×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
26. jūlijs, 2017
Drukāt

Latvijā drīzumā varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls “Lidl” (31)

Foto - LETA/BNSFoto - LETA/BNS

Latvijā drīzumā varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls “Lidl”, kas jau iegādājies zemes gabalu vairumtirdzniecības bāzes izbūvei, vēsta raidījums “LNT ziņas”.

Raidījums noskaidrojis, ka zemesgabala Dzelzavas ielā 75b, kur plānota koku izciršana jaunbūvējama lielveikala dēļ, īpašuma attīstītājs ir SIA “Investīciju aģentūra”, kurai ir noslēgts līgums par zemesgabala pārdošanu uzņēmumam SIA “MMS Property”, kurš savukārt pieder vācu uzņēmumam “CE – Beteiligungs GmbH”. Balstoties uz publiski pieejamu informāciju, šis uzņēmums ir “Lidl” ķēdes attīstītājs gan Igaunijā, gan Lietuvā.

To, ka “Lidl” varētu ienākt Latvijā raidījumam apliecinājis Latvijas Tirgotāju asociācijas priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs. “”Lidl” ir spēris soli, lai ienāktu Latvijā. Ir nopirkts zemes gabals, kurā ir plānots uzbūvēt vairumtirdzniecības bāzi. Tā ir nepieciešama, lai varētu sākt operēt Latvijā,” viņš norāda.

Danusēvičs arī vērtē, ka vietējiem uzņēmējiem tas nenozīmējot neko labu, jo “Lidl” pamatā veic globālos iepirkumus, un no Latvijas tikai viens vai divi uzņēmumi varot cerēt uz ilgtermiņa sadarbību.

“Lidl” līdz šim nav paziņojis par ienākšanu Latvijas tirgū. “Lidl” veikalu tīkls patlaban darbojas Lietuvā.

Aģentūra LETA iepriekš vēstīja, ka Purvciemā, Dzelzavas ielā 75B, plānots nocirst 30 kokus, lai būvētu jaunu lielveikalu. To aģentūrai LETA iepriekš apliecināja Rīgas pilsētas būvvaldē. Publiskai apspriešanai tika nodota sešu kļavu, 12 liepu, trīs egļu, viena zeltzaru vītola, vienas zirgkastaņas, piecu bērzu, viena pīlādža un vienas vīksnas ciršana. Publiskā apspriešana noslēdzās šodien.

Zemes īpašnieks un koku ciršanas ierosinātājs ir SIA “Investīciju aģentūra”.

Purvciema iedzīvotāji 19.jūlijā rīkoja protesta akciju, lai parakstītos pret minēto koku nociršanu. Kā iepriekš informēja iedzīvotāju pārstāve Kristīne Mihailova, Purvciema iedzīvotāji neatbalsta koku nociršanu, lai to vietā uzbūvētu lielveikalu un pauž neizpratni par to, ka sabiedrībai nav iespēju uzzināt, kāds lielveikals šajā vietā tiks būvēts.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Zemo cenu lielveikalu ienākšanai ir vismaz divas puses. Pirmā – kam tas nāks par skādi? Katrs jauns lielveikals tuvā apkaimē iezvana bēres maziem veikaliņiem tepat ap stūri, kur gadiem ilgi esam pirkuši pienu, maizi, gurķus un vienmēr varējuši aprunāties ar to pašu pārdevēju, kura mūs sveicina ar laipnu labrītu. Polijas pieredze rāda, ka lielveikalos darbinieki bieži vien tiek izdzīti līdz nemaņai. Virsstundas bez samaksas, kasieres ar pamperiem (nav laika aiziet uz tualeti) un citi šausmu stāsti piepilda avīzes un TV. Gaišākā puse ir tā, ka lielveikalu “ķēdes” konkurē galvenokārt savā starpā, tāpēc LIDL liks sapurināties jau esošajām veikalu zīmotnēm, kā rezultātā var sagaidīt cenu samazināšanos tajās. Polijā vairums pārtikas produktu LIDL veikalos ir vietējais ražojums, tomēr saldumi, kafija utml. ir Vācijā ražoti. No turienes nāk arī 90 procenti nepārtikas preču – apģērbi, veļa, apavi, rotaļlietas, sporta un tūrisma inventārs utml. Cenu ziņā tie ir stipri zem vidējā līmeņa, tāpēc pirmdienas rītos, kad veikalā mainās asortiments, pie durvīm parasti sastājas gara rinda.

