×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Latvija Eiropas kultūras galvaspilsētas ekspertu panelim izvirza Rozenbergu

Foto: LETAFoto: LETA

Balstoties uz Nacionālās kultūras padomes rekomendāciju, Eiropas kultūras galvaspilsētas ekspertu panelim no Latvijas izvirzīta nodibinājuma “Rīga 2014” programmu vadītāja Aiva Rozenberga, portālam LA.lv pastāstīja Latvijas prezidentūras ES Padomē komunikācijas speciāliste Sintija Lase.

Par žūrijas paneļa apstiprināšanu decembra sākumā lems Eiropas Savienības (ES) Padome.

Oktobrī Latvija, Somija un Vācija izlozes kārtībā tika aicinātas no Eiropas Komisijas ekspertu kopas izvirzīt katra vienu ES dalībvalstu pārstāvi Eiropas kultūras galvaspilsētas žūrijas panelim, kas izvērtēs pretendentu pieteikumus no 2015. līdz 2018. gadam. Pārējos septiņus Eiropas ekspertus žūrijas panelim izvēlas Eiropas Parlaments, Eiropas Komisija un Reģionu komiteja.

Ekspertu panelis veiks Eiropas kultūras galvaspilsētu atlasi, izvērtējot kandidātpilsētu spēju nodrošināt augstas kvalitātes kultūras un mākslas saturu, kā arī vietējo iedzīvotāju līdzdalību, pasākumu potenciālo ietekmi uz ilgtermiņa kultūrpolitikas attīstības stratēģiju un Eiropas dimensiju.

Nacionālā kultūras padome 13. novembrī izvērtēja četru Latvijas pretendentu pieteikumus. Lai arī visi pretendenti tika vērtēti atzinīgi, par piemērotāko ekspertu Eiropas Kultūras žūrijas panelim Nacionālā kultūras padome atzina nodibinājuma “Rīga 2014” programmu vadītāju Aivu Rozenbergu.

Savulaik strādājot par preses sekretāri un komunikācijas dienesta vadītāju Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas birojā, Aiva Rozenberga ir iesaistījusies Rīgas NATO galotņu sanāksmes organizācijas grupā un kampaņā par V. Vīķes-Freibergas kandidatūru ANO Ģenerālsekretāra amatam, kā arī pasaules informēšanas kampaņā par II Pasaules kara atceri saistībā ar Baltijas un Austrumeiropas likteni pēc 1945. gada.

Rozenberga strādājusi arī par Vispārējo Latviešu dziesmu un deju svētku preses sekretāri, veidojot sadarbību ar ārvalstu medijiem, piedalījusies sabiedrisko attiecību stratēģijas izstrādē Lielās talkas kustībai, kā arī bijusi Latvijas 90 gadu svinību darba grupas konsultante. Kopš 2008. gada viņa ir nodibinājuma “Rīga 2014” programmu vadītāja.

Eiropas kultūras galvaspilsētu iniciatīva aizsākās 1985. gadā ar mērķi popularizēt Eiropas kultūru daudzveidību. Tituls uz gadu tiek vienlaicīgi piešķirts divām Eiropas pilsētām, ievērojot ģeogrāfisko līdzsvaru pēc iepriekš Eiropas Komisijā akceptētas hronoloģiskas valstu kārtības. 2014. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas ir Latvijas galvaspilsēta Rīga un Ūmeo pilsēta Zviedrijā, bet 2015. gadā šo titulu pārņems Pilzene Čehijā un Monsa Beļģijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+