×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

Latvijā dzīvo trīs Lāčplēši (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijā trim iedzīvotājiem ir dots vārds Lāčplēsis, liecina Centrālā statistikas pārvaldes informācija.

Saskaņā ar iestādes datiem, Latvijā ir viens Lāčplēsis, viens Lāčplēsis Ziedonis un viens Visvaldis Lāčplēsis.

Vēl 18 vīriešiem uzvārds ir Lāčplēsis, bet 23 sievietēm – Lāčplēse.

Šodien Latvijā atzīmē Lāčplēša dienu. Lāčplēša dienas svinēšana tika iedibināta īsi pēc 1919.gada 11.novembra – datuma, kurā Latvijas bruņotie spēki guva uzvaru pār skaitliski lielāko un arī labāk apbruņoto Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī, un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Tiek uzskatīts, ka tieši šajās dienās izšķīrās 1918.gada 18.novembrī dibinātās Latvijas Republikas liktenis – lai gan Latvijas neatkarība bija pasludināta, valstī joprojām atradās vācu un krievu karaspēks. Tikai 1919.gadā, kad Latvijas Brīvības cīņu laikā Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas, kļuva skaidrs, ka valsts ir atguvusi un nostiprinājusi savu neatkarību.

Latvijas Brīvības cīņas ilga no 1918.gada 18.novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas-Krievijas miera līgums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Patriotiski jau ir, taču ikdienā ne pārāk ērts vārds. Arī saīsināt to grūti. Un laikā, kad robežas vaļā, ar šādu vārdu ārzemēs vieni vienīgi kreņķi. Par to vecākiem vajadzētu padomāt, pirms likt bērnam vārdu.

Draugiem Facebook Twitter Google+