×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
23. oktobris, 2016
Drukāt

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem – trīs ir nabadzīgi (95)

Foto ITAR-TASS/Scanpix/LETAFoto ITAR-TASS/Scanpix/LETA

Zem nabadzības riska – 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.

“Redziet, tas ir daudz, un tā situācija pasliktinās. Ja vēl iepriekšējos periodos tas bija bremzējies, tad šobrīd nekas par to neliecina, situācija pasliktinās,” raidījumam norāda Jansons.

Saskaņā ar jaunākajiem aprēķiniem par nabadzīgiem var saukt tos iedzīvotājus, kuru ikmēneša ienākumi ir zem 291 eiro. Savukārt par nabadzīgu ģimeni uzskata tādu, kur diviem pieaugušajiem un diviem bērniem vecumā līdz 14 gadiem mēnesī jāiztiek ar summu līdz 612 eiro.

“Runa ir par tiem cilvēkiem, kas ir godprāītgi strādājuši, maksājuši nodokļus, atbildīgi izturējušies pret savu veselību, ir izglītoti,” pauda Jansons.

Nabadzības un sociālās atstumtības riskam lielākoties pakļauti pensionāri. 70% jāiztiek ar mazāk nekā 300 eiro mēnesī. Tāpat riska grupā ir invalīdi, vientuļās sievietes, vientuļie vecāki ar bērniem, ilgstošie bezdarbnieki.

Centrālās statistikas pārrvaldes ienākumu un dzīves apstākļu statistikas daļas vadītājs Viktors Veretjanovs norāda: “Nabadzības risks ļoti korelē ar izglītības līmeni – jo augstāka ir izglītība, jo zemāks nabadzības risks. Iedzīvotājiem ar pamatskolas vai zemāku izglītību nabadzības risks ir aptuveni 34%, bet cilvēkiem ar augstāko izglītību ir nepilni 7%. Tā starpība ir ļoti ievērojama”.

Latvijas Pretnabadzības tīkls, kas apvieno 40 nevalstiskās organizācijas, vērtē – ja valstī 31% ir nabadzīgu cilvēku, tad politiķu daudzinātais Latvijas veiksmes stāsts esot klaji, ciniski meli.

Latvijas Pretnabadzības tīkls valdes priekšsēdētaja Laila Balga stāsta: “Gribas kliegt par to, ka Latvija ir pārāk dziļā nabadzībā, salīdzinājumā ar to, kā dzīvo cilvēki Eiropā, Ziemeļvalstīs vai pat citā pasaules daļā. Un jautājums ir par to – kāpēc valsts nevēlas dot cilvēkiem maciņā naudu?”

Turklāt hronisks naudas trūkums negatīvi ietekmējot sabiedrības vispārējo psiholoģisko stāvokli.

“Šajā brīdī parādās situācija, ka Latvija ir pirmajā vietā pašnāvību ziņā Eiropas Savienībā, un mēs par to arī maz runājam,” norāda Laila Balga.

Nabadzības riska indeksa noteikšanā tiek ņemti vērā arī materiālās nenodrošinātības rādītāji.

Trūkumu raksturo nespēja segt komunālo pakalpojumu rēķinus, īri vai atmaksāt kredītu, uzturēt mājokli siltu, segt neparedzētus izdevumus, katru gadu vienu nedēļu doties brīvdienās ārpus mājām, ēst gaļu, putnu gaļu vai zivis katru otro dienu, lietot savām vajadzībām vieglo auto, iegādāties veļas mazgājamo mašīnu, iegādāties televizoru un nespēja nopirkt un lietot telefonu.

Ja uz vismaz diviem jautājumiem ir noraidoša atbilde, tiek uzskatīts, – persona vai mājsaimniecība ir pakļauta ekonomiskai spriedzei. Ja ir trīs faktori, tā ir materālā nenodrošinātība, bet ja ir četri rādītāji, to jau uzskata par dziļu materālo nenodrošinātību.

Latvijas Pretnabadzības tīkls valdes priekšsēdētaja uzsver: “Ja cilvēkam ir sajūta, ka nevar normāli paēst, nevar kaut reizi mēnesī normāli apmeklēt kultūras pasākumu, un man jārunā par tik jutīgu jautājumu, ka trešdaļai iedzīvotāju nav iespējams salabot zobus, ka cilvēkam ir noteiktas kvotas, cik viņš drīkst būt slims vai vesels. Tā ir ārkārtīgi augsta diskriminācija šajā valstī.”

“Ja GMI ir daži dasmiti eiro, nu, paklausieties, tas taču ir izsmiekls, kas nekur nav balstīts uz nekādiem ekonomiskiem aprēķiniem,” pauž tiesībsargs.

Iedzīvotāji zem nabadzības riska sliekšņa Latvijā visvairāk nespēj atļauties segt neparedzētus izdevumus, doties brīvdienās ārpus mājām reizi gadā, nav līdzekļu gaļas un zivju ēšanai katru otro dienu, tāpat ir problēmas segt regulāros rēķinus. Šāda materiālā nenodrošinātītba tikpat kā nepastāv Luksemburgā, Zviedrijā, Somijā un Dānijā. Savukārt sliktāka situācija par Latviju ir vien Ungārijā, Rumānijā un Bulgārijā. Pie vainas tam – zemās algas.

Tiesībsargs nosūtījis vēstuli Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, akcentējot – ir nenormāli, ka vairāk nekā pusmiljons iedzīvotāju cīnās par izdzīvošanu. Prezidents reaģēja šonedēļ. Pēc tikšanās ar Pensionāru federāciju, Vējonis atzina, ka sociālā nevienlīdzība un medicīnas nepieejamība ir pat valsts drošības jautājums. Taču neko vairāk par to prezidents nav spējis izdarīt.

“Manuprāt, Valsts prezidentam tagad vajadzētu daudz intensīvāk iejaukties valdības un parlamenta darbā ar savu skaļu vārdu, ar savu vienu, otru konkrētu teikumu sociālās atbildības virzienā,” norāda Jansons.

Sociālekonomiskie eksperti uzsver – nabadzību var mazināt ar sabiedrības vidusslāņa palielināšanas stimulēšanu.

Ar ko tieši Latvijā tiek saprasta vidusšķira, kas ir tai raksturīgais ienākumu līmenis, īstas skaidrības nav ne politiķiem un pat ne Centrālās statistikas pārvaldei. Latvijā nav veikts pietiekami daudz pētījumu, lai izveidotu skaidru sociālā sadalījuma sistēmu. Tas nozīmē – oficiālajā statistikā šobrīd netiek izmantots sociālās šķiras princips.

“Šis vidusslānis Latvijā neapšaubāmi arī ir, bet ir jārunā, kādas pazīmes, kādas iezīmes raksturo šo vidusslāni. Klasiski socioloģijā ar vidusslāni apzīmē tādas patēriņa lietas, tā ir spēja iegādāties ilglaicīgas patērēšanas priekšmetus, tā ir spēja doties ilgākos un tālākos vasaras ceļojumos,” norāda LU SZF Socioloģijas programmas direktore Aija Zobena.

Socioloģiski analizējot, sociālo šķiru struktūra Latvijā vērtējama kā izkropļota, jo tradicionāli ar vidusškiru saprot personas ar augstu izglītības un kultūras kapitālu, kas strādā intelektuālu, nevis fizisku darbu, un līdz ar to alga tiek uzskatīta par atbilstoši augstu. Tas viss strādā Rietumeiropā, bet ne Latvijā.

Latvijā ir ārkārtīgi daudz profesiju, kas teorētiski ir vidusšķirā, bet ienākumu ziņā tam neatbilst.

Centrālās statistikas pārrvaldes ienākumu un dzīves apstākļu statistikas daļas vadītājs Viktors Veretjanovs norāda: “Tā kā mums ir pretēja situācija, ir diezgan augsta ienākumu nevienlīdzība un augsts nabadzības risks, no tā var secināt, ka mums tas vidusslānis ir ļoti, ļoti plāns.”

Finanšu ministrijā uzskata – viens no līdzekļiem nabadzības mazināšanā būtu progresīvā iedzīvotāju ienākumu nodokļa piemērošana. Priekšlikumu izstrādās līdz nākamā gada aprīlim, bet vēl gads būtu nepieciešams tā ieviešanai.

Taču Labklājības ministrijai ir daudz vienkāršaks problēmas cēlonis un vienlaikus arī risinājums – minimālā alga. Mums valstī ir pārāk liela strādnieku armija, kura saņem minimālo algu kā nepietiekošu summu labai dzīvei.

Labklājības ministrs Jānis Reirs (Vienotība) stāsta: “Mūsu piedāvājums bija palielināt minimālo algu par 10%, kas ir 37 eiro, bet dažādu spiedienu rezultātā no uzņēmumu organizācijām šāds priekšlikums tika noraidīts.”

Reirs izsaka nožēlu, ka politiķi padevās uzņēmēju lobijam, nevis domāja par iedzīvotāju labklājību. Kritiku neizturot uzņēmēju pretargumenti, ka viņi bankrotētu, ja būtu jāizmaksā lielāka minimālā alga.

Labklājības ministrs norāda: “Algas ir jāceļ un jāceļ ļoti strauji, jo situācija, kad darbinieks, strādājot 40 stundas nedēļā, saņemot atalgojumu, nomaksājot rēķinus, un viņam paliek tikpat daudz naudas, cik cilvēkiem, kas saņem pabalstus. Nekas nepaliek pāri. Šī situācija ir nepieņemama.”
Pacelt minimālo algu uz 2017. gadu vairs nav iespējams, bet nākamgad uzņēmēji būs jāsāk pieradināt pie domas – mazkvalificētais darbaspēks nedrīkst nozīmēt mazas algas.

