×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Latvijā grasās aizliegt elektronisko cigarešu tirdzniecību (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

This photo taken on August 26, 2013, shows a person smoking an electronic cigarette in Paris. French consumer rights organization '60 millions de consommateurs' ('60 million consumers') declared on August 26, 2013, that electronic cigarettes "were not as inoffensive" as most manufacturers claim and "emit certain components that are potentially carcinogenic". The organisation criticized manufacturers for false labelling and stated that it had conducted tests which showed the presence of potentially harmful toxic and carcinogenic molecules in electronic cigarette vapor, including formol, acroleine, acetaldehyde, nickel, chrome, and antimoine. The organization called on the government to impose tighter regulations and labelling requirements on manufacturers. AFP PHOTO / THOMAS COEX

Veselības ministrija (VM) izskatīšanai valdībā virza grozījumus likumā, kas paredz aizliegt elektronisko cigarešu tirdzniecību Latvijā, portālu “LA.lv” informēja

VM izstrādātie grozījumi likumā Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu paredz aizliegt realizēt elektronisko smēķēšanas ierīci un elektroniskās smēķēšanas ierīces šķidrumu. Līdz ar to tiktu aizliegta elektronisko cigarešu tirdzniecība.

VM piedāvā arī precizēt smēķēšanas definīciju, attiecinot šo procesu arī uz elektronisko smēķēšanas ierīču lietošanu.

“Ņemot vērā, ka likumprojekts neparedz aizliegt elektronisko smēķēšanas ierīču lietošanu, šāds definīcijas papildinājums ļaus noteikt tādus pašus lietošanas ierobežojumus publiskās vietās kā tabakas izstrādājumiem, lai nepiesaistītu nepilngadīgo uzmanību un neradītu iespaidu, ka elektronisko smēķēšanas ierīču lietošana ir veselībai nekaitīga,” skaidro ministrijā.

Ministrijā uzsver: tā kā elektronisko smēķēšanas ierīču lietošanas laikā nenotiek tabakas dedzināšanas process, patērētāji maldīgi uzskata šo ierīču lietošanu par drošu alternatīvu tabakas smēķēšanai. Tāpat elektroniskās smēķēšanas ierīces var radīt atkarības risku tiem, kuri nelieto tradicionālos tabakas izstrādājumus.

Šobrīd elektroniskās smēķēšanas ierīces nav atzītas par drošām lietošanai. Trūkst arī uz pierādījumiem balstīta informācija par sastāvdaļām un to emisijām, kā arī par ilgtermiņa lietošanas ietekmi uz veselību. Bažas rada veiktajos testos atklātās toksiskās un kancerogēnās vielas, kā arī metālu savienojumi, kas ilgtermiņā uzkrājoties plaušās var apdraudēt patērētāju veselību.

Ņemot vērā šos faktus, Pasaules Veselības organizācija rekomendē atbildīgās institūcijas stingri aicināt iedzīvotājus nelietot šos produktus, skaidro VM.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Baigi pareixi,….priekš tam,aptiekās nopērkami,…..zīdaiņu K N E P Ī Š I

  2. Atbalstu. Bet tad vajag aizliegt arī cigaretes un cigārus, savādāk tā drusku pēc lobija izskatās.
    Ja aizliegtu visu pīpējamo, tad atkristu arī likuma problēmas ar “legālo narkotiku” bodēm, jo tās automātiski būtu nelegālas un viss.

Draugiem Facebook Twitter Google+