×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

Latvijā dzimušas mākslinieces ikonu pasaule Liepājā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 7. decembra līdz 10. janvārim Liepājas muzejā būs skatāma Zviedrijā dzīvojošās mākslinieces Latvijā dzimušas ikonu mākslinieces Jeļenas Kimsdoteres (Jeļena Kimsdotter) darbu izstāde “Ikonu pasaule”, LA.lv uzzināja muzejā.

Jelena Kimsdottere dzimusi Latvijā, taču izglītību guvusi Krievijā, kur pavadīti vairāki gadi, mācoties mākslas skolā un studējot Pedagoģijas Universitātē. Savukārt Somijā, Valamo pilsētā Jelenai bija unikāla iespēja pareizticīgo klosterī apgūt tehnikas ikonu glezniecībā.

Vairāk nekā divdesmit gadus Jelena Kimsdottere strādājusi kā pasniedzēja un vadījusi kursus Latvijā un Zviedrijā, izglītojot studentus mākslā un ikonu glezniecībā.

Darbos attēlotos motīvus māksliniece interpretē caur emocijām un meklē saikni starp senatni, mūsdienām un mūžīgo. Viņa gūst iedvesmu gan baznīcas vēsturē, gan kultūrvēsturiskajā mantojumā. Kimsdotere atzīst, ka viņu īpaši piesaista senās mākslas izteiksmes veidi.

Māksliniece uzsver, ka ikonu glezniecības galvenā īpatnība ir tā, ka nekad tajās nav gaismēnu. Tam arī ir teoloģisks pamatojums – ikonās attēlota cita, gaismas pasaule. Iekšējās gaismas koncentrācija vienmēr tiek vērsta uz attēlotā seju, īpaši izceļot acis, kas ir dvēseles spogulis.

15. decembrī plkst. 17 Liepājas muzejā gaidāmaa tikšanās ar mākslinieci Jelenu Kimsdotteri. Ikvienam interesentam būs iespēja ne tikai uzklausīt mākslinieces zināšanas par ikonu glezniecību, bet arī gūt priekšstatu par viņas radošo darbību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+