Liela daļa strādājošo sevi ļauj uzņēmējiem apmuļķot un apzagt, piekrītot saņemt aplokšņu algas. Šodienā varbūt ir vairāk, bet nākotnei ar nenomaksātu sociālo nodokli tas ir ceļš uz nabadzību. Strādnieki tiek aicināti ziņot Valsts Ieņēmumu dienestam par negodprātīgiem uzņēmējiem.

Viens no risinājumiem būs spēkā no jaunā gada, kad par jebkuru mazāko slodzi būs jamaksā sociālais nodoklis kā no pilnas slodzes, līdz ar to uzņēmējiem vairs nebūšot iespējas blēdīties.

Tāpat esam arī valsts, kur liela sabiedrības daļa paļaujas uz Eiropas Savienības bezmaksas pārtikas pakām. Turklāt dalījums “mazturīgie” un “trūcīgie” ir tik pazemojošs, ka pat pārtikas kastītes nepienākas visiem. Ja kaut viens cents ir vairāk nekā tūcīgā statusam, tad pat mazturīgajiem nepienākas bezmaksas pārtika. Pie izdales punktiem mazturīgie izmisumā pat lūdz labot sociālo dienestu izziņas, lai tikai saņemtu bezmaksas paciņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (95)

 1. Nedzivoju jau 3 gadus taja cuhna (Latvija) kadreiz kraju katru centu maizitei, tagat kad dzivoju Zviedrija nav vajadzibas censties izdzivot bet gan var dzivot. Un pazistu daudzus kas velas parcelties dzivot uz citu valsti nevis palikt latvija.Latvijai tuvojas gals. Un seit kur dzivoju pazistu lotii daudzus kas ir no lv.

 2. Mums TIEŠĀM kauns,ka bērniem jāizbrauc no Latvijas.Jo ,ar tādām algām,nav iespējams izdzīvot.Un vecākiem ,penzījas mazas,teikšu,ka esmu,izaudzinājusi,kuplu skaitu bērnus,nevaru palīdzēt lai nedotos Pro.A

 3. toties valdība zeltin zeļ un vēl palielina algas,

 4. Vai jūs meklējat biznesa aizdevums? personas aizdevums, mājas aizdevums, auto aizdevums, students aizdevums, parādu konsolidācijai aizdevums, nenodrošinātu aizdevumu, riska kapitāls utt .. Vai tu esi bijis atteikts aizdevumu banka vai finanšu iestāde par jebkuru iemeslu dēļ. Mēs esam privāto aizdevēju, aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un pieejamu procentu likmi 2% procentu likmi. Ja ir interese? Sazinieties ar mums šodien pie (fredrickpetersonloan@gmail.com) un saņemt savu aizdevumu šodien
  Sveicieni,
  Fredrick Peterson investīcijas Team

 5. mukat atrak prom no sis debilas valsts latvijas te nekas labs nav gaidam es
  ienistu so debilo valsti vai vel kur tada sudubedre ka latvija pastav uz musu planetas didkti saubos.es pabijis daudzas valstis un tulit brauksu prom ar visu gimeni uz neatgriesanos.

 6. padomajiet logiski,kadel ta notiek!kadel ir izveidojusies tada situacija,un kads no ta labums tiem kas to panaca!esiet modri!!!!!!!!!!!

 7. kotad jus domajat ka dzivosat ka pasaka cepuri kuldami, nekas tads nenotiks ,jo jus tak pasi ievelat, demokratiski savus deputatus ,un tie ka tiek pie ES siles tad tik parsavu kabatu vien doma ,bet solits maka nekrit un nekas labaks jus negajda ,driz pasi sagribesat no ES iziet ara un katik nelugtos ,pie krievijas

 8. nu,moins.Katram sava sava saprašana ,kas ir nabadzība.Par nabadzību varētu runāt tad ,ja katram tam pēc statistikas nabagam būtu atslēgta elektrība,nebūtu telefona….utt.ja cilvēks ir ar normālu vērtību sistēmu,tad viņš arī ar 100 eirām uz ‘gimenes locekli par nabagu neuzskata.šitāda nabagu statiska,velns kur parauta.Nu ja tiek jau kultivēts,un audzināta- vienreizlietojamo lietu paaudze.pavērojiet vai kāds trūcīgais staigā salāpītās drēbēs,bez telefona.nu par antisociālām būtnēm nerunāsim ….

  • Ulla, vai Jūs kādreiz esat dzīvojusi ar 100 eiro uz cilvēku? Pamēģiniet, pirms runājat!

  • Atbildot. Suņa murgi;
   Es par piemēru saņemu Īrija sociālos tieši 210 € ik nedēļu, Sieviņa nopelna ap 800 € mēnesī un nu Es nekādi nevaru sevi, mūs pieskaitīt Vidusšķirai, Ziniet. Jā savs dzīvoklis, apmaksāts, labi paēduši, apģērbušies normāli, bet nu līdz vidusšķirai manuprāt i tuvu nevelk. Es te nerunāju par plikadīdām kuri nezina kas ir nauda, un kas ir normāli paēst, kas ir normāli bez piepūlas visu nomaksāt un drēbes kaut amazonē iepirkt.

 9. Laikam jau trāpīju desmitniekā, ja atbilde ir prasta lamāšanās, kurā nav pat nevienas loģiskas un sakarīgas domas. Tādu atbildi var sagaidīt tikai no indivīda, kurš ir kaut ko salietojies, tāpēc nesatraucies, vairāk tevi netraucēšu!

  • O.M.© (lit.pseid.) Atbildēt

   ;)))))))

   tu “nesatraucies” gluži veltīgi, iedomāti “anonīmais” gaužām jau prasti demagoģiskais “utopiskā sociālisma” un taml. BEZjēgas drazu sludinātāj, ka – tik vien esi spējīgs, kā ieciklēti totāli kretīniski izpildīties, t.sk. atļaujoties publiski (!!!) demonstrēt “prastu lamāšanos, kurā nav pat nevienas loģiskas un sakarīgas domas”, un tradicionāli nemainīgi piedēvējot Normāliem Cilvēkiem savas privātās patoloģijas.

   Ir tak’ sacīts: “No sū#a pīrādziņu neizcepsi.”
   Un, arī: “Ar špicku …(“dējamspraugu”) neaizbāzīsi.”

   P.S. Skat. iepriekš publiskoto viedokli: O.M.© (lit.pseid.) 26. oktobris, 2016 14:36. Virkni reižu, vēlams – kamēr BEIDZOT tev (u.c. taml. SILES cūklopiem / “indivīdiem kas ir kaut ko salietojušies”) “piešķiļ uz palikšanu”. Un, dabiski – papūlies tomēr “DOMĀT līdzi!!!…”, kā ir sacīts. T.i., protams, JA tev u.c. taml. ģenētiski bezcerīgi aprobežotiem biogaļas izstrādājumiem VISPĀR ir ar ko domāt. ;)))

 10. Vispirms Ir jāsaamazina PVN nepieciešamākajiem pārtikas produktiem no 21% līdz Polijas 5%,Francijas 5,5% vai vismaz līdz Beļģijas,Nīderlandes un Portugāles 6%! Pārtikai ar samazinātu PVN likmi ir jābūt pieejamai ne tikai Dombrovskim Briselē,Luksemburgā un Strasbūrā!

 11. to "iz Ontūna Mazpusāna ArChīva" Atbildēt

  Necitē te tik daudz utopisko sociālistu Dž. Orvelu un mazāk rīmē pantiņus, bet nolaidies uz zemes un sāc
  STRĀDĀT un pelnīt sev iztiku. Markss sacerēja tikpat utopisku ideoloģiju, kā Orvels grāmatu, kas prasīja asiņu jūru pasaulē bet, kā redzu, tu esi cītīgs viņu skolnieks. Savu Latvijas valsti tu liec pēdiņās un ņirgājies, jo tā tev nesola “paradīzi zemes virsū”. Tavi pantiņi liecina, ka esi naida un nepatikas pilns pret to zemi, kurā pats esi dzimis. Kur vēl tālāk? Nebrīnīšos, ja sāksi rīmēt četrrindes līdzīgā garā par savu māti un tēvu, jo naids padara cilvēku aklu.

  • O.M.© (lit.pseid.) Atbildēt

   ;)))))

   tu, iedomāti “anonīmais” prasti demagoģiska “utopiskā sociālisma” sludinātāj, pacenties turpmāk NEKAD vairs neatļauties TIK nožēlojami tizli murgot par lietām, no kurām tev (u.c. taml. MUĻĶU zemes SILES “valsts” eurolatvānijas bezcerīgi aprobežotu lumpeņu “titulnācijas” biogaļas izstrādājumiem) acīmredzami NAV absolūti nekādas nojēgas.

   Pretējā gadījumā – tu, pret Normāliem Cilvēkiem “naida un nepatikas pilnais” SILEI pietuvinātais iedomāti “vienlīdzīgĀKais” sīklopiņ, atkal jau kārtējo reizi izgāzīsies kā veca sēta (pie tam vēl publiskajā telpā!!!), t.i. – tieši tāpat, kā ir noticis arī šoreiz. ;))

   Ir sacīts: “PIRMS meklēt skabargas CITU acīs – būtu pat ļoti lietderīgi, ja ne gluži pašsaprotami obligāti, pacensties tikt jēgā ar baļķiem SAVĀ privātajā redzoklī!” 😉

   P.S. Patiešām nebūtu apskaužami tavi (u.c. tam. ģenētiski skarbi traumētu “fiškas brāķu”) vecāki – Tēvs un Māte, pret kuriem tu (pat publiski?!) atļaujies demonstrēt savu lopiski trulo “aklo naidu”.

