×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Latvija divu gadu laikā var uzņemt 250 bēgļus, nolemj valdība (27)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Valdība šodien ārkārtas sēdē vienojusies par Latvijas nostāju bēgļu jautājumā, plānojot, ka divu gadu laikā valsts varētu uzņemt 250 šādu cilvēku.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pēc slēgtās valdības sēdes žurnālistiem sacīja: “Valdība pieņēma lēmumu, ka Latvija brīvprātīgi ir gatava uzņemt bēgļus un šis ir vienreizējs pasākums.” Valdības sēdē pārrunāti “visi kompleksie jautājumi”, kas saistīt ar migrācijas problēmām Eiropas Savienības (ES) dienvidos.

Vēl nepieciešams vienoties, kā Latvija organizēs šo bēgļu uzņemšanu un integrāciju, piebilda valdības vadītāja. Viņa paskaidroja, ka uzņemamo bēgļu skaits saistīts arī ar valsts iekšzemes kopproduktu un iedzīvotāju skaitu.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) atgādināja, ka sākotnēji Eiropas Komisija piedāvāja obligāto kvotu sistēmu un saskaņā ar pirmajiem aprēķiniem Latvijai būtu jāuzņem 737 potenciālie bēgļi. Tomēr Latvija uzstāja, ka šajā jautājumā jāievēro brīvprātības princips.

Pašlaik plānots, ka Latvijā par katru uzņemto bēgļi varētu saņemt 6000 eiro, un šo naudu būs iespējams izlietot, lai stiprinātu kapacitāti un segtu latviešu valodas apguvi, skaidroja ministrs. Šos cilvēkus galvenokārt paredzēts izmitināt centrā “Mucenieki”, pastāstīja Kozlovskis, neizslēdzot iespēju, ka centra kapacitāte būs pietiekama. Tajā vienlaicīgi iespējams uzņemt līdz 200 patvēruma meklētāju, bet 250 bēgļu plānots uzņemt divu gadu laikā.

Kozlovskis arī akcentēja, ka bēgļu uzņemšana ir viens no īstermiņa risinājumiem un svarīgi īstenot pasākumus, lai migrantu plūsmu mazinātu. Tomēr, pēc viņa domām, Latvija nevarēja neuzņemt bēgļus saistībā ar to, ka “neviens no mums nezina to, kā attīstīsies scenārijs Ukrainā”. Ja tur situācija saasinātos, tad, iespējams, mēs varētu saskarties ar “ļoti nopietnu” bēgļu plūsmu no Austrumiem un Latvija lūgs palīdzību ES, skaidroja politiķis.

Viņš arī pastāstīja, ka Lietuva gatava uzņemt 370 bēgļus, bet Igaunija – 200.

Valdībā nebija balsojuma par šo jautājumu, tikai kultūras ministre Dace Melbārde, kuras pārstāvētā nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK iebilst pret bēgļu uzņemšanu, paudusi īpašu nostāju, norādīja Straujuma.

Kā ziņots, ES valstu un valdību vadītāji vienojušies, ka dalībvalstis nākamajos gados varētu uzņemt 60 000 bēgļu, tomēr par konkrētu risinājumu bēgļu uzņemšanai un sadalīšanai pa valstīm diskusijas vēl turpināsies. Paredzēts, ka ES valstu iekšlietu ministri līdz jūlija beigām vienosies par konkrētu piedāvājumu bēgļu uzņemšanai dalībvalstīs.

Tiek plānots, ka ES valstis nākamajos divos gados uzņems 40 000 patvēruma meklētāju no Sīrijas un Eritrejas, kuri atrodas Itālijā un Grieķijā. Tāpat paredzēts nodrošināt mītnesvietu 20 000 cilvēku no trešajām valstīm, kuriem nepārprotami nepieciešama starptautiska aizsardzība.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Ja viņi to izdarīs es no šīs valsta aizbraukšu…

 2. Nu ko var gribēt no tādas valdības.Kāadus lēmumus tautas labā pieņems āboltiņa,kura pat likumīgi nav ievēlēta,bet noēdot Junkuru tagad ir pie siles un vēl vada saeimas drošībniekus.Par tādām vēlēšanām paldies,cerams ka uz nākošam neviens neies.Uz zzs brigmani jau nav vērts skatīties bijušais Saldus raj.partijas sekretārs kas uz ceļa pie Airītēm sūdu kravu lika izbērt lai tikai neviens neietu KALPAKU godināt ātri pārmeta kažoku otrādi un tagad atkal lemj mūsu likteni,tikai šoreiz sūdu čupas vietā Latvijā ievedīs melnos lai vairojas,būs lielāka dzimstība.

