×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. februāris, 2018
Drukāt

Latvijā gaida ASV speciālistus. Ašeradens: Ceram uz Rimšēviča paša rīcību, kas glābtu situāciju (15)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

ASV speciālisti tuvāko divu nedēļu laikā plāno ierasties Latvijā, lai skaidrotu “ABLV Bank” pārkāpumus, pirmdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Viņš norādīja, ka šobrīd situācija Latvijas finanšu sektorā nav laba un tam ir vairāki aspekti. “Pirmā problēma, ir tā, ka ASV kolēģi ieradīsies nākamo divu nedēļu laikā un tad arī skaidros precīzi, kas ir šie pārkāpumi un kas būtu darāms tālāk. Otra daļa – “ABLV Bank” atrodas Eiropas Centrālās bankas (ECB) pārraudzībā un šobrīd nav īsti skaidrs modelis, kā varētu šo krīzi vadīt, jo Latvijas Bankas prezidents [Ilmārs Rimšēvičs] nav atgriezies savā darbavietā. Ir jādomā, kurš strādās ar ECB un kādā veidā mēs rīkosimies,” pauda Ašeradens.

Ministrs arī minēja, ka šobrīd valdībai nav nodoma bankā ieguldīt publiskos līdzekļus.

“Vienīgais, ko šobrīd varu pateikt, tā ir sistēmiska banka un maz ticams, ka tas būs bez sekām. [..] Es aicinātu šobrīd gan nepārspīlēt situāciju un meklēt iespējamos risinājumus, lai stabilizētu bankas darbību,” pauda Ašeradens.

Viņš uzsvēra, ka šodien plānotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) preses konference ir ļoti svarīga, jo Latvijas ir nonākusi visu pasaules starmešu gaismā. “Šobrīd mēs tiešām ar milzīgu uzmanību gaidām, kāds būs organizācijas situācijas vērtējums, lai arī mēs varētu sākt formulēt no valdības puses savu pozīciju, jo līdz šim mums ir pieejama informācija tikai no medijiem, bet šī situācija bieži vien ir pretrunīga,” sacīja ministrs.

Tāpat ekonomikas ministrs piekrita iepriekš finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) teiktajam, ka Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča palikšana amatā vai vismaz viņa neatkāpšanās uz laiku ir būtisks reputācijas kaitējums Latvijas valstij.

“Mēs joprojām ceram uz Latvijas Bankas prezidenta paša rīcību, kas glābtu šo situāciju. Taču ir taisnība, ka likumdevējs ir iedevis Latvijas Bankas prezidentam praktiski neierobežotu mandātu uz viņa pilnvaru termiņa laiku – viņš ir atceļams tikai divos gadījumos: nāves gadījumā vai notiesājoša sprieduma gadījumā. Šeit likumdevējam rūpīgi jāvērtē situāciju – mēs runājam par ļoti augsta ranga amatpersonu, kas ir ne tikai Latvijas centrālās bankas prezidents, bet arī Eiropas Centrālās bankas (ECB) padomes loceklis – šis mandāts ir ļoti augsts. Es ceru, ka maksimāli ātrā laikā augsta līmeņa juristi liks galvas kopā un skatīsies kā šo situāciju risināt. Domāju, ka tehniski nav problēmu izveidot likumdošanas risinājumu, kas ļautu izveidot kādu atstādināšanas mehānismu, piemēram, līdzīgu kā ar Saeimas deputātu – Saeimas deputāts nezaudē mandātu, bet noteiktā kārtībā tiek apturētas viņa tiesības darboties kamēr tiek uzturētas apsūdzības. Parlamenta juristiem ir jādomā, kādā veidā to darīt, lai tas būtu samērīgi nepamatotu uzbrukumu gadījumā,” sacīja Ašeradens.

Tāpat viņš pauda viedokli, ka amatpersonām nevajadzētu būt amatā ilgāk par diviem pilnvaru termiņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Izrādās ka rimševica tirgus cena ir 5 reizes mazāka par sprūda tirgus cenu. Ieslodzījumā šiem kungiem atrasties būtu drošāk ,tikai ne kopējā kamerā,bet uz brīvām kājām esot ar tikai vienu miesassargu neiztikt.

 2. skatītāja no gaļorkas. Atbildēt

  Traģikomedija vai fars ?Ja nebūtu tik traģiski !Šmuce pa visu Pasauli !Vai tas DAMOKLA ZOBENS,lidinās ,ne tikai pāri Latvijai ?

 3. līdz 90 gadiem atskaijās Maskavai ,tagad Briselei vai tomēr ASV pasaules valdniecei/žandarmam/.

 4. ka gaidītie amerikāņu speciālisti, par cik runa ir par banku dalību nelikumīgas darbībās, kuras skar ASV intereses, nebūs vis FBI speciālisti , kuri atbraukuši, lai tuvāk iepazītos.

 5. Latvijas banka varēja vismaz pateikt, kādus ABLV vērtspapīrus tā iegādājās ABLV likviditātes nodrošināšanai: 1) LV (vai citas stabilas ES) valsts parādzīmes, ko kādreiz nopirkusi ABLV (ir ok) vai 2) ABLV”izlaistās obligācijas (riskanti) vai 3) vēl ko citu

 6. Knābs nebūs sīki pārbaudijis Atbildēt

  sūdzības uz kura pamata tas apcietinājis Rinkēviču un kā bezprāta robots būs automātiski ieslēdzis darbību un skāde jau būs padarīta.

 7. Vai tad šoreiz tiesībsargam nekas nav sakāms- viņš taču spēj būt kompetents visās jomās!

 8. Būs ielaidis torpēdu Latvijas Bankas darbībā šajā kritiskā brīdī. Tā tas izskatās.

 9. Ašerādens vēl nav aizvēris muti, ka nekādus aizdevumus Latvija ABLV bankai NEDOŠOT, kad lasu “Delfos”, ka LB jau aizdevusi tai nepilnus 100 miljonus eiro! Kas tas par finansu bardaku mūsu valstī? Ir taču pieredze ar Parex banku, kad Kargins tik ilgi spēlējās ar papīriņiem (vērtspapīriem), kamēr banku nogremdēja. Vēsture atkārtojas!

  • =Ir taču pieredze ar Parex banku, kad Kargins tik ilgi spēlējās ar papīriņiem (vērtspapīriem), kamēr banku nogremdēja.=
   Nevis spēlējās, bet organizētu veicināja savu izstāšanos no šis spēlītes uz Latvijas valsts rēķina. Ar Godmaņa miljarda ( valsts) palīdzību tas izdevās un arī Godmanim par ”palīdzību” varbūt kas tika un pārējie muļķīši noticēja – samaksāja…

 10. Magonis, Rimšēvičs … Incanti, kuru nākamo aizpūtīs ledainie rietumvēji?

 11. Kā var būt grandiozi apmaksāts amats, no kura nevar atstādināt? Latvijā diemžēl daudzi ir sagribējuši monarhu privilēģijas un tādas arī sev noziedzīga ceļā sagādājuši. Neatstādināmi amati, negrozāmi valsts izlaupīšanas likumi konkrētiem monarhiņiem, nesodāmība utt. Tikai valstīs, kur ir monarhija, ir arī monarhu pienākumi. Mūsējie ir vienkārši bezkaunīgi, melīgi izlaupītāji.

 12. jātiek vaļā no krievijas zagļu bankas ablv

 13. Aseradenam , OIK skandala del , ari jaatkapjas , no Ekonomikas ministra amata ! Tads pats ZAGLIS , ka parejie !!! KNaBam , japarbauda ari Aseradena darbibas un ienakumi !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+