 2. nu Grigule grib lai Latvija nabagie cilveki nedabon nogarsot kaut ko labaku par rengem tapec jau negrib ka LV ienak LIDL. Visa eiropa kur sis veikals ir cilveki ir loti laimigi un apmierinati.

  • Cilvēki ir laimīgi, jo ir lidl veikals? Tur jau pat zirgam ir jāsmejas. Ir tur šis tas lētāks bet tikai šis tas. Nekā īpaša tajā veikalā nav. Turklāt Latvijas lidl cenas būs kā citos Latvijas veikalos, nevis kā Lietuvas, Vācijas u.c.

 3. Beidzot varēs nopirkt kafiju bez kofeina par 3.99EUR, nevis par 9EUR. Mums jau nu cenas kāpj nenormāli.’
  Vācijā LIDL viss ir daudz lētāks, kaut gan minimālā alga ir 3-4 reizes lielāka kā Latvijā.
  Tur domā par cilvēkiem!!! Tiesa, luksus preces ir dārgākas.

 4. Liepājā promo veikals tika atklāts. Bet tas izrādās nav domāts parastam pircējam. Vairāk kafeinīcām , bāriem un veikaliem kas sapērk un ar uzcenojumu pārdod tālāk tos štruntus.

 5. Šito arī politizēs,krievija apkritīs vēkšpēdus,latvieši lietos produktus,kas bagātajiem rietumiem nevajadzīgi.lietosim un priecāsimies par ietaupītiem centiem uz apšaubāmas kvalitātes precēm.domājat,ka tā būs izslavētā vācu kvalitāte?padomājiet vēlreiz.sen jau lietojam „vācu kvalitāti” 3jām valstīm.

 6. Kas notiek Latvijā ar sviesta cenām?
  LIDL bez akcijas 250gr labs īru sviests par EUR 1.99 (ar akciju 1.79), bet sūda maximā un rimi 185 gr paciņa ap EUR 1.90 un augstāk…

 7. Zemo cenu veikals ar Latvijas cenām. Neslikts biznes

 8. Latvietis paliek latvietis,Latvija driz bus visiem plikas pakalas bet letako precu veikalu viniem nevajag…ne rit vajag ne bernus skolot Jums vajag,ne ari pa kapeiku dzivi uzlabot!Latvija izzagta,tauta prom bet palikusie nabagi telo gudriniekus! Buco to koku uz ta zemes gabala un dzivo pusbada!Vietejos razotaju pirceji atradusies ,dazi majrazotaji vel ir palikusi ! Kas par tautu latviesi …..duraku bars!

 9. Pieliks te mūsu PVN.Un cenas būs tādas pašas,kā visur.Neba viņi te līstu,ja nevarētu gūt labu peļņu!?Un, vai tiešām mērija te kādu laistu?!Ja nevarētu kārtīgi nopelnīt(otkatus)!

 10. Lai pasaka konkrēti,kas tur būs!Veikals vai bāze? Nevajag maldināt cilvēkus.VARU iedomāties to trako transporta plūsmu-BĀZĒ! Būs gan,tur svaigs gais ,gan klusums???!!!

 11. Lai tik tas Lidl nāk un pēc iespējas ātrāk. Pietiek te spekulatīvās cenas lielveikalos baudīt! Lietuvā viss ir lētāks, Polijā vispār superlētāks. Mums tikai Rimi&Maximas biznesmeņu peļņa un lielākie nodokļi pārtikai Eiropā!