 12. Latvija grimst,bet mūsu saeimā strādājošie gan plaukst un zeļ.Maksājiet deputātiem tādu algu kā tautai,tad redzēsiet kā Latvija sāks plaukt.

 13. Ko jūs te varat vaimanāt un tajā pat laikā pilnīgi neko nedarīt sevis labā, lai stāvokli labotu. Laukos stāv tukšas un pamestas mājas, tūkstošiem ha zemes stāv atmatā un aizaug ar krūmiem, bet pilsētās bijušajos mazdārziņos tiek sēta zālīte, lai būtu vieta izklaidei, nevis audzēti dārzeņi un ogas pārtikai. Visi salīduši pilsētās un sagaida, ka kāds cits visus nodrošinās ar darbu. Dzīvoju kādus 40 km no palielas pilsētas, bet kad tur aizbraucu, nav kur stāvvietā mašīnu nolikt! Sievai saku: “re, Latvijas nabagi sabraukuši!”. Par RīGU nemaz nav ko runāt. Nu unikāla tauta, kas tendēta uz mūžīgu neapmierinātību, kurā pie visām viņu problēmām vienmēr vainīgs ir kāds cits, tikai ne viņš pats! Bet piedzimstam taču visi vienādi…

  • Diez vai tas būtu ritīgi likumīgi aiziet un kādā no pamastejām mājām sàkt dzīvot un apstrādāt svešu zemi,bet lai to nopirktu ir nepieciešama nauda!!! Pajolis kaut kāds!

 14. Es gan neuzskatu, ka cilvēks, kas saņem 290 eiro, bet 2 bērnu ģimene 612 eiro mēnesī mirst badā. Pats esmu šajā kategorijā, jo esmu pensionārs un saņemu tikai 220 eiro, bet sevi gluži par nabagu neuzskatu. Protams, ja cilvēks nav slinks, tad viņam ir zemes pleķītis, kur var visu ko izaudzēt un tā ietaupīt savus nelielos ienākumus. Šodien neviens vairs negrib ar zemi krāmēties, ne laukos, ne pilsētās, jo vieglāk ir paprasīt no valsts sev lielāku algu vai pabalstu. Jāpalīdz ir invalīdiem un nevarīgiem, nevis tādiem, kuri negrib fiziski pastrādāt un pie reizes uzlabot arī savu veselību. Arī tiesībsargs ar šādiem paziņojumiem tikai aicina uz nekā nedarīšanu, bet valsti uzskata par slaucamu govi.

 15. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  =======

  Mediju ziņa (2012. gada decembris): Neskatoties uz to, ka Latvija esot “spējusi izkļūt no ekonomiskās krīzes, piedzīvojot strauju ekonomikas izaugsmi jeb tā dēvēto “veiksmes stāstu”, un Valdis Dombrovskis ( V-“jenotība” ) premjera amatā ir noturējies kopš 2009.gada”, šīs valsts iedzīvotāji joprojām ir ļoti kritiski noskaņoti pret valdības darbu – lai gan starptautiskajā arēnā Latvijas valdība šogad (2012.) esot “baudījusi īpašu popularitāti un teju ik dienas saņēma atzinīgus vārdus par šīs valsts izkļūšanu no finanšu krīzes un ekonomisko augšupeju”, Latvijā, par spīti iepriekš minētajam, valdības popularitāte, iespējami politkorekti izsakoties, nu nepavisam nav liela – tieši tāpat, kā šīs valsts sabiedrības ticība nu jau krietni vairāk nekā 20 gadus jeb aptuveni jau ceturtdaļu gadsimta (!?!) “ilgtspējīgajam”, varas turētāju “elites locekļu” populistiski sludinātajam un masīvi reklamētajam “veiksmes stāstam”…
  —–

  Latv(ĀN)ijas “veiksmes stāsts”.
  ( SILES “valsts” 25 gadu “ilgtspējas sausais atlikumus” )
  ( ‘konceptuālais rezumējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Pa(r) “latv(ĀN)iju” klīst kā LĀSTS,
  Šīs “valsts” un SILES “veiksmes stāsts” ~
  Priekš “glupās Tautas” fantazēts,
  Un “masmēdekļos prom(au)cēts”:
  “Lai VISA pasaule skauž mums,
  KĀ “veiksmes stāsta” shēmojums,
  Tiek “aprobēts” uz “latv(ĀŅ)iem” ~
  Šīs MUĻĶU zemes LUMPEŅIEM!…”

  Jau “ilgtspējīgi” ZOMBĒTS tiek:
  “Nav “valstij” muļķos jāpaliek,
  Bet – “jāstrādā”, lai Tauta ļauj,
  Ka “vara” to “bez naža kauj” ~
  Mums, biedri, tas ir izdevies!!!
  TĀDS “veiksmes stāsts” ir ienācies,
  (Un “konceptuāla pieredze”),
  Ka – “jāinformē” pasaule:
  .
  Par “valsti”, kas smok PARĀDOS
  (Ko “prominences” neatdos ~
  Uz “glupās Tautas” pleciem liek,
  Lai n-tām paaudzēm “prieks” tiek).
  Par “shēmām”, KĀ tiek “pūlis kāsts”
  (Bet salaupītais – SILĒ gāzts),
  Ar “nodokļiem” un “nodevām” ~
  (Ap rīklēm) “jostām savilktām”.
  .
  Par “augstās mājas” MUTANTIEM,
  (No “politbandu sarakstiem”),
  Kas tēlo “tautas priekšstāvjus”
  (Jo – “vēlētājs dod mandātus”).
  Par “premjeriem” un “ministriem”,
  Kas “strādā valdībā” – priekš tiem,
  Kam “stipendiju” sarakstos,
  Pa pilnam kontu “ofšōros”.
  .
  Par LIEKĒŽIEM, kas piezīžas,
  Pie “valsts” – kā kazas slaucamas,
  Un var laist muļķi “padomēs” ~
  Līdz “partkoms” citur “aizrotēs”.
  Par AUGĻOTĀJIEM “banksteriem”,
  Kam ļauts no “pūļa” VIENTIEŠIEM,
  “Cirpt procentus” (līdz “bankrotiem”)
  Ar “kredītiem” un “līzingiem”.
  .
  Par “ķēķa tiesām” SISTĒMĀ,
  Kur kretīns skaitās “godība”,
  Un bandīts – ‘mentu’ “tiesībsargs”,
  (Kā “profs” un Cilvēks – jēgā vārgs).
  Par ZOMBĒJUMIEM (masīviem),
  Priekš “bauriem” (glupi pasīviem),
  Caur “masmēdekļiem” (“lojāliem” ~
  Par “jūdasgrantiem” pērkamiem).

  Par “simtlatnieku” “liekačiem”,
  Ko klaušās dzen par santīmiem,
  Pie pašvaldoņu vergturiem ~
  Priekš “komunāliem rēķiniem”.
  .
  Par “striķa & ziepju pabalstiem”,
  Kas pašvaldoņu “labdariem”
  (No “darba algu” tūkstošiem),
  Ir “jāatgrūž priekš ubagiem”.
  .
  Par “pensīšiem”, kas badā mirst,
  Jo – viņiem (p)ieteikts neaizmirst:
  “Kam nav ko ēst, tam – HUĻI di#st!” &
  “Bez skaidām – NAFIG mežu cirst!”
  .
  Par “emigrantiem” (masveidā),
  Kam “trimdā” Maize jāgādā,
  Jo – “valsts” pat darbu noskauda,
  Kad Tēvzemi tiem atņēma.
  .
  Par māmiņām, kas nedzemdēs,
  Jo – saviem bērniem negribēs,
  Ne “veiksmes stāsta” absurdus,
  Ne “valsts” un SILES vagarus.
  .
  Par demogrāfiem “raudošiem”,
  Ar KATASTROFU draudošiem,
  Jo – Tauta arvien straujāk dilst,
  Kas “veiksmes stāstam” neiebilst…”

  Šķeļ apziņu kā MURGS un LĀSTS,
  ŠĪS Muļķu Zemes “veiksmes stāsts”,
  Ko BLEFO rukšķošs SILES balsts ~
  Šī NAV ne Latvija, ne Valsts,
  Par kuru Letiņš “stāv un krīt”:
  Kaut zobiem plēst un pīšļos mīt,
  Var trulus KRETĪNUS, kas To,
  Ar “veiksmes stāstiem” ap(zaimo).
  .
  ‘ANNO’ ~ 21.12.2012.

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.
  .
  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 16. Krievi naak, jatere nauda brunojumam. Kam viniem domat pa nabadzigajiem?

 17. Goda vārds vemt gribas dzīvojot šeit. Mīlu valsti, bet visu, kas te notiek ienīstu no visas sirds. Ja esi vientuļa sieviete bez bērniem un pelni minimālo, tad tev uz rokas paliek plus mīnus 290 euro, 100 aiziet par īri, +/- 100 par komunālajiem un kas paliek? 90 euro pārtikai un apģērbam? Kur nauda transportam, lai tiktu uz darbu, kur tev nākošmēnes samaksās atkal minimālo? Iet ar kājām? Cilvēki dzīvo arī laukos , kur līdz darbam ir vairāki desmitu kilometru!!!