 3. nu iir tiešām beigas…

 4. Lai palielinātu Latvijā krievvalodīgo āfrikāņu skaitu? Ar Aijo Benesu vēl nepietiek?

 5. Latvija nav tikai valdība vien! Šādus jautājumus,saskaņā ar Satversmi,ir jārisina tautai,rīkojot referendumu!

 6. VÅI AR REZEKNES NEĢERI NEPIETIEK ? NU BUS ISTIE TERORISTI .
  CIK REIZES VEL JENOTI UN ZZS MŪS NODOS ? NELIEŠI.

  • Al.Bartaševičs no Rēzeknes Atbildēt

   Vajag jaunus! Mūsējais Beņa cīnās pret karaceļiem Donbasā un mūsējam visdrīzāk tiks liegta atgriešanās dzimtenē.

 7. Karteja jenotu un Jekabpils pusžida lembja bandas nodevība. Vai tauta vēlot neredz šos nelieešus?

 8. Ar likumu vajadzētu apstiprināt Straujumas un kompānijas atbildību gadījumā, ja ar bēgļiem Latvijā iekļūst teroristi, ja bēgļu skaits pavairojas varākkārt apvienojoties ar ģimenēm/bēgļi teicami zin ES likumus!/, ja izveidojās krimināla situācija viņu dēļ.

 9. Latvijas beigu sākums.

 10. Ta vienu begli apmaina pret straujumu,lai ta straujuma padzivo starp melnajiem,lai vinu kartigi ..!

 11. tas ir Vienotības nomenklatūristu lēmums Atbildēt

  … nevis Latvijas lēmums. Nākošās vēlēšanās ievēlēsim pirmo latviešu patriotu valdību. (Igauņiem un leišiem tādas jau sen ir bijušas.)

 12. NESING SPESEL

 13. Tie būs no Grieķijas vai Ukrainas?

 14. 247 vēl, “от сылы” 248, asinis pa degunu “через немогу” 249, bet 250 nekādi!

 15. Nav nekaada trageedija! Cilveekiem ir jaapaliidz,vinji grib dziivot,taapat, kaa, mees visi.Ar dreebeem apgaadaasim.ES pieshkirs 6000 eiro, vinji nav tik beskauniigi,kaa, iebrauceeji no austrumiem.Esmu apmekleejusi tumshaadainos dakterus;iejuutigi,saprotoshi, ko ,nevar teikt par vieteejiem.

 16. Kāpēc nav referendums. Kas jādara lai ierosinātu to.

  • Demokrātija ir mirusi! Atbildēt

   Jāsavāc notariāli apstiprinātus 155 000 parakstus. Agrāk vajadzēja tikai 10 000, bet to noraka BAILĪGIE un “DEMOKRĀTISKIE” politikāņi no V un NA.
   Referendumi Latvijā vairs nav iespējami. Valdība un Saeima var rīkoties kā grib. Tautai tiesības ir atņemtas.

   • Tādā gadījumā vajag uztaisīt iniciatīvu manabalss u savākt 10 tūkstošus. Bet es vai\rāk domāju par juridisko pusi – ka eirsavien, saskaņā ar nolīgumiem, hartām ir toesības pieprasīt referendumu – kā grieķi – nedēlas lai\kā referendums. Bez notāriāla paraksta. Domāju, ka tas jāierosina kādai partijai no valdības. Un manabalss tiešā parakstu vākšana. Domāju, ka to savāktu dažās dienās.

   • manabalss savāktie 10 tūkstoši parakstu Saeimu “не к чему не обязывает”. Jāsavāc notariāli apstiprinātus 155 144 parakstus. bet parakstīšanās par tautas tiesību atjaunošanu turpināsies līdz 2015. gada 8. augustam.

 17. Ja Latvijaa ir vieta pus miljonam nelojaaliem kolonistiem, tad atradiisies vieta arii beeegljiem, kas glaabj savu dziiviibu!

 18. Urrā! Vismaz šoreiz pārspēsim igauņus?!

 19. "Vienotība" - Latvijas kaprace Atbildēt

  Pateicoties Laimdotai Straujumai un antilatviskajai “Vienotībai” – demokrātija ir gandrīz mirusi un Latvija ir neizdevusies valsts.
  Valdība ar V un ZZS minsitriem rīkojas kā fašistiski diktatori, kuri ignorē tautas viedokli. Izrādās, ka suverēnā vara nu pieder valdībai, bet ne tautai!!

 20. Ķirķis. Otrā atnākšana.

 21. Neredzu brīvprātību!

 22. Vai tad ,runājot par brīvprātību,valdība ir pajautājusi arī tautai?

  • Tautai pajautā gan, kad ar steigu gribas pie siles, bet, kolīdz tajā iekāpj ar visām četrām, tad uz tautu uzspļaut. Tikai referendumu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+