×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2014
Drukāt

Latvijā diezgan negatīvi vērtē botulīna injekcijas; priekšstats par tām ir nepilnīgs (2)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Aptaujā atklāts, ka lielākā daļa Latvijas sieviešu ir pazīstamas ar strauji popularitāti gūstošajām botulīna injekcijām, tomēr kļūdās to pielietošanas iespējās. To apliecina 53% aptaujas dalībnieču kļūdainais minējums, ka ar botulīna injekciju palīdzību iespējams palielināt lūpu apjomu. Speciālisti ir vienisprātis par pasaulē populārās procedūras skaidrošanas darbu turpināšanu, tādejādi kliedējot sabiedrībā pastāvošos mītus.

Lielākā daļa Latvijas sieviešu (86%) zina, kas ir botulīna injekcijas, tomēr nedaudz vairāk nekā puse pētījuma dalībnieču (53%) nosauc arī kļūdainu botulīna injekciju izmantošanas veidu – lūpu apjoma palielināšanu. Gandrīz puse (46%) Latvijas sieviešu botulīna injekciju izmantošanu kosmētiskiem mērķiem vērtē kā negatīvu, kas skaidrojams ar sabiedrībā pastāvošajiem mītiem – 25% domā, ka injekcijas ir bīstamas, 12% uzskata, ka ar botulīna injekcijām vizuālo izskatu var tikai sabojāt un citiem.

“Lai gan pēdējā laikā plaši runāts un skaidrots par dažādām kosmētiskām procedūrām kā medijos, tā speciālistiem domātos pasākumos, aptauja pierāda, ka Latvijā vēl arvien valda nezināšana, neizpratne, aizspriedumi un stereotipi par botulīna injekcijām. Tas nav normāli, ka tik liela daļa sieviešu uzskata, piemēram, ka ar botulīna palīdzību ir iespējams palielināt lūpas. Citās valstīs šī procedūra ir kļuvusi par vienu no populārākajām kosmētiskajām manipulācijām, lai samazinātu novecošanās pazīmes,” stāsta Latvijas Ārstu kosmetologu asociācijas prezidente, ārste-kosmetoloģe Ināra Stepanova.

Pētījumā noskaidrots, ka 55% sieviešu pirms lēmuma pieņemšanas informāciju par botulīna injekciju veikšanu primāri meklē internetā, 24% sieviešu izzina sevi interesējošo informāciju dažādos forumos, kā arī saņem informāciju no draugiem un paziņām (15%) un sociālajos tīklos (11%). “Lai uzzinātu pamatotu un korektu informāciju pirms lēmuma pieņemšanas, noteikti būtu jāsāk ar speciālista konsultāciju. Tieši aplamu informācijas avotu izmantošanas un kļūdaini sniegtas vai pārprastas informācijas dēļ Latvijā skaistumkopšanas jomā vēl arvien pastāv ļoti daudz aizspriedumu un mītu,” turpina ārste-kosmetoloģe Inese Stepanova.

Atbildot uz jautājumu par to, kur sievietes vērstos gadījumā, ja nolemtu veikt botulīna injekcijas, 57% sieviešu dotos pie plastiskā ķirurga, 29% sieviešu dotos pie kosmetologa, 16% pie dermatologa, kā arī 12% vērstos pie ģimenes ārsta. „Šāda tendence – vēršanās pie sertificētiem un zinošiem speciālistiem,- vērtējama kā pozitīva, jo mūsu prakse rāda, ka Latvijā līdz šim botulīna injekcijas veic arī neprofesionāli – manikīra, pedikīra un make-up speciālisti, frizieri un kosmētiķi,– cilvēki bez nepieciešamās medicīniskās izglītības un anatomijas zināšanām, kas ir absolūti nepieļaujami un pat veselībai bīstami,” papildina daktere Ināra Stepanova.

“Latvijas sieviešu bažām un raizēm par drošību nav pamata, jo botulīna injekcijas, kas ir veiktas pie sertificēta ārsta, veselību nekādā veidā neapdraud. Turklāt gan pašmāju plastikas ķirurgi, gan ārsti-kosmetologi un dermatologi regulāri papildina savas zināšanas gan par injekciju veikšanu, gan jaunākajiem zinātnes sasniegumiem un inovācijām injekciju veikšanas tehnikā,” komentē ārste-kosmetoloģe Ināra Stepanova.

“MindScan” interneta aptauju par botulīna injekciju atpazīstamību Latvijā 2014. gada pavasarī veica Latvijas Ārstu kosmetologu asociācija sadarbībā ar mediju aģentūru “Mindshare”. Aptaujā piedalījās 627 respondentes vecumā no 25 līdz 64 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kātad nekas nav bīstams,nekas nav kaitīgs,meli pilnīgi.Ir redzētas damočkas,kuras jau gadiem jau to dar,teikšu tikai vienu. Nekas tur uberskasts nav,ap lūpu rajonu,lūpas sapampušās,skats pretīgs!!
    ārste-kosmetoloģe Inese Stepanova. pelna piki uz šīm nelaimīgajam skaistulēm.
    Es tā padomāju,ja es ko tādu uzsāktu un pēc pāris gadiem,vilks viņu zin,vai es varētu atļauties šādu manipulāciju ar sevi,kāda es pēc tam izskatītos,krunkainākā,kā noteikti biju.noskurinos nelabumā,jānoveco ir pa skaisto un nebūt ir vajadzīgs sev šļircēt kaut kādus mēslus zem ādas!!!!
    Jūtos labi,izskatos labi un saņemu reguiāri komplimentus savos 50.gados un nebūt es neizskatos slitāk pār tām kuras šļircējās!!!!

    • Malacis,es Jums pilnīgi piekrītu,dabīgais skaistums vienmēr būs dabīgs un skaists līdz pat .sirmam vecumam.Visas tās indes,ko grūž zem ādas un sevī,tas ir ārprāts,bet kāds jau uz to pelna.Atrodās lētticīgi cilvēciņi ,kā tā saucamās ,,mūžīgās jaunavas”Arī tās plastiskās operācijas,nerunāju par tiem cilvēkiem,kam tās tiešām nepieciešamas,bet normāliem,kā varētu teikt,vienā vietā izsūc,otrā piepumpē-tīrās šausmas.Var tikai pašausmināties,redzot amerikāņu ,,skaistules”ar lūpām ,ka pat muti nevar aizvērt.Man arī pāri60,bet izskatos labi,tāpat kā Jūs,arī saņemu komplimentus un par dažām krunciņām pie acīm nepārdzīvoju-tās no smaidīšanas.Būsim skaistas dabīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+