×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. janvāris, 2016
Drukāt

Latvija iebildīs pret jaunu bēgļu uzņemšanu (10)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) iebildīs jaunai patvēruma meklētāju uzņemšanai Latvijā, jo tas nekādā veidā nerisinās bēgļu krīzes cēloņus Eiropā.

Kozlovskis aģentūrai LETA teica, ka patvēruma meklētāju krīzē šobrīd ir daudz neskaidrību. Ir ziema, līdz ar to patvēruma meklētāju plūsma ir daļēji apsīkusi, taču paliek jautājums, kas notiks pavasarī, ņemot vērā, ka konflikts Sīrijā, visticamāk, turpināsies un tam atbilstošs risinājums netiks atrasts.

“Es nedomāju, ka pie mūsu iespējām varam izskatīt kādas papildu patvēruma meklētāju uzņemšanas iniciatīvas. Es neredzu iespēju uzņemties jaunas saistības, kamēr nav izpildītas pašreizējās. Es arī tam neredzu jēgu, jo tas izraisīs nevajadzīgu rezonansi sabiedrībā,” uzsvēra ministrs.

Politiķis pieļauj, ka ES iniciatīvas patvēruma meklētāju uzņemšanā varētu tikt izvirzītas, taču pašlaik prognozē, ka Latvija pilnīgi noteikti iebildīs pret bēgļu uzņemšanas kvotām.

Viņš skaidroja, ka Latvija jau šobrīd saskaras ar pastiprinātu nelegālo imigrantu spiedienu un izskatījusi vairākus simtus patvēruma meklētāju lūgumu piešķirt bēgļa statusu.

“Mēs nekādā veidā nerisinām cēloņus. Es uzskatu, ka tiešām ir jārunā par trešo valstu sadarbību robežu stiprināšanā. Tāpat ir jārunā par atgriešanas mehānisma uzlabošanu. Es neredzu, kā īstenot patvēruma meklētāju uzņemšanas piespiedu sadali,” piebilda ministrs.

Ministrs arī atgādināja, ka Latvijas amatpersonas šonedēļ ieradušās Grieķijā, lai sadarbībā ar Grieķijas atbildīgajām institūcijām meklētu tādus patvēruma meklētājus, kas atbilst Latvijas izvirzītajiem kritērijiem. Pirmajā reizē Latvija no Grieķijas ir plānojusi uzņemt līdz desmit patvēruma meklētājiem. Pirmie patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties februārī, taču precīzs datums šobrīd nav zināms.

Latvija ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem, ka būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes, kā arī derīgi ceļošanas dokumenti. Latvija divu gadu laikā apņēmusies no Grieķijas un Itālijas uzņemt 531 patvēruma meklētāju.

LETA jau vēstīja, ka EP Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejas ziņojumā par Eiropas migrācijas krīzi izteikts aicinājums izveidot pastāvīgu un obligātu programmu, kurā piedalās visas ES dalībvalstis, uzņemot bēgļus no bēgļu nometnēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Latvija nemaak iebilst

 2. Iebildīs,tas kā mazs bērns pretosies vecāku gribai:))
  Tev pateiks,ka jāņem un viss.
  Neviss iebildīs,bet NĒ, un viss,un tos ko vacāmāte solīja ņemt arī ne.
  Brīnisķīgi,latvieši dabū aizbraukt,bet čurkas dzīvos(slaistīsies un vietējo rēkina) latvijā nestrādājot kā kungi salīdzinot ar vietējjiem.
  Nē,un vēlreiz NĒ !!!

 3. Iebildīs,tas kā mazs bērns pretosies vecāku gribai:))
  Tev pateiks,ka jāņem un viss.
  neviss iebildīs,bet NĒ

 4. Iebildīs(kautrīgi un nedzirdāmi)?Salieks muguru un cels mošejas?Ir stingri jāpasaka NĒ! Vai tiešām šiem cilvēkiem,kuriem latviešu tauta devusi pilnvaras runāt pasaulē,nav nekas sakāms par CKistu noziedzīgi radīto nepilsoņu,okupantu baru,300000 viltoto pilsoņu.Lai ES vispirms solidāri savāc okupantus!

 5. Izleemiiga valdiiba ! Saakuma saka nee tad jaa tagad atkal neee;)))) ar suudainu koku vienotibu padziit

 6. Laikam beidzot ņem vērā, ka neteiks pie siles vairs neviens kurš mēģinās Latvijā akceptēt kkadas kvotas uz imigrantiem. Tauta var aizmirst līdz nākamajam vēlēšanām daudz, bet melnās sērgas ievazatajus tauta atcerēsies vienmēr. Nedos Dievs Latvijai piedzīvot to. Kas tagad notiek Vācijā. Nost ar politkorektumu. Ir jādomā par savas tautas interesēm vispirms. Jādomā kādā zeme būs jādzīvo mums pašiem, mūsu bērniem un mazbērniem.

 7. Latvija arī cels žogu ap visu robežu – tādā veidā “iemūrējot” paši sevi KOMUNISMA REŽĪMĀ (ne jau, lai pasargātos no bēgļiem.., – tāds ir tas plāns.., un, lai var sačipot visus un neviens , lai neizbēg..)

 8. Tiesa, tas nekādā veidā neatrisinās problēmas Sīrijā, Irakā, Afganistanā, Libijā vai citur, tikai radīs milzīgas problēmas Eiropas valstīm, īpaši mazākajām

Draugiem Facebook Twitter Google+