Ekonomika
Bizness

Latvijā ienāks Austrijas zemo cenu lidsabiedrība “Laudamotion”0


Lidsabiedrības “Laudamotion” lidmašīna.
Lidsabiedrības “Laudamotion” lidmašīna.
Foto: Arnulf Hettrich/Scanpix/LETA

Austrijas zemo izmaksu lidsabiedrība “Laudamotion” no šā gada rudens sezonas sāks jaunus tiešos lidojumus maršrutā Rīga-Vīne.

Sākot ar 2019.gada oktobri, “Laudamotions” piedāvās 4 lidojumus nedēļā no Rīgas uz Austrijas galvaspilsētu Vīni.

“Mūsu maršruti tiek augstu novērtēti, jo mums ir īstais piedāvājums ceļotājiem, kuri pievērš uzmanību cenai. Esmu pārliecināts, ka, pateicoties mūsu jaunajiem “City Shuttle” maršrutiem, pasažieru plūsma lidojumos uz un no Vīnes strauji pieaugs,” saka uzņēmuma rīkotājdirektors Andreass Grubers.

“Laudamotion” piedāvā vienā virzienā no Rīgas lidot par 19,99 eiro.

“Laudamotion” ir lielākā Austrijas zemo cenu lidsabiedrība, nosaukta tās dibinātāja Nikija Laudas vārdā, kas izveidoja uzņēmumu 2018.gada martā.

Pašreizējā flote lido zem koda OE un sastāv no 23 lidmašīnām, kuras lido no Austrijas un Vācijas.

“Laudamotion”, kuras galvenā mītne atrodas Vīnē, attīsta arī bāzes Diseldorfā, Štutgartē un Palmā. Aviokompānija prognozē, ka 2019.gadā ar to lidos vairāk nekā 6 miljoni pasažieru. Austrijas lidsabiedrība lido uz vairāk nekā 90 galamērķiem.

Saistītie raksti
Saskaņā ar Starptautiskās lidostu padomes pārskatu par lidostu darbības rādītājiem Eiropā 2018.gadā starptautiskā lidosta”Rīga” bija ceturtā Eiropas straujāk augošā lidosta.

No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz gandrīz 80, bet vasaras sezonā – uz 100 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības.

2018.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja vairāk nekā 7 miljonus pasažieru – 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

LA.lv