  Tā pat arī pensionāri.. LATVIJA attopies!!!!!!! Cilvēks ar kruķi knapi velkas, bet jāiet uz darbu, jo nav vēl pensionēšanās vecums, tu ko ņirgājies??????? Ja neesi rupji sakot kroplis, tad tik rukāsi līdz par tādu kļūsi vai atstiepsi kājas…

  Vienkārši VEMT GRIBAS skatoties kā tie “pārstrādājušies nabadziņi” tur augšā izdomā pielikt pie algas 10 euro, no kuriem atvelkot nodokļus saņem labi ja tos trīs!!!! FUUUUUUJ

  Gribas kliegt aiz tā cik pretīgi izturas pret iedzīvotājiem,visiem! Un pats debīlākais, ka nav spēka pretoties, jo mēs esam tik piesmieti, ka nokaras rokas :@

 18. Atliek tikai turpināt balsot par šo trīsvienību! Un Latvija arī turpmāk būs “Eiropas Savienības paraugvalsts ar straujāko ES ekonomikas attīstību!”

 19. Veiksmes stāsts turpinās Atbildēt

  Ministrijas pieprasa jaunajā budžetā papildu finansējumu apmēram 600 jaunu ierēdņu uzturēšanai! Skat.”Kā vērtējat nākamā gada valsts budžeta projektu?”LA aptauja,Lauris Krolis,Latvijas Avīze,19.oktobris 2010.Kā Krilova fabulā par kaķi un krējuma podu!

 20. Nē, no katriem desmit trīs nav nabagi

 21. Vienotība, Zaļo zemnieku savienība, Nacionālā apvienība mums Latvijas pilsoņiem un iedzīvotājiem ir nozaguši 18 novembri un Latvijas valsti. Kur mēs dodamies tālāk? Vai nav laiks tautai piecelties kājās un izvirzīt savas prasības, lai beigās nebūtu jāklausās politiķu atrunas ,,Jūs paši esiet vainīgi, jo mūs ievēlējāt un ļāvāt izlaupīt Latvijas zemi”‘.

 22. Šeit noteikti nav pieskaitīti klāt pensionāri kuri vien jau sastāda tādu skaitli, kā minēts rakstā. Nepazīstu nevienu pensionāru, kurš varētu salabot zobus un nopirkt bez grūtībām sev nepieciešamās zāles. Zāles taču vajadzīgas visiem veciem cilvēkiem.

 23. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Resno, pārēdušos cilvēku kategorijā Latvija ir OTRAJĀ vietā Eiropā!
  Nav dzirdēts, ka, nabadzībā un badā, dzīvojošie spētu ieņemt šajā nominācijā godalgotas vietas. Piemēram rumāņi, kas klīst pa Eiropu, ir šī saraksta beigās. Un šo faktu ar demagoģiju nevar apgāzt
  Mēs čīkstam, vaimanājam, sūdzamies, slinkojam, nemācāmies, sūcam plastmasas aliņu, neturam vārdu un pieprasām, lai kāds onkulis vai tante par neko nemācēšanu, slaistīšanos, pavirši veiktu darbu mums maksās “štuku” uz rokas.
  Trakākais, ka gan žurnālisti, gan dažādi tiesībsargi aizstāv čīkstētājus un popularizē mītu, ka nāks kāds Baltais tēvs un visu izmainīs uz labu. Uz labu ir jāmainās pašiem, bet vai mēs (čīkstētāji) to vēlamies? Ja jā, tad kāds ir katra pirmais un nākošie soļi?!

  • Viens saeimas barotavas liekēdis pamodās, kļuva darbā garlaicīgi…

  • Ir skaidri saprotams, ka Latvijā tādi cilvēki kā tu šeit aprakstīji ir gana.Rēķinies, ka valstī kur ir labākas algas, šādi cilvēki dabīgi izzūd, ja tiek pie kārtīga darba, jo tu nevari motivēt tautu strādāt verdzībā! Protams ka īdēs un dzers, tas vismaz dod kādu sirds labumu. Bet aizmirsīsim uz mirkli par to bamšla dzērāju. Runa šobrīd ir par normāliem kārtīgi strādājošiem cilvēkiem. Strādāju iepriekš ļoti labā uzņēmumā, grūtu, bet labi apmaksātu darbu. Stundas bija garas, bet alga mainijās no 800-1000 eiro uz rokas ar visu nodokļu nomaksu. Tā nu laika gaitā summa saruka, saruka, saruka. Līdz galu galā atstāja ar minimālo algo par 12-14h darbu dienā! Tā nu visi aizgājām prom. Daži pat ar 10 gadu stāžu šajā vietā tika piespiesti iet prom,jo pēc īres nomaksas, komunālajiem maksājumiem un mēnešbiļetes rīgas satiksmē lai aizbrauktu vispār uz darbu, paliek pāri tieši necik. Protams, es atradu jaunu darba vietu, bet pasaki vienu iemeslu man sēdēt šeit, maksāt nenormālus nodokļus un skatīties katru mēnesi kā naudiņa pazūd no konta nebūtībā, ja te pat kaimiņu valstī es saņemu 2 reizes lielāku atalgojumu, par tieši to pašu darbu, mani samaksātie nodokļi nosedz sabiedriskā transporta izdevumus un pirmo reiz dzīvē ir iespēja strādāt un dzīvot sev par labu. Es pilnīgi nopietni varu teikt, kā labi izglītotam un strādīgam iedzīvotājam, tas kas Latvijā notiek, iedzen depresijā!

 24. Katrai valstij ir savi ekonomiskie resursi, cik ir, tik arī ir jāsadala starp iedzīvotājiem. Ja kādam tie netiek iedalīti, tam vienkārši nav ko ēst un cilvēkam ir vai nu jābēg, vai jāiet zagt, vai jāmirst nost. Tas nav sarežģīti, tas vienkārši ir jāsaprot. Nedrīkst tā, atņemt tradicionālos tautas iztikas avotus, tad tautai ir jāiznīkst, kas arī notiek Latvijā. Mums nav resursu, tāpēc izeja ir tikai mazajās zemnieku saimniecībās. Nu ļaujiet taču viņiem dzīvot, neslepkavojiet tos nabaga mazos zemniekus, neatņemiet viņiem zemi, negraujiet veselību.
  Ja valdībai būtu plāns, kā iepirkt no mazajām saimniecībām lauksaimniecības ražojumu pārpalikumus, cilvēki atgrieztos, jo sava saimniecība tomēr nozīmē stabilitāti. Grieķijā piemēram, pārsvarā saimniecību lielums ir ap 20-30 ha, bet kādas tur ir zemnieku mājas, īstas pilis un visi ir apmierināti, visas kafejnīcas pilnas, cilvēki jautri un labsirdīgi.
  Pie mums tas viss jau ir bijis, mums nekas jauns nav jāizgudro, ir vienkārši jāpārskata lauksaimniecības politika un jāatrod niša mazajiem zemniekiem, kā tas bija pirmajos ulmaņlaikos.

 25. Te daudzi saka ka baiga gaudosana. Ne bralisi tiesam redzot braucienos apkart pa pasauli – tik tiesam LV ir nesamerojama nabadziba – pat ja lidzini ar citam 3 attistibas valstim.. Musu cilveki ir klusi un paklausigi uz to ari brauc ka neejam aleties. Jautajums ir viena kas dikte isti nosacijumus un kapec musejiem lielajiem tam jaseko. Iespejams ka nesekosana ir naves draudi viniem… Jaunaja pasaule musu valsts ar radosiem domajosiem cilvekiem – nu nekadi niederas.

 26. Tiešām tā ir.Ja ģimene nomaksā visus maksājumus,tad paēst normāli nevar un dzīvo pusbadā,to es redzu ik uz soļa ģimenēs.Arī pašai visu samaksājot,nedot dievs,ja salūzt vai iziet no ierindas mājsaimniecības ierīces,tad jāsēd mājās pusbadā…..līdz pensijai.Šausmīgi,tāpēc ļoti sāp,ka bēgļiem visu pasniedz uz paplātes,bet par pamatiedzīvotājiem līdzīgi nerūpējas.Daudzi līdzcilvēki dzīvo bez labierīcībām un ūdens iekštelpās…..Daudzi nevar atļauties jaunas ziemas drēbes,apavus,labi,ka ir pumpalas un SK. SKUMJI.

  • Pat nezinu,ko lai atbild uz šitādu gaudošanu.Pamēģini t/c ALFA ieiet un kādreiz kautko nopirkt nestāvot rindā,pamēģini izbraukt no Rīgas no 17-19 nestāvot korķī,tāda sajūta,ka katram iedzīvotājam savs auto!Ar to gribēju teikt,ka nemaz tik nabadzīgi neesam,kā visu laiku tauta raud!

 27. “Iedzīvotājiem ar pamatskolas vai zemāku izglītību nabadzības risks ir aptuveni 34%, bet cilvēkiem ar augstāko izglītību ir nepilni 7%. Tā starpība ir ļoti ievērojama”.”

  Iev­ērojāma? Nu, nu… Kā programmists saku, 1 aplikācijas izstrādes laiks var būt 3, pat 5++ gadu, tad vēl mārketings un pārdošanas inerce (ja visp. kas pērk, protams). Tiesa, pēc tam ir / var būt ok, bet līdz tam ir jānodzīvo! Un es te runāju tikai par spēlītēm…!

