×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2017
Drukāt

Latvija dominē Baltijas labāko finanšu tehnoloģiju uzņēmumu vidū

bitfury

Lielbritānijas finanšu tehnoloģiju vietne “TechBullion.com” par visstraujāk izaugušo un nozīmīgāko Baltijas finanšu tehnoloģiju jeb “FinTech” uzņēmumu, kuram ir lielākā ietekme arī nozarē pasaulē, nosaucis Latvijā savulaik radīto “BitFury”, turklāt vietnes eksperti Latviju un Baltiju uzskata par vienu no ātrāk augošajiem finanšu tehnoloģiju reģioniem pasaulē. No Top10 uzņēmumiem seši nāk no Latvijas, kamēr tikai viens pārstāv Lietuvu.

1.vieta: “BitFury” (Latvija) – kriptovalūtas uzņēmums, kurš attīsta t.s. “blockchain” tehnoloģiju, kuru izmanto ne tikai kriptovalūtas maksājumiem, bet arī dažādās citās jomās, piemēram, analītikā un īpašuma tiesību reģistrā. Uzņēmums ir savas nozares līderis pasaulē un bāzējas ASV. Viens no dibinātājiem ir latvietis Valērijs Vavilovs, tomēr tā kā kompānijas sākumposmā uzņēmums nesagaidīja atbalstu no Latvijas riska kapitāla fondiem, saikni ar Latviju pārrāva.
2.vieta: Bondora (Igaunija) – tiešsaistes savstarpējo aizdevumu platforma fiksētu ienākumu investīcijām aizdevumos
3.vieta: Creamfinance (Latvija) – Eiropas vadošais plaša patēriņa finanšu pakalpojumu sniedzējs, kurš piedāvā augsti individualizētu ātru un uzticamu pieeju personīgo aizdevumu procesiem. Tā mērķis ir kļūt par viena klikšķa aizdevumu sniedzēju patērētājiem visā pasaulē. Uzņēmums atvēris biroju arī Meksikas galvaspilsētā Mehiko. Šogad „Creamfinance” saņēmis vairākus apbalvojumus. Gada pirmajā pusē uzņēmums ierindojās otrajā vietā visstraujāk augošo Eiropas uzņēmumu sarakstā, savukārt „Google” kopā ar globālo vadības konsultāciju uzņēmumu ‘McKinsey’ izvirzīja ‘Creamfinance’ daudzsološo uzņēmumu balvai „Digital Top 50”. Papildus tam uzņēmums ieguva titulu „Inovatīvākais patēriņa finanšu pakalpojumu uzņēmums Latvijā”.
4.vieta: Factury (Latvija) – rēķinu apmaksas un klīringa platforma, kas darbojas uz jaunākās un finanšu nozarē daudzsološās tehnoloģijas „blockchain” datubāzes, lai savienotu uzņēmumus ar finanšu iestādēm – bankām, faktoringa kompānijām, apdrošināšanas un parādu piedziņas aģentūrām.
5.vieta: Fortumo (Igaunija) – Igaunijas starptautiskais mobilo maksājumu nodrošinātājs, kas piedāvā virkni mobilo maksājumu risinājumus tīmekļa vietnēm un mobilajām lietotnēm. Uzņēmums nesen sācis sadarbību ar slaveno mūzikas un video straumēšanas servisu „Spotify”, lai izplestu darbību uz Āziju.
6.vieta: Mintos (Latvija) – pirmā Latvijā izveidotā savstarpējo aizdevumu platforma. „Mintos” darbojas kā starpnieks, kas saved kopā investorus un aizņēmējus no dažādiem kredītu izsniedzējiem, kas piedāvā īstermiņa aizdevumus, auto kredītus, hipotekāros, biznesa aizdevumus u.c. Divu gadu laikā caur uzņēmumu finansēti aizdevumi jau vairāk nekā 100 miljonu eiro apmērā.
7.vieta: Monea (Latvija) – sīkmaksājumu mobilā lietotne. Pirmais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Latvijā licencēts uzņēmums, kas drīkst sniegt tādus maksājumu pakalpojumus kā bezkonta naudas pārvedumi un maksājuma instrumentu izlaišana. „Monea” nodrošina naudas pārskaitīšanu visiem lietotāja telefongrāmatas kontaktiem dažu minūšu laikā. Tā balstās uz pašu izveidotu alternatīvu starpbanku maksājumu sistēmu, kas naudu tiešsaistē nogādā no viena bankas konta uz otru, pat ja tie atrodas dažādās bankās un pārskaitījumu vēlas veikt vēlā nakts stundā.
8.vieta: TransferGo (Lietuva) – finanšu transakciju uzņēmums, kas atbalsta emigrējušos cilvēkus, kuri vēlas naudu sūtīt saviem radiniekiem mājās, nemaksājot papildu nodevas bankām.
9.vieta: TransferWise (Igaunija) – tiešsaistes maksājumu platforma, kas piedāvā alternatīvu iespēju starpvalstu banku maksājumiem – nodrošina starpvalstu naudas pārskaitījumus bez valūtas maiņas maksas, kā arī par vidēji desmit reizes mazāku komisijas maksu. Uzņēmumu uzskata par vienu no šobrīd „karstākajiem” un atpazīstamākajiem Baltijas jaunuzņēmumiem. Uzņēmumā ieguldījuši tādi biznesmeņi kā „Virgin” dibinātājs Ričards Brensons un viens no pirmajiem „Facebook” investoriem Pīters Tīls. Uzņēmuma līdzdibinātājs Kristo Kērmans ar 228,6 miljonu eiro lielu bagātību atzīts par Igaunijas bagātāko cilvēku, bet 2.vietu ieņem otrs uzņēmuma dibinātājs Tāvets Hinrikuss ar 206,8 miljoniem.
10.vieta: Twino (Latvija) – visstraujāk augošā savstarpējo aizdevumu platforma Eiropā. „Twino” piedāvā iespēju ieguldīt patēriņa kredītos, kurus izsnieguši „Twino” grupas uzņēmumi vairākās valstīs. „Twino” bija pirmais uzņēmums Eiropas kreditēšanas tirgū, kas investīcijām piedāvāja atpirkuma garantiju, tādējādi novēršot ieguldītāju riskus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+