Mobilā versija
+6.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
29. oktobris, 2013
Drukāt

Latvija ECT zaudē kārtējo lietu ieslodzītajam

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijai būs jāmaksā astoņus tūkstošus eiro liela kompensācija ieslodzītajam, kurš tiesai sūdzējās, ka Daugavgrīvas cietumā gadu ticis pakļauts citu ieslodzīto fiziskām un emocionālām represijām; Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) arī Latvijai veltījusi kritiku par birokrātiskām un ilgām pārbaudes procedūrām, par spriedumu informēja Ārlietu ministrija.

Tiesa prasību apmierināja daļēji, jo vīrietis prasīja 50 tūkstošus latu.

Iesniedzējs bija norādījis, ka Ieslodzījuma vietu pārvalde un prokuratūra ilgstoši bija atteikušās pārvest viņu uz Matīsa cietuma speciālo vienību. Viņš uzsvēra, ka bija sadarbojies ar tiesībsargājošajām iestādēm, turklāt izcieta sodu par dzimumnoziegumiem pret mazgadīgajiem.

Vairākas iesniedzēja sūdzības tika noraidītas. Taču ECT asi kritizējusi ilgo, neefektīvo un birokrātisko procedūru, kādā atbildīgās iestādes pārbaudīja faktu par iesniedzēja iepriekšējās sadarbības faktu ar tiesībsargājošām iestādēm. Tiesa atzina, ka savstarpējās koordinācijas trūkums būtiski paildzināja pārbaudes termiņus, kamēr iesniedzējs turpināja būt apdraudēts.

Tiesa norādīja, ka šādu procedūru nevar uzskatīt par efektīvu tiesiskās aizsardzības līdzekli ne teorijā, ne praksē. Tā kā neviens cits tiesiskās aizsardzības līdzeklis, kas varētu nodrošināt iesniedzēja ātru un operatīvu pārvešanu uz drošāku cietumu, viņam nebija pieejams, tiesa konstatēja Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3.panta (spīdzināšanas, necilvēcīgas un cilvēka cieņu pazemojošas izturēšanās aizliegums) pārkāpumu.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+