Mobilā versija
+0.2°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
10. janvāris, 2014
Drukāt

Latvijā eiro apjoms apgrozībā apsteidzis latus (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiro un 100 latu banknotes.

Piektdien, 10. janvārī, eiro skaidrās naudas apjoms apgrozībā apsteidzis latus. Latvijas Bankas aprēķini liecina, ka piektdien pa dienu Latvijā apgrozībā bija aptuveni 570 miljoni eiro un lati – 526 miljonu eiro vērtībā. Salīdzinājumam – arī Igaunijā apgrozībā esošo eiro apjoms apsteidza kronas desmitajā dienā pēc eiro ieviešanas.

Latvijas Bankā portālam “LA.lv” norādīja, ka Latvijā pāreja uz eiro ikdienas norēķinos ir vērtējama kā sekmīga un raita. To nodrošināja daudzu iesaistīto nozaru savlaicīga un vispusīga gatavošanās vienotās valūtas ieviešanai. Visu ar eiro ieviešanu saistīto pasākumu izpilde notika plānotajā apjomā un noteiktajos termiņos.

Līdz šā gada 14. janvārim turpinās eiro un latu skaidrās naudas vienlaicīgās apgrozības periods. Latus pret eiro mainīs Latvijas Pasta reģionālajās nodaļās līdz 31. martam, komercbankās – līdz 30. jūnijam, bet Latvijas Bankā – mūžīgi.

Centrālā banka atgādina, ka priekšpiegāžu laikā – 2013. gada novembrī un decembrī – kredītiestādēm saskaņā ar to pieprasīto apjomu un nomināliem izsniegti kopsummā 283,2 miljoni eiro (17,4 miljoni eiro banknošu un 125,4 miljoni eiro monētu). Tie bija nepieciešami gada pirmo dienu skaidrās naudas apritei. Tāpat izplatīti aptuveni 700 000 Latvijas eiro monētu sākumkomplektu.

Skaidrās naudas dati liecina, ka kopumā bija apmaināmi 630,8 miljoni latu. Lai tas varētu notikt, kopš jūlija Bādenes-Virtembergas Valsts kaltuvē nokalti gandrīz 400 miljoni dažāda nomināla Latvijas eiro monētu 98,8 miljonu eiro vērtībā, kā arī sagādāti 110 miljoni dažāda nomināla eiro banknošu 3,12 miljardu eiro vērtībā.

Latvijai iekļaujoties eiro zonā, Latvijas Banka kā Eirosistēmas dalībniece turpinās rūpēties par raitu skaidras naudas apriti valstī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Eiro naudai nav seguma, tā pilnīgi “kūst” rokās. Pilnīgi nevērta nauda!

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (3)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+