Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
10. janvāris, 2014
Drukāt

Latvijā eiro apjoms apgrozībā apsteidzis latus (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiro un 100 latu banknotes.

Piektdien, 10. janvārī, eiro skaidrās naudas apjoms apgrozībā apsteidzis latus. Latvijas Bankas aprēķini liecina, ka piektdien pa dienu Latvijā apgrozībā bija aptuveni 570 miljoni eiro un lati – 526 miljonu eiro vērtībā. Salīdzinājumam – arī Igaunijā apgrozībā esošo eiro apjoms apsteidza kronas desmitajā dienā pēc eiro ieviešanas.

Latvijas Bankā portālam “LA.lv” norādīja, ka Latvijā pāreja uz eiro ikdienas norēķinos ir vērtējama kā sekmīga un raita. To nodrošināja daudzu iesaistīto nozaru savlaicīga un vispusīga gatavošanās vienotās valūtas ieviešanai. Visu ar eiro ieviešanu saistīto pasākumu izpilde notika plānotajā apjomā un noteiktajos termiņos.

Līdz šā gada 14. janvārim turpinās eiro un latu skaidrās naudas vienlaicīgās apgrozības periods. Latus pret eiro mainīs Latvijas Pasta reģionālajās nodaļās līdz 31. martam, komercbankās – līdz 30. jūnijam, bet Latvijas Bankā – mūžīgi.

Centrālā banka atgādina, ka priekšpiegāžu laikā – 2013. gada novembrī un decembrī – kredītiestādēm saskaņā ar to pieprasīto apjomu un nomināliem izsniegti kopsummā 283,2 miljoni eiro (17,4 miljoni eiro banknošu un 125,4 miljoni eiro monētu). Tie bija nepieciešami gada pirmo dienu skaidrās naudas apritei. Tāpat izplatīti aptuveni 700 000 Latvijas eiro monētu sākumkomplektu.

Skaidrās naudas dati liecina, ka kopumā bija apmaināmi 630,8 miljoni latu. Lai tas varētu notikt, kopš jūlija Bādenes-Virtembergas Valsts kaltuvē nokalti gandrīz 400 miljoni dažāda nomināla Latvijas eiro monētu 98,8 miljonu eiro vērtībā, kā arī sagādāti 110 miljoni dažāda nomināla eiro banknošu 3,12 miljardu eiro vērtībā.

Latvijai iekļaujoties eiro zonā, Latvijas Banka kā Eirosistēmas dalībniece turpinās rūpēties par raitu skaidras naudas apriti valstī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Eiro naudai nav seguma, tā pilnīgi “kūst” rokās. Pilnīgi nevērta nauda!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+