×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. septembris, 2014
Drukāt

Latvija iegūst tiesības rīkot 2015.gada Eiropas čempionātu basketbolā

foto: LETAfoto: LETA

Latvijā 2015.gadā risināsies Eiropas čempionāta basketbolā vienas apakšgrupas turnīrs, pirmdien balsojumā lēma Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas (“FIBA Europe”) valde.

Paredzams, ka viss turnīrs risināsies no 5. līdz 20.septembrim, bet spēles Latvijas galvaspilsētā notiks “Arēnā Rīga” laikā no 5. līdz 10.septembrim.

Pa vienai grupai spēles aizvadīs arī Francijas pilsētā Monpeljē, Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā un Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, savukārt izšķirošie mači notiks Francijas pilsētā Lillē.

Paredzams, ka finālturnīra apakšgrupu izloze notiks janvārī vai februārī.

Uz preses konferenci, kurā paziņoja sacensību rīkotājus, pilnā sastāvā ieradās Francijas basketbola izlase. Jau iepriekš tika runāts, ka šīs valsts zvaigzne Tonijs Pārkers karjeru valstsvienībā labprāt noslēgtu tieši turnīrā savās mājās.

2015.gada Eiropas čempionātu basketbolā bija plānots organizēt Ukrainā, tomēr valstī valdošās kara darbības dēļ tai šī iespēja ir liegta. Zīmīgi, ka laikā, kad 2011.gadā finālturnīrs tika piešķirts Ukrainai, kandidatūras atsauca Francija, Vācija, Itālija un Horvātija, tāpēc trīs valstis, kas pretendēja arī tagad, tika uzskatītas par reālākajām kandidātēm uz sacensību sarīkošanu.

Uz finālturnīra rīkošanu pretendēja arī Somija, Izraēla, Polija un Turcija. Jau pirms balsojuma bija zināms, ka sacensības tiks aizvadītas vismaz četrās valstīs, bet netika izslēgts arī piecu valstu kopīgs darbs.

Pirms balsošanas par grupu turnīra norises vietām kandidatūru atsauca Turcija. Balsošanā pirmajā kārtā izkrita Izraēla, otrajā – Polija, bet trešajā – Somija.

Vienlaikus ar jauna konkursa izsludināšanu tika mainīta Eiropas čempionāta izspēles sistēma, atceļot otrā posma turnīrus. Pirmajā posmā notiks četri grupu turnīri, katrā piedaloties sešām komandām. Pa četrām labākajām kvalificēsies izslēgšanas spēlēm, kas risināsies četrās kārtās – astotdaļfināls, ceturtdaļfināls, pusfināls un finālspēles. Eiropas čempionātā komandas cīnīsies ne tikai par medaļām, bet arī ceļazīmēm uz 2016.gada olimpiskajām spēlēm un olimpisko kvalifikācijas turnīru.

Cīņā par finālturnīra organizēšanu katra valsts pirmdien sākotnēji veica piecu minūšu prezentāciju, bet pēc tam sekoja “FIBA Europe” 25 valdes biedru balsojums, kuru vidū ir arī Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Edgars Šneps. Latvijas kandidatūru Madridē bez Šnepa pārstāvēja arī LBS prezidents Valdis Voins, kā arī Saeimas priekšsēdētāja un LBS padomes locekle Solvita Āboltiņa.

Latvija savā prezentācijā uzmanību pievērsa sekmīgiem iepriekš organizētajiem starptautiskajiem turnīriem, jo kopš 2007.gada šeit regulāri notiek kāds Eiropas vai pasaules čempionāts. Tāpat Latvijas delegācija uzsvēra faktu, ka vismaz vienai grupai jāspēlē Baltijas jūras reģionā, jo finālturnīrā spēlēs četras šīs apkārtnes valstis.

Gatavojoties izšķirošajai sēdei, LBS sagatavoja informatīvu bukletu, atgādinot par Latvijas basketbola tradīcijām un regulāro iesaisti augsta līmeņa starptautisko turnīru rīkošanā, kā arī informējot par Rīgas infrastruktūru, kas pilnībā atbilst “FIBA Europe” augstākajiem standartiem. Latvijas kandidatūras prezentācijas laikā tiks demonstrēts videoklips, “FIBA Europe” valdi uzrunāja Āboltiņa, bet uz jautājumiem atbildēja Voins un Šneps.

Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs desmit Pasaules kausa dalībnieces – Lietuva, Spānija, Francija, Slovēnija, Horvātija, Ukraina, Serbija, Somija, Grieķija, Turcija. Tāpat jau pērn vietu sacensībās garantēja kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā uzvarējusī Igaunija, bet šogad tai pēc otrās kārtas pievienojās Izraēla, Nīderlande, Bosnija un Hercegovina, Islande, Polija, Austrija, Beļģija, Maķedonija, Gruzija, Čehija, Latvija, Itālija un Krievija.

Kā zināms, Latvijas izlase kvalifikācijas turnīrā uzvarēja visās sešās spēlēs, kvalificējoties astotajam finālturnīram pēc kārtas.

Pirmā Eiropas čempionvienība Latvija līdz šim finālturnīru rīkojusi vienu reizi, kad 1937.gadā ieņēma sesto vietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+