 28. Par tautu ierēdņiem nospļauties, ka tik paši sev var pacelt algas.

 29. Tad es esmu ipasi nabadziga.Man vienai ar divirm berbiem ienakumi ir 490€ godigi stradajot un maksajot nodoklus.

  • Bet kā tu samaksā kaut komunālos…?!

  • Ko lai es saku, man ir 4 bērni, tēvs nemaksā alimentus, un strādāju algotu darbu, maksāju nodokļus valsts iestādē, alga uz papīra 398 eiro…..jā,esam trūcīgā ģimene, saņemam pārtikas pakas un esam par to ļoti pateicīgi

 30. Ar tām aplokšnu algām! Tik liela šmaukšanās kā Latvijā ir retai Eiropas zemei. Un tagad grib raudāt!

  • notiks?Varēs atkal ministriem un deputātiem algas pacelt?Vai atkal kādu idiotisku reformu ieviest?Tādu kā novadu reformu,ja jau pēc nez cikām atkal atgrizties pie apriņķiem kā bija sākotnēji Latvijā.Kur tad liksiet tos tagadējos pašvaldību liekēžus,kas saviesušies novadu reformas rezultātā?Pašreizējā nodokļu (budžeta pildīšanas) sistēma drīz būs iznčinājusi pēdējos uzņēmumus,tad arī vairs nebūs ne “aplokšņu algu”,ne arī kādu citu.Redzēs kas tad jūs uzturēs.

 31. Šāda “nabadzība” ir daudz izplatītāka. Tur tie ekstrēmi ir vēl lielāki. Īsta oligarhu paradīze!

 32. liekas ka uzrakstiiju komentaaru ,bet kaut kato neredzu , ta skaitaas demokraatija.ka tiek cenzeets….egils

 33. kaa tad trolli neblauj ,ka vainiiga krievija, un Putins….

 34. Paldies Vaimannet.lv.! Latviešu tautas nacionālajiem gaudotājiem atkal vakars izdevies. Ir sliktais, ir vainīgais, ir atmaskotais. Var izgāzt savu žulti un naktī gulēt mierīgi pēc bezjēdzīgi sačakarētās dienas. Rīt atkal varēs meklēt citu vainīgo. Un tā visu mūžiņu…. Paldies VAIMANNET.LV

 35. Ar apbrīnojamu eleganci tiek samazinats invalīdu skaits-viņus vienkārši nepieņem invaliditātes noteikšanas komisijās,tādejādi beidzoties invaliditātes dokumenta derīguma termiņam,invaliditāte tiek izbeigta un invalīdu skaits automātiski samazinas.Ģimeņu ārstu reģistros invalīdi pazūd un netiek ne ārstēti,ne nosūtīti uz atkārtotam komisijam.Īstais invalīdu skaits nevar tikt uzrādīts,jo tas ir proporcionāls ekskomunistu valdīšanas ilgumam.

 36. Es neesmu trūcīgs pensionārs , jo mana pensija ir virs augstāk minētiem 300 eiro ,mana pensija par 45 nostrādātiem gadiem ir 310 eiro.

 37. Kota presidents ,tads pajolitis vien ir ,sim jau nau laika ,jademonstre modes .Nezin vai latvijai kadreiz bus ists,godigs un ar galvu domajos prezidents

 38. Vienu dienu lasu, kā skolās kvalitatīvas pusdienas tiek izmestas miskastēs – otru dienu “Tiesībsargs” un kaut kāda Laila B. paziņo, ka mirstam no bada un salstam nost, jo nevaram i-phonu nopirkt. Izdomājiet galu galā kā ir un kam kalpojiet, uzmanaties no provokātoriem. Izdomājiet kas labāk, proti, “pastalās bet brīvam”/Ivans/ un katru dienu iet cīņā par neatkarību /Gote/, vai nu djadja no Kremļa pabaros un pateiks kā jābūt.

  • Tur nav ko domāt! Brīvībā var būt arī visai slikti / nabadzīgi, bet ar katru dienu būtu jākļūst labāk nevis sliktāk, vai nē?

 39. kaut es piedzivotu tos brizus kad saksim slaktet sito noladeto valdibu

 40. Tajā pašā laikā Atbildēt

  vienotra biezmadāma ikvienam pieprasa ziedot, lai glābtu citu neveiksmīgu biezeni…

 41. Tikai tagad to saka ka iedzīvotāji ir nabadzība … Aizbraucot 7 gadus atpakal bija jau švaki..
  Darba vietas nav , algas nemaksā, nodokļus komunālos pacel.. No ka lai dzivo pēc visa samaksāta.. Kur nu vel bērnus audzināt tik nabadzīga valsti.. Drīz bus laikam jamaksa kad izej no majas ara .. Gaisu ieelpojot,.
  Skumīgi .. Dzimusi augusi Latvijā , bet lai atgrieztos diemžēl ne .. Un saviem bērniem tādu grūtu nākotni ka Latvijā nevēlos ..
  Aukstāk stāvošam personām vajadzētu Bišk padomāt.. Cik cilvēku nav izteikusi savu viedokli..bet neka ..
  Valdiba pastāv no vecāka cilvēka vēlējumiem, ( ar cerību ka vis bus labāk ka krievu laikos ) jo sasola daudz un nedara neko .galvenais tikt pie vAras un lielas algas .. Lai padzīvo ar zem minimālas algas .. Tad redzes Ka nekam nesanāk nevis milzīgas gudribas gvelzt .,

