foto – Jan Sukup/IIHF

Latvija hokeja laukumā sakauj Brazīliju. Šoreiz bez ledus 0

Latvijas vīriešu komanda hokejā uz skrituļslidām (inline) otrdien izcīnīja uzvaru arī trešajā Slovākijā notiekošā Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) pasaules čempionāta pirmās divīzijas mačā, ar 13:5 (2:1, 2:1, 3:1, 6:2) pārspējot Brazīliju.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim

Latvijas izlases sastāvā šajā mačā sešus vārtus guva Rustams Begovs, kurš turklāt trīs reizes izcēlās noslēdzošajā ceturtdaļā, nodrošinot komandai ne to vieglāko uzvaru. Tikmēr Aleksandrs Galkins atzīmējās ar diviem vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm.

Lai arī Latvijas komanda šo maču iesāka apņēmīgi, pēc Olafa Aploka un Galkina precīziem metieniem izvirzoties vadībā ar 2:0, otrās ceturtdaļas ievadā brazīlieši bija jau panākuši neizšķirtu 2:2 Pēc Begova trāpīgā raidījuma gan izdevās no jauna pārņemt vadību, tomēr arī turpinājumā Brazīlija spēlēja sīksti, pirmajiem diviem periodiem noslēdzoties ar 4:2 Latvijas labā.

Savukārt nākamajās divās ceturtdaļās Latvijas valstsvienībai piederēja lielāks pārsvars, bet pilnībā pretiniekus izdevās salauzt noslēdzošajās 12 minūtēs, kad tika gūti seši vārti.

Kā vēstīts, svētdien Latvijas inline hokejisti pirmajā mačā ar 7:4 uzveica Lielbritānijas izlasi, bet pirmdien ar 6:2 pārspēja arī Austrāliju, jau priekšlaicīgi garantējot pirmo vietu apakšgrupā.
Ar trijās spēlēs izcīnītiem maksimāli iespējamiem deviņiem punktiem Latvijas izlase triumfēja D apakšgrupā, bet pa trim punktiem divos mačos ir Austrālijai un Lielbritānijai, bet Brazīlija trīs cīņās palika bešā.
Izslēgšanas turnīrs sāksies ceturtdien.

Pasaules čempionāta pirmās divīzijas komandas ir sadalītas divās apakšgrupās. Apakšgrupu sacensībās tika izspēlēts viena apļa turnīrs, bet pēc tam visas izlases iekļūs ceturtdaļfinālā. Izslēgšanas turnīra pirmās vietas ieguvēja izcīnīs ceļazīmi uz augstāko divīziju, kamēr vājākās izlases spēkosies par palikšanu pirmajā divīzijā.

Pirms diviem gadiem Latvijas izlase ieņēma sesto vietu IIHF pasaules čempionāta pirmās divīzijas turnīrā, bet pērn komandai izdevās uzvarēt pasaules čempionāta Eiropas reģiona kvalifikācijas turnīrā, kas nodrošināja iespēju arī šogad sacensties planētas meistarsacīkšu pirmajā divīzijā.

Vasarās bez IIHF pasaules čempionātam notiek arī Starptautiskās Skrituļslidu sporta federācijas (FIRS) pasaules čempionāts, kurā pērn Latvijas izlases sastāvā spēlēja, piemēram, Galkins. Šis pasaules čempionāts septembra sākumā risināsies Ķīnā.