foto – Edijs Pālens/LETA

Latvija iemet simtu un sagrauj Čehiju 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase savā pēdējā pārbaudes mačā pirms Eiropas čempionāta finālturnīra ceturtdien savā laukumā ar rezultātu 103:69 (22:9, 17:16, 33:29, 31:15) sagrāva Čehijas valstsvienību.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Latvijas izlases rindās ar 18 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Mārtiņš Meiers, bet 17 punkti, sešas bumbas zem groziem un seši izprovocēti noteikumu pārkāpumi Žanim Peineram.
Tikmēr ar 11 punktiem un trim bloķētiem metieniem atzīmējās Andrejs Gražulis, bet pa desmit punktiem Aigaram Šķēlem un Jānim Timmam, kuram arī piecas rezultatīvas piespēles. Tāpat ar piespēlēm dalījās arī Dairis Bertāns, kurš asistēja sešos rezultatīvos Latvijas izlases uzbrukumos un izcīnīja četras bumbas zem groziem.

Valstsvienībai mirkotraumu dēļ nevarēja palīdzēt viens no atslēgas spēlētājiem Kristaps Porziņģis un Ojārs Siliņš.
Tikmēr pretiniekiem pa 18 punktiem sameta Patriks Auda un Vojtehs Hrubans.

Latvijas basketbolisti aizvadīja izcilas pirmās sešas minūtes, neļaujot pretiniekiem gūt punktus, kamēr paši sameta 14. Lielu artavu tajā deva Meiers, kurš guva desmit punktus, bet līdz ceturkšņa beigām viņš iemeta vēl divus punktus. Spēles pirmo nogriezni laukuma saimnieki uzvarēja ar 22:9. Komandas aizvadīja mazrezultatīvu otrās ceturtdaļas pirmo pusi, Latvijai saglabājot drošu pārsvaru un puslaika pārtraukumā ejot ar 14 punktu handikapu – 39:25.
Trešajā ceturtdaļā jau komandas spēlēja atklātāk, taču pretiniekiem neizdevās pietuvoties rezultātā. Rezultatīvi spēlējot Meieram, Blūmam un Šmitam, rezultāta tablo pirms noslēdzošās ceturtdaļas vēstīja 72:54 mājinieku labā. Ceturtajā ceturtdaļā latvieši pārsniedza 100 punktu robežu un pretiniekus sagrāva ar 103:69.

Iepriekšējo reizi Latvija 100 punktu robežu sasniedza pirms desmit gadiem, kad Izmirā ar 100:82 uzvarēja Ķīnu.