×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. septembris, 2012
Drukāt

Latvija iebilst pret 40% kvotu sieviešu pārstāvniecībai biržas kompāniju padomēs

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Latvija un vēl astoņas Eiropas Savienības (ES) valstis iebilst pret Eiropas Komisijas (EK) plānu ieviest blokā 40% kvotu sieviešu pārstāvniecībai biržā kotētu uzņēmumu padomēs, pirmdien pavēstīja vairāki ES diplomātiskie avoti.

“Mēs neatbalstām, ka Eiropas [Savienības] līmenī tiek pieņemti juridiski saistoši noteikumi [par kvotām] sieviešu pārstāvniecībai kompāniju padomēs,” sacīja viens no avotiem, atsaucoties uz viņa rīcībā nonākušu vēstuli, kuru deviņas bloka zemes nosūtījušas EK prezidentam Žozē Manuelam Barrozu un viņa vietniecei ES tieslietu komisārei Vivianai Redingai.

Vēstules nosūtītāji atzīst, ka sievietes ES valstu uzņēmumu padomēs ir nepietiekami pārstāvētas. “Problēma ir, ka sieviešu [uzņēmumu padomēs] ir pārāk maz, un ir jāpieliek pūles, lai veicinātu sieviešu [skaita pieaugumu tajās], taču šajā nolūkā [ES valstīs] ir jāīsteno nacionāla pieeja,” informētais avots citē vēstulē sacīto.

Avoti vēsta, ka līdzās Latvijai vēstuli ir parakstījušas abas pārējās Baltijas valstis, kā arī Bulgārija, Čehija, Ungārija, Malta, Nīderlande un Lielbritānija.

Aģentūras BNS rīcībā nonākusī vēstules kopija, kas datēta ar 14.septembri, liecina, ka no Latvijas puses to ir parakstījusi Latvijas labklājības ministre Ilze Viņķele.

Jau vēstīts, ka komisāre Redinga pagājušajā gadā aicināja biržās kotētos uzņēmumus līdz šāgada martam paust apņemšanos palielināt sieviešu īpatsvaru savās padomēs līdz 30% 2015.gadā un 40% – 2020.gadā.

EK izstrādātajā ES direktīvas projektā par 40% kvotas ieviešanu sieviešu pārstāvniecībai uzņēmumu padomēs sacīts, ka pašreizējā situācijā netiek pienācīgi izmantotas augsti kvalificētu sieviešu prasmes, kā dēļ blokam rodas ekonomiskās izaugsmes potenciāla zaudējumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+