×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
8. septembris, 2017
Drukāt

Latvijā galvenie iemesli iedzīvotāju emigrācijai ir zems atalgojums un nespēja atrast darbu (10)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Galvenie iemesli, kāpēc Latvijas iedzīvotāji pārceļas dzīvot uz citām valstīm, ir zems atalgojums un nespēja atrast darbu, pavēstīja Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijā.

Aptaujā, kas veikta sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījuma centru SKDS, 91% respondentu atzinuši, ka personīgi pazīst kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm, bet 8% šādus cilvēkus personīgi nepazīst. Tostarp salīdzinoši biežāk, kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm, pazīst iedzīvotāji, kuri dzīvo Latgalē (97%).

Minētajā aptaujā 48% no respondentiem, kuri pazīst kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm, atzīmējuši, ka galvenais iemesls, kāpēc attiecīgais cilvēks pārcēlies strādāt uz ārvalstīm, bija pārāk zems atalgojums Latvijā, bet 22% norādījuši, ka šis cilvēks nevarēja atrast darbu Latvijā. Vienlaikus 8% no respondentiem, kuri pazīst kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm, atzīmējuši, ka galvenais iemesls, kāpēc konkrētais cilvēks pieņēmis šādu lēmumu, bija labāki dzīves apstākļi citā valstī, bet 6% minējuši, ka attiecīgajam cilvēkam bija parādsaistības.

Starp iedzīvotājiem, kuri pazīst kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm, jo Latvijā saņemtais atalgojums bijis pārāk zems, lielāku īpatsvaru veido gados jaunākie respondenti (vecumā no 18 līdz 34 gadiem), strādājošie, iedzīvotāji ar vidēji augstiem vai augstiem ienākumiem, kurzemnieki, kā arī lauku iedzīvotāji.

Savukārt starp iedzīvotājiem, kuri pazīst kādu, kurš pārcēlies strādāt uz ārzemēm, jo nevarēja atrast darbu Latvijā, lielāku īpatsvaru veido gados vecākie respondenti (vecumā no 64 līdz 74 gadiem), nestrādājošie, ar vidējiem ienākumiem, iedzīvotāji, kuri dzīvo Kurzemē un Latgalē.

Aptauja veikta no 4. līdz 17.augustam, ar tiešo interviju palīdzību aptaujājot 1003 respondentus to dzīves vietās.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nebūt nē! ... Ir kaut kas aizmirsts! Atbildēt

  Ak tads “zems atalgojums un nespēja atrast darbu” ir iemesli? Atkal žurnālistiem putra galvā. Atkal jauc sekas ar cēloņiem. Cik ilgi šis žurnālistu, šis ceturtās varas idiotisms turpināsies? … Vai jūs, žurnālisti, esat spējīgi redzēt? Vai alkatība nav iemesls ” zemam atalgojumam un nespējai atrast darbu”? Vai alkatība (uzpērkamība , svešvalodā “korupcija”) nav iemesls valsts varas izņirgai par latviešu kultūru? Vai šāda latviešu identitātes piesmiešana nav iemesls, lai aizbrauktu no valsts, ja es šajā valstī nevartu būt latvietis?

 2. Vainojama arī darba devēju attieksme. Sola lielāku algu, lai dabūtu darbinieku, tad negrib maksāt un sāk noliet ar dubļiem, lai attaisnotu daudz mazāku algu. Daudzi tā dara!

 3. “Galvenie iemesli, kāpēc Latvijas iedzīvotāji pārceļas dzīvot uz citām valstīm, ir zems atalgojums un nespēja atrast darbu….”
  SUPER SECINĀJUMI!!!
  Bet zemam atalgojumam un nespējai atrast darbu arī ir iemesli (jo daži taču saņem lielas algas, citi savukārt spēj atrast darbu vai pat vēl nodarbināt citus…)
  Domāju, ka galvenais aizbraukšanas iemesls tomēr ir zaudēta cerība, ka Latvija saņemsies, ka Latvijai savi cilvēki ir vajadzīgi. Tie, kuri tic savas valsts pastāvēšanas nepieciešamībai, tie cīnās tepat.

 4. Aizmirsāt pateikt ka arī nodokļi neadekvāti lieli

 5. Cerulams, aptaujātāji nopelnīja labi.

 6. Interesanti būtu noskaidrot kas ir iegrūdis Latviju šajā melnajā caurumā. Nepazīstu nevienu ģimeni kurai vai nu visa tā, jeb kāda daļa jaunās paaudes neklīstu pa pasauli lai izlūgtos kaut kādu darbu no svešām tautām!!!!!!~

 7. Latvijā var atrast darbu, bet atalgojums nav adekvāts, lai normāli dzīvotu. Mani fascinē darba sludinājumi, kur rakstīts “konkurētspējīgs atalgojums”… Darba sludinājumos ar likumu vajadzētu noteikt darba devējiem norādīt atalgojuma apmēru, lai cilvēki lieki netērētu savu laiku, piesakoties darbā.

  • … mazliet piebildīšu: šā gada laikā nomainīju trīs darbavietas. Piedāvāto darbavietu sludinājumi ir neatbilstoši īstenībai: neatbilstošs darba laiks (vienā darbavietā tiek strādāts bez pārtraukuma, tiek strādāts 12 stundas (uzrādīts darba laiks no 8.00. līdz 17.00.), lai nopelnītu vismaz 700 – 900 eiro ”uz rokām”, jāstrādā gandrīz viss mēnesis. Secinājums: cilvēks tiek paverdzināts (valstī esošais Darba likums nedarbojas! … godīgi strādājot zems atalgojums. Tāpēc cilvēki masveidā izbrauc … nejūtas drošībā šādā ”tiesiskā valstī”.

Draugiem Facebook Twitter Google+