 42. Ar katru dienu cilpa savelkas ar vien ciešāk un mēs nosmokam, klausoties ko cenšas panākt valdība, esmu tuvu tam lai padotos, bet būšu spēcīgāks par tiem kas to jau izdarījuši jo šai valstī tiešām ir ņirgāšanās par cilvēku, necieņa un izsmiekls, šeit ir piespiesta pašiznīcība kura vairs nav kontrolējama, un cik redzams, nevēlamies to kontrolēt un mainīt, bet mums ir iespēja un iespējams pēdējā iespēja lai to mainītu, lai godam savu senču atstāto mantojumu saglabātu arī mūsu bērniem un mazbērniem, savu zemi, atstātos sapņus, nepabeigtos darbus un darba vietas saglabātu nākošajām paaudzēm. Mums tas ir jāaptur! Jāaptur patvaļīga savas valsts izzagšana, līdzcilvēku izsmiešana, jāaptur ir iznīcība, Pretējā gadījumā mēs iznīcinām paši sevi! Vai Mēs esam gatavi iet ielās un aiztāvēt savas tiesības? Vai mēs to varam? Aiztāvēt savu ģimeni un valsti, savu pašapziņu kā to darīja Baltijas ceļā? Tas būtu mūsu pienākums. Vai mēs to spēsim panākt kad jau būs par vēlu? Esam ļāvuši pieļaut neskaitāmi un nepieņemami daudz kļūdu un nepareizu lēmumu, atļaujot iznīcināt savu valsti par kuru cīnījās mūsu senči lejot par savu zemi asinis lai mēs spētu dzīvot un strādāt savā zemē, atjaunot to, lai būtu paēduši un apģērbušies bērni, siltumā un labklājībā.
  Pasaulē ir daudz netīrības un naida, skumju, rūgtuma daudz, un ir cilvēki kuri to veido, arī Latvijā tādi ir kas staigā varas gaiteņos nerēķinoties ar sekām un domājot tikait par savu dzīvi un mantkārības iespējām, par savu labklājību mēģinot vēl vairāk mūs nospiest, sanaidot un paņemt no mums to kas vēl ir paņemams.
  Latvijā Ir palikušas tikait dubļos iemītas pēdas un sadragātas ģimenes kuras nespēj savilkt galus kopā, spiestas aizbraukt no savas zemes lai izdzīvotu, bet ir arī tādas kuras to spēj, kurām nav robežu lai iegūtu vairāk arī nelikumīgos veidos, izmantojot vājākos, tāpat kā to dara augstāk sēdošie. Ir palikušas pamestas lauku viensētas, kuras situācijai nemainoties mazāk nekļūs, drīz sāks aizaugt arī pļavas kurās vēl šodien ganās govis, vientuļi, skumju pildīti un valstīj nevajadzīgi vāji un neaizsargāti cilvēki, kuri strādāja, iznīcinātas rūpnīcas, par nodokļu maksātāju naudu, sagrauti ceļi, ekonomika, rūpniecība, medicīna, izglītība, labklājība un līdzcilvēkos mīlestība pret sevi, savu ģimeni un Valsti. Vājākie tiek samalti putekļos bet no spēcīgākajiem spiež sulu.
  Lai tie kas cēluši valsti un centušies to glābt, celt un veidot dzīvi labāku priekš nākotnes, tiem kas cīnījās par savu Valsti, lai viņiem mūžigs miers un mīlestība valda tai saulē.
  Ir laiks kad Eiropa mums dod līdzekļus lai attīstītos, bet mums tos paņem lai tai pašā laikā iznīcinātu, laiks kad naudas sadale nav kontrolēta un tā tiek sadalīta varas gaiteņos, mainās ministri un ministrijas nāk un iet, tikait mēs savā aizņemtībā un darbā lai spētu pabarot ģimeni, apģērties un līdzcilvēkam sniegtu palīdzīgu roku to pieņemam kā pašaprotamu un pieņemamu, nedomājot par sekām, kas notiks kad tas vairs nenotiks, kas būs ja tā vairs nebūs, un ko darīsim ja darba vairs nebūs, kur dzīvosim ja nebūs kur dzīvot, ja nebūs nekā kas mums vēl pagaidām ir? Graujam savu veselību ar darbiem lai spētu eksistēt un elpot, lai maksātu rēķinus un nodokļus, skrienam 2-3 darbos bez brīvdienām lai vecumdienās sapņotu par ubaga pabalstu kuru nepiedzīvosim līdz tam. Vai mēs to esam pelnījuši lai grautu savu pašapziņu?
  Mēs runājam par veselību, sagrauto izglītību, infrastruktūru ko grauj, tie kas varas gaiteņos, miljoni tiek dalīti piemaksās par nedarītiem darbiem, bet neklausās un necenšas lai glābtu ražotnes kuras tāpat tiek likvidētas, bezdarbs aug, izglītību iznīcina, medicīnu nogalina. Sabūvētie tilti kuri maksāja miljonus brūk, atbildīgos nav, prēmijās izlietojam miljonus kā pateicību par sabojātām ielām kuras ir sabrukušas vēl nelietojot tās, kad runa ir par ziedojumiem bērniem kuri ir smagi slimi, un nepieciešami ir 10 000 euro valstij naudas nav un ziedojumi jāvāc no sabiedrības, kura to spēj saziedot dažu stundu laikā, kad jāceļ algas, ministri sev pieliek 600 euro sabiedrības daļai atvēlot vien 10 euro. Palielinot minimālo algu par desmit euro, mēs pretī saņemam mēneša rēķinus un izdevumus sadzīvē vairākos desmitos euro+. Tauta ir apierināta un pieņem to, bet cik ilgi? Cenšoties pārdot bankas kurās tiek ieguldīti miljoniem eiro lai tās glābtu, beigās mēs pretī saņemam apaļu nulli pie kuras vēl jāpiemaksā. Tautu jāj un čakarē, bet atbildīgos nav. Mēs to pieņemam kā normālu situāciju. Pensionāriem par sasprēgājušām rokām un smagi darītiem darbiem gadu desmitiem ilgi jācīnās lai sakrātu naudu sevi kapā pavadot, un retajam tas izdodas, ģimenei ar bērniem jāiztiek par tējas naudu kura ieskaitīta katru mēnesi lai spētu nopirkt zeķu pāri. Nemaz nerunājot par Zemniekiem par saražoto produkciju, kura gulstas veikalu plauktos no smagi darīiem darbiem un lietiem sviedriem, atdotajiem spēkiem un sabojāto veselību. Dusmas, naids un bezspēcība, riebums skatīties uz tiem kuri runā runāšanas pēc, jo viņiem jau tāpat ir skaidrs ka Latvija ir pārdota, bet šis tas vēl palicis, tie nedomā, tie zin ka viņem pietiks un arī pārtikuši būs.
  Runājot par tiem kam pieder villas ārzemēs, sazagtie miljoni, glauni jauni auto, miljoniem vērti nekustamie īpašumi, miljoni un pārtikuši, tiem kas sazaguši un tautu apkrāpuši kam cilvēciba un cieņa zudusi pret savu ģimeni un apkārtējiem, neraizējieties, ellē pietiks vietas Jums visiem, un to visu līdzi jums nepaņemt, tas vienalga paliks uz zemes.
  Spītīgi ceļot nodokļus lai iznīcinām pēdējo, lai pārdodam paši sevi un izīcinām savus sapņus, tas varbūt jums izdosies, bet Jums neizdosies iznīcināt pašu galveno kas mums vēl ir – cieņu, ticību un mīlestību! Dusmas kuras pārņem nav tik sāpīgas cik sāpīgas ir domas, kur mēs ejam, un vai vispār to iesākto ceļu turpināt, un kā, atstājot tā kā ir vai beidzot saņemties visiem kopā un pierādīt Eiropai vēleiz ka mēs nēesam jājamzirdziņi? Vai Jums to vajag? Vai mēs to varam? Vai mums to vajag, vai lai paliek kā ir un dzīvosim nezināmajā? Mēs labi saprotam ka vairs nav iespējams elpot un justies cilvēcīgi, tāpēc es esmu gatavs un cerams mēs visi kopā esam gatavi un daudzi vēlas pierādīt vēlreiz savu vienotību pasaulei, savu spēku, ticību un mīlestību pret savu valsti un iedzīvotājiem. Vai tiešām mums jādara tas ko Grieķija izdarīja?
  Ja mēs esam gatavi apturēt šo iznīcību tad mums tas ir jādara, tas viss ir atkarīgs no mums pašiem un savas ticības sev un savai nākotnei. Kad un kur tas ir atkarīgs no mums. Rakstīt varat personīgi uz draugiem vai facebook. Komentēt un ieteikt tālāk, drīk
  st arī kritizēt, jo arī kritikā ir daļa taisnības. Jānis Jaudzems!

 43. Iz "O.M.© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  =======

  Mediju ziņa (02.2015.): “Tas, ko drīkst nosacīti saukt par tautas pārvaldīšanas tehnoloģiju, sastāv no divām daļām. Viena daļa ir politkorekta, bet otra daļa ir nepolitkorekta. Vara tautas pārvaldīšanā var izmantot gan morāli atbalstāmu un sociāli cienījamu tehnoloģiju, gan amorāli antihumānu un sociāli necienīgu tehnoloģiju. Turklāt sociāli cienījamo tehnoloģiju neviens neslēpj no tautas un atklāti informē sabiedrību par šīs tehnoloģijas pielietošanu, bet sociāli necienīgo tehnoloģiju cenšas slēpt no tautas un par tās pielietošanu atklāti neinformē sabiedrību.” … (cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Tautas pārvaldīšanas nepolitkorektās receptes”, 7.02.2015.)
  ——-

  ‘MOTO’:
  “Nelidot augstāk par vistu kūts laktu,
  vismīļāki domāt par dējamo kaktu!…”
  / Vilis Plūdonis, iz poēmas “Uz saulaino tāli” /
  ——-

  “Latv(ĀŅ)u LUMPEŅU “morālētisko pamatvērtību” Kodekss.”
  ( “latv(ĀN)ijas SILES valsts titulnācijas” ‘status quo’, fragmentāri )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Pasaules Tautām, kam Valstis IR savas,
  “Globālā kontekstā” pārsvara NAV(a) ~
  Vairumam atliek vien sapņot un cerēt,
  Normālai Valstij par Nāciju derēt…

  Valsti, kas dzimusi Brīvības cīņās,
  Varas un SISTĒMAS zombiji mīņā,
  Sū#os pie SILES, ko ķēza jau gadiem,
  Cūklopu varza ar “draugiem un radiem”.
  .
  “Nācijas līderi” LUMPEŅU baru,
  Spiež “valsti mīlēt” un “respektēt varu”
  (TĀDU, kas vājprāta murgos vien rādās),
  “Cērpot kā aunus” – pirms “noģērē ādas”:
  .
  “NOZOMBĒT “nāciju” – problēma maza!
  “Latv(ĀŅ)u LUMPEŅU Kodeksā” drazas,
  Sabāzts pa pilnam, no vāka līdz vākam ~
  “Primāros” fragmentus “sprediķot” mākam:
  .
  “Kodeksa” tēzes kā “mantru” būs zināt!!!
  (Tāpēc – tās dienišķi vērts “atsvaidzināt”,
  Latv(ĀŅ)u LUMPEŅIEM, veciem un jauniem,
  “Klusajiem mīzējiem” & “cērpamiem auniem”):
  .
  “Nācijai” – paklausīt VISAM, ko saka!!!
  (‘Biedri’ no “priekšstāvju” sugas, kam fraka,
  Nokārta “bļembukiem”, bet – “neiet kopā”,
  Sen jau uz rumpja, kas nobarots lopā…)
  .
  “Partiju” SISTĒMA “valstī” ir “svēta”!!!
  (BEZjēgā zaglīga, stulba, NE lēta,
  “Tumbočkām” pilnām un “konceptiem” tukšiem ~
  Citāda neder ne SILEI, ne rukšiem…)
  .
  Nemurkšķēt “vietvalžiem” pretī, ne vārda!!!
  (Kaut vai – spļauj ģīmī, min sū#os un spārda,
  LUMPEŅUS pašus, šo ģimenes, dzimtas,
  Draugus un paziņas, versijās simtās…)
  .
  Vergot par grašiem un kredītu klaušām!!!
  (Kurus “pa fikso” var “iebarot” aušām,
  Reklāmu ZOMBĒTIEM “onlaina” spamā ~
  “P!sness”, kam lobiji “augstajā namā”…)
  .
  Nodokļus bleķot, kaut – iznīkstot badā!!!
  (‘Kāpostu’ VID’am un SISTĒMAI gādāt,
  Likumi paredz – lai plēš “ķēķa tiesas”,
  Pēdējo skrandu no LUMPEŅU miesas…)
  .
  Žaunas – uz krampi, ar zobiem pret sienu!!!
  (“B(ļ)auris”, kurš “palaidīs purkšķi”, kaut vienu,
  N-tajām “struktūrām” trāpīs iekš nagiem ~
  Tur TĀDIEM “izrakstīs fiksi pa ragiem”…)
  .
  “Viedokļus” tiražēt – TIKAI pa glupo!!!
  (Mēdekļu “vietnēs” kur “komentus” čupo,
  BEZjēgas LUMPEŅI, vākušies kopā,
  Ieņirdzot Valodu pakropļot, lopā…)
  .
  Boksterēt – ‘twitter”-a spamu (ar pūlēm ~
  LUMPEŅIEM “profīta” dirnēt pa “šūlēm”,
  NAV [vairs] nekāda, jo – “vienrievu fiškās”,
  Sū[nas] tās pašas, kas “taisnajās kiškās”…)
  .
  Mēdekļus zaurēt, līdz – “ačas uz kātiem”!!!
  (Masīvs un totāls, priekš inertiem “prātiem”,
  ZOMBĒJUMS, piegānot “valsti” līdz malām,
  Latv(ĀŅ)u LUMPEŅUS piebeidz, pagalam…)
  .
  “Ietusēt” – “soctīklu” bedrēs & zīst “spaisu”!!!
  (HUĻI, bļin, “draugosies” ar svaigu gaisu,
  Defektīvs “lohs”, kam par “jevrōpas naudu”,
  LUMPEŅA “dzīve” svilst smirdot, “ar baudu”…)
  .
  “Ģimenei” – ņemt TIKAI dzimumu savu!!!
  (Štrunts, ka nav bērnu, kas turpinās tavu,
  “p!dara” sugu – ar “lepnuma” naidu,
  “partneru” barā var drāzties pa “prrraidu”…)
  .
  Latv(ĀN)is latv(ĀN)im = mīļākā ‘paika’!!!
  (Kaut vai – dēļ kauna lien zemē, pēc laika,
  BEIDZOT kad apjēgsi, CIK tas ir stulbi ~
  “Nācijas” kolēģi “nosist kā gulbi”…)
  .
  Galvenais – VISS lai pēc “Kodeksa” ‘rullē’!!!
  (Citādi – “latv(ĀŅ)u valsts” būs “pa nullēm” ~
  SILEI ciet[s] “vāks”, zaudēs cūklopi svaru,
  SISTĒMA nosprāgs un ‘pakāsīs’ varu…)”

