Latvijā
Novados

Latvijā dzēsti septiņi kūlas ugunsgrēki1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-LETA

Latvijā aizvadītajā diennaktī kopumā dzēsti septiņi kūlas ugunsgrēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Viens no tiem dzēsts Jaunjelgavas novada Seces pagastā, kur kūlas ugunsgrēks konstatēts 15 hektāru platībā. Savukārt pārējie seši, pēc Vītolas teiktā, bija salīdzinoši mazāki.

Viņa norādīja, ka kopš pirmā kūlas ugunsgrēka šogad, brīvdienās vērojama cilvēku aktivitātes palielināšanās saistībā ar aizvadītā gada zāles dedzināšanu. Tomēr viņa atgādināja, ka iedzīvotājiem jāatceras, ka, lai arī sniega kārta nokūst, atsedzot pagājušā gada zāli, kūlu dedzināt ir aizliegts.

Kā ziņots, šā gada 11.martā Latvijā reģistrēts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks. Tas reģistrēts Dunikas ielā Liepājā, kur dega niedres piecu kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Laika apstākļu ietekmē šogad kūlas svilinātāji bēdīgo ieradumu ir sākuši vēlāk nekā citus gadus – pērn pirmais kūlas ugunsgrēks tika reģistrēts 4.februārī, 2016.gadā – jau 2.februārī, bet 2015.gadā – 15.februārī, liecina aģentūras LETA arhīva informācija.

Kopumā ugunsdzēsēji aizvadītajā diennaktī saņēmuši 64 izsaukumus, no kuriem 30 bija uz ugunsgrēkiem, bet 14 – maldinājumi.

LA.lv