Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
17. decembris, 2013
Drukāt

Latvija ECT zaudē prāvā par cilvēka iespundēšanu psihiatriskajā slimnīcā

Foto: LETAFoto: LETA

Latvija zaudējusi Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) lietā “Raudevs pret Latviju” un valstij iesniedzējam būs jāmaksā 10 000 eiro liela morālā kompensācija, informēja Ārlietu ministrijā.

Iesniedzējs bija lūdzis atlīdzināt zaudējumus 11 miljonus eiro apmērā.

Mārtiņš Raudevs sūdzējās par nelikumīgu ievietošanu psihiatriskajā slimnīcā, kurā viņš atradās laika posmā no 2004.gada 30.jūlija līdz 24.septembrim uz 2002.gada 16.septembra Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas lēmumu pamata.

Iesniedzējs īpaši uzsvēra, ka ievietošana psihiatriskajā slimnīcā bija pretlikumīga, jo Krimināllikuma normu, kas paredzēja kriminālatbildību par amatpersonas goda un cieņas aizskaršanu un kas kalpoja par pamatu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanai iesniedzējam, Satversmes tiesa atzina par neatbilstošu Satversmei.

Iesniedzējs arī norādīja, ka viņam nebija nodrošinātas tiesības uz lēmuma par brīvības ierobežošanu efektīvu kontroli tiesā un tiesības uz kompensāciju nepamatotas brīvības atņemšanas rezultātā nodarītā kaitējuma atlīdzināšanai.

2000.gada 10.decembrī Ģenerālprokuratūra uzsāka kriminālprocesu pret iesniedzēju par Augstākās tiesas tiesneša goda aizskaršanu. Viņš piespiedu kārtā tika ievietots Rīgas psihoneiroloģiskajā slimnīcā stacionārās tiesu psihiatriskās ekspertīzes veikšanai. Ārstu konsilijs atzina iesniedzēju par nepieskaitāmu un ieteica piemērot viņam medicīniska rakstura piespiedu līdzekli – ārstēšanu psihiatriskajā slimnīcā ar apsardzi.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+