  LUMPEŅU “nācija”, ZOMBĒTA truli,
  Pasaulē aizklīst ( ar “ubaga kuli” ) ~
  Normālas Valstis par mājvietām meklē:
  “Pieriebies “latv(ĀŅ)u SILES valsts” peklē…”
  .
  Zaudēta Valsts, izdziest Tauta kā liesma,
  Vēl tikai – “Jevropas provincē” dziesma,
  Klusa ( kā “Rekviēms” ) izskan, jo sūra:
  “Reiz BIJA (Tēvzeme), pie Dzintarjūras…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.
  .
  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • “Ja mēs esam gatavi apturēt šo iznīcību tad mums tas ir jādara…”
   Interesanti, kā tieši to iedomājieties?
   Mans vecvectēvs piedalījās Ēdoles muižas izlaupīšanā / izdedzināšanā. Kas no tā iznācis, jau redzēts.
   Vai vnk. alternatīva nav gaidīt vēl kādus 200++ gadus, kamēr no mežonīgā kapitālisma automātioski nonāksim civilizētā? Nezinu. Varbūt, bez Krievijas (vai kādas citas lielvalsts) nākamās, tipa, Lielās Oktobra Revolūcijas tas nemaz nav iespējams…

 44. ja rekina pensionarus tad jaa no 10 cilvekiem 3 bus nabadzigi, bet ja rekina visus cilvekus tad no 10 tikai 3 nebus nabadzigi… piedoshanu bet tas izklausas smiekligi ja saka ka cilveks kas sanem nepilnus 300Eur neskaitas nabadzigs. Kaadas iespejas cilvekam dziivee ir ja sanem tos 300Eur? Es saprotu tikai to ka turet pilsonus nabadziibaa valdibai ir izdevigi, nabadzigs cilveks ir visaadaa zinaa sagrauts un iesliidzis bezceriibaa uz labaku dzivi, respektiivi bus labs pakalpinsh sistemai. Ko sistemai vairak vajag? Galvenais lai pilsoni butu paklausigi, daudz neblaustitos un turpinatu ekststeet lai valstviiri, vinu gimenes locekli un sadarbibas partneri varetu labi dzivot uz pakalpinu rekina.

 45. un kurš ir pie tā vainīgs ??? sabiedrība ,kurus apzog pašu valsts?apliekot ar mistiskiem nodokļiem un neatbalsta trūcīgako valsts slāni,pensionārus un bērnu vecākus kurus valsts iekārta uztur uz minimālākiem uztura līdzekļiem…(tiešām kauns)

 46. vai vispar musu ministrijas nzina ,kas notiek ar tautu par 10 euro paaugstina algas un ko cilveks iegust lielaku nodokli tiem gudrajiem 100 pratiem likt lai atver katrs vienu razotni un lai pastrada tad ari zinas isto patiesibu cik bagata tauta visa nelaime ka mums jaunav razotnes kur cilvekiem stradat jo ilgak esam neatkarigi jo mazak pasi razojam visu pardodam

 47. Attālināmies no ES Atbildēt

  Vai trešajā nabadzīgākajā ES valstī ir jābūt augstākajai pasaulē PVN likmei apbedīšanas un kremēšanas pakalpojumiem un otrai augstākajai pasaulē PVN likmei pat pašiem nepieciešamākajiem ikdienā pārtikas produktiem,lai tikai nevajadzētu ieviest visā pasaulē dominējošo ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa?!

 48. 606 000 jau izvēlējušies dzīvot brīvībā un pastalās? Cik vēl pievienosies ? Stāsta Dainis Īvāns:
  “… Kad 89. gada 14. jūnijā Doma laukumā bija manifestācija, es runāju no Radio mājas balkona, un vēl tagad redzu kā bildē – kaut kur galā stāv cilvēks ar plakātu “Pastalās, bet brīvā Latvijā”. Pēcatmodas gados cilvēki sāka par to ņirgāties, arī žurnālisti – ha, ha, mēs, nabadziņi! Pastalas dabūjām, esam nabadzīgākā valsts Eiropā –, nevēloties atcerēties, kādā nabadzībā dzīvojām padomju laikā. Tikai tad, kad sākās ņirgāšanās par šo lozungu, es sapratu, cik liela nozīme tam tomēr ir. Tas izteica visu Atmodas būtību, jo īstenībā tikai brīvs cilvēks var izlemt – kā gribu, tā staigāju – pastalās vai kurpēs, braucu ar auto vai lidmašīnu. Brīvība ir svarīgākais priekšnoteikums, un lai nestāsta nabadziņi, ka te mirstam nost, ka mums nekā nav. Ja esi brīvs, tad vari visu, pilnīgi visu. Tas mums tagad jāiemācās, ka brīvība prasa arī pašcieņu. Nevis mukt vai meklēt sev jaunu kungu, bet pašam rīkoties, pārvaldīt savu valsti, veidot to tādu, kādu gribam.” Kas jauns, 15.05.2016.

  • JA TU BRĪVI VARI IZVĒLĒTIES – BRAUKT AR AUTO VAI LIDOT AR LIDMAŠĪNU, TAD LAIKAM ESI PIETUVINĀTAIS.
   GODĪGI STRĀDĀJOT UN MAKSĀJOT VISU,KO NO TEVIS PAĢĒR ŠĪ SISTĒMA, NAV IESPĒJAMS NE TIKAI IEGĀT AUTO VAI LIDOT AR ĻOTENI, BET NAV IESPĒJAMS NODROŠINĀT SAVAI ĢIMENEI PAT ELEMENTĀRU VAJADZĪBU APMIERINĀŠANU – ĒDIENU, APĢĒRBU, JUMTU VIRS GALVAS, MEDICĪNU, IZGLĪTĪBU. JA KLUCIS IR VIENS NO POLITIĶIEM, RADIEM, DRAUGIEM U.C. “VEIKSMINIEKIEM”, TAD PATIEŠĀM VAR TIEŠI TĀ DOMĀT UN RUNĀT. LATVIJĀ LIELĀKĀ DAĻA ĻAUŽU NAV NABAGI PĒC SAVAS BRĪVAS GRIBAS VAI TĀPĒC, KA SLINKI UN NEIZGLĪTOTI. DRĪZĀK TĀPĒC – KA IR LIKUMPAKLAUSĪGI, GODĪGI UN NESAŅEM APLOKSNĒS….UN IR ČAKLI, IZGLĪTOTI UN PATRIOTISKI (JA VĒL NAV PROM).

 49. “Visļaunākais ir tas,ka Latvijas izveidotā nodokļu sistēma nevis atalgo darbu un atbalsta radošu uzņēmējdarbību,bet gan,būdama viena no regresīvākajām visā Ziemeļu puslodē,uzmundrina spekulatīvas peļņas’meklētājus.Smagi vienotas likmes nodokļi,kas jāmaksā darba devējiem un ņēmējiem,kopā ar spekulāciju un “burbuļekonomikas” veicinošu faktu,ka ar kaut cik jūtamiem nodokļiem nav aplikts īpašums,Latvijas ekonomikai sasējuši rokas,praktiski izslēdzot iespēju sacensties ar Rietumeiropas kaimiņiem (un tātad arī pievienoties to pulkam) kā reāliem tirdzniecības un investīciju partneriem.”
  Skat.Maikls Hadsons un Džefrijs Somerss “Kā tas notika un ko darīt”,Rīgas Laiks,Jūlijs 2009.

