Mobilā versija
+3.8°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Latvija gatava nosūtīt robežsargus uz Vidusjūru cīņai ar nelegālo imigrāciju (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Latvija ir gatava nosūtīt robežsardzes ekspertus uz Vidusjūras valstīm, lai palīdzētu risināt nelegālās imigrācijas problēmu, par šādu valsts nostāju trešdien aiz slēgtām durvīm vienojusies valdība.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) žurnālistiem sacīja, ka “skaidrs, ka ne tikai kā Eiropas Savienības prezidējošā valsts, bet arī kā Latvija mēs nevaram izlikties, ka tas mūs neinteresē”, tādēļ mūsu valstij arī jādod savs ieguldījums situācijas uzlabošanai.

Ministrs atturīgi komentēja iespēju, ka Latvijā varētu tikt izmitināti bēgļi, jo tas esot katras valsts brīvprātīgā izvēle, bet norādīja, ka Latvijas eksperti jau tagad piedalās dažādās Eiropas Savienības (ES) robežsardzes aģentūras “FRONTEX” operācijās un ir gatavi turpināt to darīt.

“Skaidrs, ka mēs malā nestāvēsim, bet mēs nevarēsim izdarīt vairāk nekā mēs varam,” piebilda Kozlovskis.

Savukārt Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) informēja, ka ceturtdien par ES valstu turpmāko rīcību nelegālās imigrācijas problēmām diskutēs Eiropadomes sanāksmē Briselē. Viņa arī akcentēja, ka Latvija nevar uzņemt tūkstošiem bēgļu.

Jau vēstīts, ka ES valstu ārlietu un iekšlietu ministru kopīgās sanāksmes laikā otrdien, kur piedalījās arī Kozlovskis un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) ES migrācijas un iekšlietu komisārs Dimitris Avramopuls prezentēja desmit punktu plānu, kas tostarp paredz pastiprināt kopīgās operācijas Vidusjūrā, proti, “Triton” un “Poseidon”, palielinot finanšu resursus un aktīvu skaitu.

ES Padomes prezidents Donalds Tusks ceturtdien ir sasaucis ārkārtas samitu, kurā apspriedīs nelegālās migrācijas jautājumu pēc tam, kad ap 700 nelegālu migrantu aizgāja bojā kuģa katastrofā Vidusjūrā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. varbūt tomēr sākumā cītīgāk izcīnīsimies ar savu kontrabandu?

  2. Kozlovska padomnieks Atbildēt

    Labāk būtu, ja Latvija veiksmīgāk kontrolētu savu austrumu robežu.

  3. Vai tad Latvijas Robežsardzei ir torpēdkuteri?

  4. Kā tas saskan ar rakstu “Robežsardzei akūts cilvēku trūkums” šajā pat laikraksta numurā?

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (63)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaimeVakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+