×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
25. aprīlis, 2017
Drukāt

Latvijā iebraukušajiem ārzemniekiem prasīs mazāku naudas nodrošinājumu (1)

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Valdība šodien pieņēma noteikumus, kas paredz zemāku nepieciešamo finanšu līdzekļu apmēru ārzemniekiem, kuri uzturēsies Latvijā ilgāk nekā 30 dienas.

Jaunie noteikumi paredz, ka finanšu līdzekļi ārzemniekam, kurš Latvijā ieceļo vai uzturas ar vīzu vai ir tādas valsts pilsonis, kuram vīza nav nepieciešama, nepieciešamais finanšu līdzekļu apmērs ir ne mazāk par 14 eiro katrai uzturēšanās dienai, ja paredzamais uzturēšanās termiņš Latvijā nepārsniedz 30 dienas.

Ja paredzamais uzturēšanās termiņš Latvijā pārsniedz 30 dienas, nepieciešamajam finanšu līdzekļu apmēram ir ne mazāks kā minimālā mēneša darba alga. Savukārt, ja ārzemnieks saņem vīzu un tiesības uz nodarbinātību, tad šim līdzekļu apmēram jābūt ne mazākam par Latvijā strādājošo mēneša vidējo bruto darba samaku iepriekšējā gadā, paredz grozījumi.

Šobrīd spēkā esošā noteikumu redakcija paredz, ka šādam ārzemniekiem nepieciešams mazāk par 14 eiro katrai uzturēšanās dienai.

Jaunie noteikumi arī paredz, ka ārzemniekam, kurš Latvijā pieprasa vai ir saņēmis uzturēšanās atļauju nepieciešama darba samaksa vai ienākumi no komercdarbības Latvijā atbilstoši divkāršai strādājošo mēneša vidējai bruto darba samaksai iepriekšējā gadā, ja ārzemnieka uzturēšanās ir saistīta ar nodarbinātību vai komercdarbību.

Eiropas Savienības Zilās kartes pieprasītājiem, kas tiks nodarbināti profesijā, kas iekļauta Ministru kabineta apstiprinātajā profesiju sarakstā, kurās tiek prognozēts būtisks darbaspēka trūkums, darba samaksu noteiks atbilstoši Latvijā strādājošo mēneša vidējai bruto samaksai iepriekšējā gadā, piemērojot koeficientu 1,2.

Sezonas darbiniekiem lauksaimniecības nozarē noteikts minimālais darba samaksas apmērs atbilstoši strādājošo mēneša vidējai bruto darba samaksai ārzemnieka paredzamajā nodarbinātības nozarē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+