  • Vācijā LIDL ir lētāki produkti (piens,cukurs ap 55cent/kg) un labas kvalitātes.To maximas cūkkūti vajag likvidēt reiz

   • Aizverat acis kad sapņojat. Nu nebūs Latvijas lidl ne Polijas, ne Vācija, ne Lietuvas cenas. Cilvēki naivumam un stulbumam robežu nav.

 12. nesmīdiniet mani naivie ļaudis, ar mūsu zemes kangariem un nodokļu politiku neredzēt jums lētākas preces, lai vai kāds tur veikals ienāks.

 13. Man labāk patīk nevis Latvijas 21%,bet Lielbritānijas,Īrijas un Maltas 0%,Luksemburgas 3%,Spānijas un Itālijas 4%,Polijas un Kipras 5%,Francijas 5,5%,Beļģijas un Nīderlandes 6%,Vācijas un Islandes 7% PVN likme pārtikas pamatproduktiem! Lai pat pēc pārtikas produktiem nebūtu jābrauc uz Lietuvu un pat uz Poliju,ar to arī ir jāsāk vispirms! Nevis ar koku izciršanu Rīgā!

 14. Cerams, ka Ogrē Selver vietā ar Lidl ienāks

 15. Tad ES atbalstu latviešu zemniekiem tādu, kāds ir vāciešiem un holandiešiem!

 16. Konkurence ir vienmēr laba.

 17. Lai ar steigu viņi būvē savus veikalus un ,, aplauž ragus”šitiem leišu laupītājiem, kas mūsu makus iztīra ar nepamatoti augstajām cenām. Jo vairāk tirgoņu,jo lielāka konkurence .Mēs, parastā tauta no tā tikai vinnēsim.

 18. Tas gan buutu labi, ka nebuutu vairs uz Lietuvu jaabrauc iepirkties!

  • Protams. Mūsu veikalu izvēle ir daudz mazāka nekā Lietuvā, kur ir gan IKI, gan Lidl, gan arī Igaunijā, kur ir Selvers, Maxmarkets, u.c. Par Polijas plašajām iespējām mēs vēl varam tikai sapņot, jo tur ir ne vien LIdl, bet arī Tesco, Carefors, un citi labumi… Mēs varam tikai nodrošināt Rimi un viņu partneru biznesu maksājot par precēm pat 70 – 50 % uzcenojumus, pat salīdzinot ar kaimiņvalstīm, par PL un DE nemaz nerunājot…

 19. tad es iesu jodelin

 20. nu ienākt jau var , labums? Atbildēt

  superneto variants , cenas visticamak bus tikai dažus centus zem tā paša superneto līmeņa, jo pamatdoma jau ir pelnit. varu salidzināt lidl cenas polijas veikalos. – ja neņem vērā akcijas tad cenas protams ir mazliet zem citu veikalu cenām, bet tur pašam lidl akciju gandriz vai nav atiecigi citos veikalos akcijas preces ir lētākas nekā lidlā. pie mums bus tieši tas pats

  • slims esi ?To miskasti super netto sen vajadzēja likvidēt un LIDL ir labas preces

  • Beidzot viens cilvēks kurš domā ar galvu. Nav tajā lidl nekas ļoti lētāks un Latvijas veikalā arī nebūs. Nesaprotu tos sapņotājus kuri domā ka cenas būs kā citās Eiropas valstīs.

 21. TAS BUTU LOTI LABI LOTI LABS VEIKALS

  • Man ar viņš patīk

  • Tas ir šausmīgi.neviens nepadomā par koku izciršanu. Vai tad veikalu nepietiek? Kāpec vispār atļauj Latvijas tīklā nākt citiem veikaliem. Pašu preci jātirgo. Un tā mūsu latvija pamazām izsīkst. žel .jāiet streikot ,jo koki ir vajadzīgi mūsu pilsētai.

   • Izcils provinciālās domas paraugs! Tie daži kociņi ir pilnīgs sīkums valstī, kur vairāk kā 40 % ir mežu. Iestājies labāk pret kailcirtēm kāpās!

Draugiem Facebook Twitter Google+