Pateicoties Tīnas Veirāteres izcīnītajai bronzai supergigantā, šajā rādītājā pirmo vietu ieņem Lihtenšteina. Tikmēr otrā ir medaļu ieskaitē triumfējusī Norvēģija, kas izcīnīja 14 zelta, 14 sudraba un 11 bronzas medaļas. Savukārt trešā ir Austrija, kas tika pie piecām zelta, trim sudraba un sešām bronzas medaļām.

Saistītie raksti

Ceturto vietu šajā rādītājā ieņem Šveice, kam seko Slovēnija, Zviedrija, Somija, Nīderlande un Čehija, bet pirmo desmitnieku noslēdz Latvija.

Tikmēr 13.vietā ir Kanāda, 16.pozīciju ieņem Vācija, bet 28. starp 30 medaļu izcīnījušajām valstīm ir ASV.

Savukārt, ja iegūto medaļu skaitu attiecina pret vienu miljonu iedzīvotāju, Latvija ar 0,51 medaļu ir 12.vietā. Arī šajā statistikas rādītājā pirmā ir Lihtenšteina, otro vietu ieņem Norvēģija, bet trešā ir Šveice.

Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēja 34 sportisti, kuriem desmit reizes izdevās iekļūt labāko desmitniekā.

LA.lv