Latvijā
Politika

Latvija ieinteresēta stiprināt sadarbību ar Indijas augstskolām 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Latvija ir ieinteresēta turpināt sadarbību ar Indiju augstākās izglītības jomā, šodien Mumbajā tikšanās laikā ar Mahārāštras gubernatoru Čenamaneni Vidjasagāru Rao sacīja Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Kā informēja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars, tieši sadarbība izglītības, zinātnes un kultūras jomās bija galvenā abu amatpersonu apspriestā tēma.

Kučinskis norādīja, ka Latvija ir ieinteresēta stiprināt sadarbību ar Indijas augstākās izglītības iestādēm, tostarp Mumbajas Universitāti, piedāvājot kopīgas studiju programmas, izstrādājot kopīgus projektus, kā arī veicinot studentu un darbinieku mobilitāti.

Latvijas valdības vadītājs Mahārāštras gubernatoram stāstīja, ka Latvijā tiek piedāvāta pasaules līmeņa augstākā izglītība tādās jomās kā medicīna un informācijas tehnoloģijas, taču Indijas studenti šeit izvēlas apgūt arī datorsistēmas, mehāniku un mašīnbūvi, kā arī aviācijas transporta zinības. Kučinskis norādīja, ka ik gadu palielinās Indijas studentu skaits Latvijas augstākās izglītības iestādēs, un šogad Latvijā mācās ap 1000 studentu no Indijas.

Premjers norādīja, ka Latvija ir ieinteresēta atvērt Baltijas studiju un kultūras centru arī Mumbajas Universitātē. Tiekot saskatīta iespēja Latvijas augstāko iestāžu studentiem un pasniedzējiem sadarboties ar Mumbajas Universitāti “Erasmus+” projektos.

Abu valstu sadarbības stiprināšanai kultūras jomā patlaban darbojas Baltijas studiju un kultūras centrs Haridvārā, Indijā, kā arī Indijas studiju un kultūras centrs Latvijas Universitātē.
Kā ziņots, šogad aprit 25 gadi kopš Latvijas un Indijas diplomātisko attiecību atjaunošanas.

Kučinskis darba vizītē Indijā uzturas no 2.novembra līdz 6. novembrim. Vizītes laikā viņš tiekas ar Indijas Prezidentu Rāmu Natu Kovindu, Ministru prezidentu un vairākiem ministriem, kā arī piedalās uzņēmēju forumos.

LA.lv