Latvija dramatiskā spēlē uzvar Kazahstānu 0

Latvijas hokeja izlase piektdien “Arēnā Rīga” olimpisko spēļu (OS) kvalifikācijas turnīra spēlē ar 3:2 uzvarēja Kazahstānu, sperot vēl vienu soli pretī dalībai 2014. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Latvijas hokejistu labā vārtus guva Juris Štāls, Miķelis Rēdlihs un Lauris Dārziņš, kuru atzina par labāko mājinieku rindās. Turnīra saimnieki izcīnīja otro uzvaru divās aizvadītajās spēlēs, un ar sešiem punktiem ir līderi, taču lai tiktu pie vienīgās ceļazīmes uz Sočiem, Teda Nolana vadītajai izlase svētdien jāgūst vismaz punkts spēlē ar Franciju.

Laukuma saimniekiem izdevās ļoti veiksmīgs spēles sākums, jo jau trešās minūtes vidū viņi teda Nolana trenētā komanda atradās vadībā ar 2:0. Rezultātu atklāja Štāls, kurš pēc Arvīda Reķa metiena no zilās līnijas bija pirmais pie Kazahstānas vārtsarga Vitālija Koļesņika atsistās ripas, un no neparocīgās puses to raidīja vārtos. Savukārt pēc 39 sekundēm rezultatīvs uzbrukums izdevās otrajai maiņai – pie vārtiem par ripu pacīnījās Roberts Jekimovs, ripa nonāca pie Miķeļa Rēdliha, kurš no pāris metriem meta nekļūdīgi.

Pēc otrās ielaistās ripas Kazahstānas izlases vārtos Koļesņika vietā stājās Vitālijs Jeremejevs, kurš drīz vien komandu glāba skaitliskajā mazākumā, kad Latvijas hokejisti centās ripu jau izspēlēt līdz tukšam pretinieku cietoksnim, tomēr gūt trešos vārtus neizdevās. Ja spēles sākumā Latvijai piederēja liels pārsvars, tad turpinājumā cīņas gaita izlīdzinājās, un pirmā perioda 16. minūtē viesi vienus vārtus atguva – pēc pēc pretinieka metiena Masaļskis ripu atsita, taču tā trāpīja pa Aleksandra Ņiživija kāju un ielidoja vārtu tīklā.

Otrajā trešdaļā iniciatīva jau piederēja Kazahstānai, kurai panākt izlīdzinājumu izdevās skaitliskajā vairākumā, kad 33. minūtē ar spēcīgu un ļoti precīzu metienu vārtu augšējā stūrī izcēlās Romans Starčenko, izmantojot Ņiživija otro noraidījumu. Divas lieliskas izdevības gūt vārtus bija Jānim Spruktam, taču abas reizes viņš no teicamām pozīcijām Jeremejevu tomēr nespēja pārspēt.

Pēdējā perioda sākums atkal veiksmīgs bija Latvijas izlasei, jo pēc 40 nospēlētām sekundēm izdevās atgūt vadību. Par iepriekš neizmantotajām iespējām reabilitējās Sprukts, kurš nocīnījās pretinieku zonā un atņēma ripu Kevinam Dalmenam, bet Mārtiņš Karsums to tūlīt adresēja Dārziņam, kam atlika to raidīt tukšā Kazahstānas vārtu stūrī, panākot 3:2. Abpusēji bīstamos uzbrukumos aizritēja arī pārējā perioda daļa. Ļoti laba iespēja panākt divu vārtu pārsvaru bija Mārtiņam Cipulim, kurš izslidoja vienatnē uz pretinieku vārtiem, taču Jeremejevs viņa mesto ripu noķēra.

Spēles pēdējās minūtēs Kazahstānas izlase centās uzdarīt spiedienu uz mājinieku vārtiem, pēdējā minūtē nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un 26 sekundes pirms sirēnas pat guva vārtus, taču tiesneši tos neieskaitīja, jo Vadims Krasnoslobodcevs to vārtos raidīja ar slidu.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā spēlē Francija ar 4:2 uzvarēja Lielbritāniju. Turnīra noslēgumā Latvijas izlase svētdien spēlēs ar Franciju, bet pirms tam Kazahstāna tiksies ar Lielbritāniju. Pirms svētdienas spēlēm Latvijai ir seši punkti, Kazahstānai un Francijai pa trīs, bet Lielbritānija ir tukšā.