 50. KAS IR LATVIJA? KUR TĀ IR? Atbildēt

  fotografējiet īstenību – tā ir visapkārt, tā ir daļa no mums, tie esam mēs paši. tuneļi, zupas virtuves rindas, bezpalīdzīgi invalīdi, kas netiek iestādēs, izsalkuši bērni, daudzbērnu ģimenes, kurām problēmas ar mājvietu, sarkanie eirocenti sirmgalvju trīcošajās rokās veikalos….tā ir Latvija, to vajag atainot, jo tā ir PATIESĪBA. nevis politiķi, kas plašu vēzienu iepērkas lielveikalos, nevis luksus auto īpašnieki, nevis banku darboņi un ministriju ierēdņi, nē. LATVIJA IR TĀ, KURA ŠOBRĪD RAUD, IR IZMISUSI UN CIEŠ. KURAI DARA PĀRI. LATVIJA IR TĀS VIENKĀRŠIE, STRĀDĪGIE ĻAUDIS, BĒRNI, VECIE CILVĒKI… Latvija par mums raud. BET NE JAU POLITIĶI UN VALDĪBAS. TIE IGNORĒ ŠO TAUTAS SĀPI UN NETAISNĪBU. ATBALSTA NELIETĪBU UN NEVIENLĪDZĪBU. DOMĀ PAR SAVU LABKLĀJĪBU, BET NE PAR TO, KURUS IEDZEN NABADZĪBĀ.

 51. Pāris gadu nebiju bijusi Rīga-tāpat vien-pastaigāt,šoruden sanāca..,iespaids drūmi nomācošs,trūcīgi,salasīti ģērbti ļautini ar pelēkam,nomāktām sejām,ja nebūtu humpalu veikali-droši vien paskats būtu vēl traģiskāks..Aplupušas fasādes,netīriba…Laimīgi esmu atpakaļ savā pilsēta pie jūras 🙂

 52. MŪSU POLITIĶU ĪSTĀS SEJAS MEKLĒJIET AUTOOSTAS RAJONĀ UN TIRGŪ. UBAGU STĀVOS IELU STŪROS , BĒRNU NAMU BĒRNU ACĪS, BEZPAJUMTNIEKU SEJĀS, INVALĪDU STĀVOKLĪ, VECU CILVĒKU NABADZĪBAS APZĪMOGOTAJĀS SEJĀ, SKOLOTĀJU, MEDIĶU PĀRGURUŠAJOS VAIBSTOS, DAUDZBĒRNU ĢIMEŅU VECĀKU IZMISUMĀ. TIE IR ĪSTENIE Latvijas vaibsti. VEIKSMES STĀSTA VAIBSTI. MŪSU POLITIĶU VAIBSTI. VAJADZĒTU UZ LATVIJAS SIMTGADI PLAŠU FOTOIZSTĀDI RĪGAS CENTRĀ – “ĪSTENIE LATVIJAS VAIBST.”.

 53. Trīs labas lietas Atbildēt

  Nabadzīgajai Latvijai jāseko bagātās Briseles piemēram-jāievieš Briseles progresīvos nodokļus,Briseles slimokases,jāsamazina ministriju skaits līdz Briseles desmit ministrijām.

 54. Tpēc vie jāpalielina minimālā alga,lai darba devējiem nebūtu iespēja šmaukties.Viņi nau nekādas aitiņas,bet plēsīgākas.Kaut Reirs neatbalstīja,savulaik.

 55. Aicinājums nabagiem un badmirām – boikotējiet un ignorējiet valsts 100gades svinības. Lai bagātie, ministri un politikāņi vieni paši mielojas pie pilnajiem un naudīgajiem galdiem.
  Savukārt no raksta nopratu, ka prezidentam vējonim (ar mazo burtu speciāli) rūp tikai un vienīgi pensionāri. Viņam nemaz nerūp daudzbērnu ģimenes un ģimenes ar 1-2 bērniem. Tas saprotams, jo bērni nebalsos par ZZS. Toties daudzi pensionāri nobalsos gan par ZZS, gan par vājoni, gan par kolaboracionistu-bijušo komunistu lembergu.

 56. TOTIES MUMS IR DEMOKRĀTIJA !

 57. saprotu visu, bet kāpēc nevarētu iziet ielās. kam vajadziiga taada saeima valdiiba prezidents kas seez rokas kleepii salikusi.

 58. Kopš 1990.g.4.maija ejam pareizajā virzienā, kad “bagātie kļūst bagātāki, bet ….”. Vismaz 10%Latvijas iedzīvotāju ar grandiozu vērienu atzīmēs LV simtgadi 2018.g.18.novembrī, jo tādu labklājības līmeni 10% nekad Latvijā nav sasnieguši. Lai dzīvo kapitālisms, demokrātija un 4.maija repubļika un oligarhu, kampēju un eirokrātu nesatricināmā savienība!

 59. kaapeec ar vidusslaani jaasaak ko tad dariit tiem kas tagad straadaa par kapeikaam, beerniem invaliidiem vispaar invaliidiem, pensionaariem jaamirst nost tiem neko nevajag saaks 2018g. ar viduslaani kaadaa2025 ar paareejiem bet tad ,piedodiet buus jau par veelu

 60. Tiem kuriem algā uz rokas saņem 305 eiro vairs nav nabadzīgi? Man šķiet ka nbadzīgi ir visi tie kuru alga ir zem 800 eiro uz rokas un tādi laikam ir 70 procenti

 61. Vakar Rīgas Centrāltirgus apmeklējuma palika drūmi, jo drūmi, bezcerīgi, skaidrs, ka cilvēki dzīvo nabadzībā. Netīrība, smakas, vēmekļi un bomži visapkārt. Mūsu politiķu īstā seja!!!

 62. man domāt ka visa problēma ir korumpētajā tiesu sistēmā. diez ir kāds pētījums cik pašnāvniekiem pirms uzkāršanās ābelē ir bijusi darīšana ar valsts tieslietu sistēmu?

 63. Mēs esam diženi!
  Mēs esam vareni!
  Mēs esam bagāti un reizē nabagi!
  Cik srulbi!

 64. Jo nabadzīgāki strādnieki jo bagātāki priekšnieki !

 65. Mūsu valdiba domā tikai par savām algām bet,maziem melniem cilvēciņiem jādomā kā pašiem iztikt.

 66. Tautas KAĻIŅINGRADAS Čeušesku likteni

 67. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  =======

  ”Bet statistika – skaita “vaukšķus”…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 7.05.2008., Nr.6. )
  .
  “Nav tālu laiks, kad šajā “valstī”,
  Vairs paliks tikai ‘SILES balsti’,
  Bars ‘funkcīšu’ un “ķēķa” ‘menti’ ~
  Pie tā tiek “strādāts”, konsekventi!…”
  .
  Gan ‘pensīši’ šeit “noliek ķelli”,
  Gan – pamet Muļķu Zemes elli,
  Tie, kuriem ‘jākaujas ar badu’ ~
  Dilst “genofonds”, ar katru gadu…
  .
  Bet statistika – skaita “vaukšķus” ~
  Gan emigrantu daudzos ‘taukšķus’,
  Gan tos, kas… citos ‘medīblaukos’:
  “Tas “valstij” netraucē ‘grimt taukos’!…”
  .
  Var ‘SILES branža’ berzēt rokas:
  “Pa pirmo!!! ‘Atkritīs’ mums mokas,
  Dēļ “bauru lohiem” ‘fišku šķobīt’!
  (Tāpat – neko tur ‘neizlobīt’…)”

  Lai “treknu punktu pieliktu” ~
  Kāds ‘biedrs’, viebjot šņukuru,
  Rukšķ “mantru” (kaut kur dzirdētu):
  “Nav cilvēku – nav problēmu!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.
  .
  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 68. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  =======

  ”Bet statistika – skaita “vaukšķus”…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 7.05.2008., Nr.6. )
  .
  “Nav tālu laiks, kad šajā “valstī”,
  Vairs paliks tikai ‘SILES balsti’,
  Bars ‘funkcīšu’ un “ķēķa” ‘menti’ ~
  Pie tā tiek “strādāts”, konsekventi!…”
  .
  Gan ‘pensīši’ šeit “noliek ķelli”,
  Gan – pamet Muļķu Zemes elli,
  Tie, kuriem ‘jākaujas ar badu’ ~
  Dilst “genofonds”, ar katru gadu…
  .
  Bet statistika – skaita “vaukšķus” ~
  Gan emigrantu daudzos ‘taukšķus’,
  Gan tos, kas… citos ‘medīblaukos’:
  “Tas “valstij” netraucē ‘grimt taukos’!…”
  .
  Var ‘SILES branža’ berzēt rokas:
  “Pa pirmo!!! ‘Atkritīs’ mums mokas,
  Dēļ “bauru lohiem” ‘fišku šķobīt’!
  (Tāpat – neko tur ‘neizlobīt’…)”

  Lai “treknu punktu pieliktu” ~
  Kāds ‘biedrs’, viebjot šņukuru,
  Rukšķ “mantru” (kaut kur dzirdētu):
  “Nav cilvēku – nav problēmu!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.
  .
  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 69. Nirnbergas procesu mūsu valdībai par GENOCĪDU PRET TAUTU.

 70. Ja kādam tas ir atklājums,tad es brīnos par Jūsu tumsonību!Mēs mirstam…

 71. Pareizākais būtu mūsu Tautas kalpus tiesāt 2 Nirnbergas tiesā ar visu SAIMI (ģimeni)

 72. Definīcija. Vidusšķiras pārstāvis ir persona, kuras ienākumi ir balstīti privātīpašumā vai intelektuālajā potenciālā un ir pietiekami daudzbērnu ģimenes pilnīgai uzturēšanai.

Draugiem Facebook Twitter Google+