×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
21. augusts, 2017
Drukāt

Latvija iegādāsies pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas “Stinger” (15)

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Latvija no Dānijas iegādāsies pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas “Stinger”, portālu LA.lv informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

“Esmu patiesi lepns un gandarīts, ka līdz ar pretgaisa aizsardzības sistēmu “Stinger” iegādi mūsu bruņotie spēki ievērojami stiprinās savas militārās spējas. Turklāt pretgaisa aizsardzība ir viena no šī brīža prioritātēm. Šis ir vēl viens liels solis izaugsmes virzienā, ko izjutīs ikviena vienība, kuras rīcībā nonāks šīs raķetes, tai skaitā, zemessargi,” uzsver aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas “Stinger” iegāde ietver pretgaisa aizsardzības raķetes un to palaišanas iekārtas, un plānots, ka tās tiks piegādātas 2018. gada pirmajā pusē.

Pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas “Stinger” ir vienas no visvairāk ražotajām, kaujas apstākļos pārbaudītākajām un efektīvākajām individuālajām pretgaisa aizsardzības sistēmām, ko izmanto arī daudzas no Latvijas sabiedrotajām valstīm, piemēram, ASV, Lielbritānija, Vācija, Itālija, Nīderlande, Somija, Norvēģija un Lietuva.

Paralēli pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmu “Stinger” iegādei norit darbs pie nepieciešamā atbalsta, uzturēšanas un apmācības ekipējuma iegādes, kā arī sadarbības ar NATO un citu sabiedroto valstu bruņotajiem spēkiem pieredzes pārņemšanai un personāla apmācībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. … Sen jau vajadzeja, Bergmani … tikai nav jalielas atklati par sadu aizsardzibas ieroca iegadasanos, pirms sistema ir ievesta un ir kartiba katrai darbibai pret uzbruceju … !

  … Grafist, vai tev ir piemetusies verbala caureja no izbailem, ka beidzot Bezabrenei ieliek zobus, gan tikai sevis aizsardzibai, vai kodienam tava pakala … ?!

 2. … Sen jau vajadzeja, Bergmani … tikai nav jalielas atklati par sadu aizsardzibas ieroca iegadasanos, pirms sistema ir ievesta un ir kartiba katrai darbibai pret uzbruceju … !

  … Grafist, vai tev ir piemetusies verbala caureja no izbailem, ka beidzot Bezabrenei ieliek zobus, gan tikai sevis aizsardzibai vai kodienam tava pakala … ?!

  • Это у тебя словесный понос! Ты бы лучше о своей заднице заботился, дружок!

 3. Ļoti laba ziņa, nav jaunākais no ieročiem, bet lielo daļu krievu helikopterus ņem, kas pats galvenais, kā arī svarīgi, lai ir noklāta visa teritorija, no Pāvilostas līdz Zilupei. Uz priekšu Latvija!

 4. Nevajag aizmirst vienu,rusņa nekaro tikai kamēr rij humāno palīdzību.

 5. Латвия мало похожа на Афганистан. Гор нет. Оружие хоть и хорошее, но уже устаревшее. Против него давно уже разработаны контрмеры. Сделать из латвийских военных душманов вряд ли получится.

 6. “līvija”un “ilzīte”,vai pareizāk būtu viena un t āpati nataška.

  • По крайней мере, земноводное, они пишут на твоём языке. А тебе трезвые мысли, даже на государственном языке, явно противны.

 7. Bergmani! Tu lepns un gandarīts varētu būt,ja tas būtu par tavu personīgo naudu iegādāts. No kā mēs baidāmies?Vislielākais drauds ir mūsu pašu valdība,kura pamazām iznīcina Latviju!Nodokļi,nodokļi nu kur tikai varētu iegūt naudu caurajam maisam. Pēdējais absurtais tualetes reģistrējums. Vai kāds tam tic,ka par tualeti nebūs jāmaksā???

  • Latvijas pilsonis krievs. Prieks, ka Latvijai būs "stingeri" Atbildēt

   Es baidos no Krievijas krievu okupantiem – viņi 1940.gadā un no 1945.-1991.gadam okupēja kolonizēja, rusificēja Latviju. Krievu okupanti nogalināja manus radiniekus un vairākus izsūtīja uz Sibīriju. Krievu okupanti vērsa pret manu latviešu tautu genocīdu!
   2008.gadā krievu okupanti iebruka Gruzijā. Vēlāk okupēja Krimu. Krievu okupanti notrieca Malaizijas lidmašīnu. Krievu okupanti okupējuši Ukrainas austrumus un iznīcina gan ukraiņus, gan ukraiņiem lojālos Ukrainas krievus.
   Es – krievs – esmu lojāls Latvijai un latviešu tautai. Kara gadījumā krievu okupanti mani mēģinās nogalināt, bet es pretošos!

   • Как принято говорить теперь в таких случаях: укроп – трава забористая! Какой ты на хер русский! Так, неизвестной породы существо. Явный клиент для дурдома – вот ты кто!

    • grafists nav krievs. Grafists ir rusificētā somugru-baltu valodā rakstošs tatāru-mongoļu pēctecis. Krievi kā tauta beidza pastāvēt 16.gs.

     • Сам ты хуйло! У тебя просто Ахуительные познания!

 8. nodoklu maksataju naudas izspiedeji uzdarbojas, blezu banda visa savā krāšņumā

Draugiem Facebook Twitter Google+