Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijā dzīvojošie cittautieši neskatās valsts televīziju (1)

ltv7

Latvijā dzīvojošie cittautieši tikpat kā neskatās valsts televīziju – Latvijas Televīzijas 1.kanālu un Latvijas Televīzijas 7.kanālu, pirmdien diskusijā “Tendences Latvijas elektroniskajos medijos un mediju tirgū Latvijas nacionālās drošības kontekstā”, iepazīstinot ar tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras “TNS Latvia” veikto pētījumu, sacīja tās rīkotājdirektors Mārtiņš Traubergs.

Viņš norādīja, ka abi valsts televīzijas kanāli sasniedz 55,6% Latvijas iedzīvotāju, no kuriem 89,8% ir latvieši, bet 10,2% – cittautieši. Traubergs sacīja, ka LTV 1 cittautieši tikpat kā vispār neskatās, viņi drīzāk izvēlas LTV 7. No kopējā televīzijas skatīšanās laika Latvijas Televīzijai latvieši velta 18,9%, bet cittautieši – 3,1%.

Tāpat TNS secinājis, ka latviešu auditorijas vidū skatītākie kanāli ir “TV 3”, “LTV 1” un “LNT”, bet cittautiešu auditorijas vidū – “Pirmais Baltijas Kanāls”, “NTV” un “Rossija RTR”.

“Valsts televīzija tikpat kā nesasniedz cittautiešu auditoriju vecumā līdz 24 gadiem, savukārt latviešu jaunieši krieviski raidošos televīzijas kanālus skatās,” bilda Traubergs.

Savukārt Latvijas Raidorganizāciju Asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka diskusijā norādīja: “Redzam, ka mēs nespējam viņus [cittautiešus] uzrunāt.”

Tālab diskusijā izskanēja iecere, ka valstiski svarīgu saturu varētu mēģināt pārraidīt arī komerckanālos. Tāpat izskanēja doma par to, ka sabiedrības integrācijai par labu nāktu, ja, piemēram, uz valsts televīzijas raidījumiem reizēm tiktu aicināti cittautieši, tāpat tika pausta doma, ka jāturpina veidot kvalitatīvus vietējos raidījumus, arīdzan tādus, kas būtu veltīti vietējās vēstures skaidrošanai.

Tika norādīts arī uz to, ka būtu nepieciešams atspoguļot arī reģionos notiekošo, nevis koncentrēties tikai uz Rīgu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas tāpēc ka viņiem skolās mācības arī ir “citvalodā”.

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+