×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.5°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. marts, 2017
Drukāt

Latvijā ieradīsies bijušais ASV valsts sekretārs Džons Kerijs (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šodien divu dienu vizītē Latvijā ieradīsies bijušais ASV valsts sekretārs Džons Kerijs.

Vizītes mērķis ir gūt labāku izpratni par ekonomisko vidi un uzņēmējdarbības noskaņojumu Latvijā, kā arī uzsvērt Amerikas investīciju nozīmi reģionā.

Kerija vizītes laikā paredzētas tikšanās ar Latvijas uzņēmējiem, ārzemju investīciju organizācijām un valsts amatpersonām, tai skaitā premjerministru Māri Kučinski (ZZS), finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS), pārstāvjiem no Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā, Ārvalstu investoru padomes Latvijā un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

Vizīti un tikšanos ar vietējām organizācijām koordinē banka “Citadele”, tādējādi palīdzot veidot veiksmīgas attiecības pasaules biznesa aprindās. Sagaidāms, ka tikšanās sniegs lielu ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā un arī turpmāk palīdzēs piesaistīt ASV un starptautiskos finanšu fondus, aģentūru LETA informēja bankā “Citadele”

“Pieredzējušu pasaules līderu vizītes pierāda, ka Latvija tiek uzskatīta par drošu, konkurētspējīgu un ieguldītājiem draudzīgu valsti. Fakts, ka šāda ietekmīga persona kā Kerijs vēlas apmeklēt Latviju, ir pozitīvs signāls par pieaugošo starptautisko investoru interesi,” vērtē bankā.

Kerijs bijis demokrātiskās partijas kandidāts 2004.gada prezidenta vēlēšanās, piecus termiņus bijis ievēlēts kā senators no Masačūsetas štata un vēlāk kļuvis par Amerikas 68.ASV valsts sekretāru. ASV valsts sekretāra amatā viņš strādāja no 2013.gada līdz 2017.gadam 44.ASV Valsts prezidenta Baraka Obamas administrācijā. Pēc ASV valsts sekretāra amata pilnvaru beigām, arī būdams privātpersona, Kerijs turpina veicināt starptautisko dialogu un ekonomisko sadarbību.

Pašlaik 75% plus vienas bankas “Citadele” akcijas īpašnieks ir starptautiska investoru grupa, ko pārstāv investīciju kompānija “Ripplewood Advisors LLC”. “Ripplewood Advisors LLC” dibinātājs un izpilddirektors Tims Kolinss ir “Citadeles” padomes priekšsēdētājs. Bankas akcionāru vidū līdzās “Ripplewood” ir bijušais ASV Federālo rezervju sistēmas priekšsēdētājs Pols Volkers, bijušais Pasaules Bankas prezidents Džeims Volfensons u.c.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vai tad šī vīreļa instrukcijas mums vēl saistošas? Ko viņš te meklē?!

  2. Latvijā ieradīsies bijušais ASV valsts sekretārs Džons Kerijs un Krieviņš pametīs Valsts kancelejas vadītāja amatu

  3. “Ripplewood Advisors LLC” ir ASV reģistrēts čekas off-shore firmu fonds, kam Vienotības nelieši par sviestmaizi (mazāk kā 30% vērtības) atdeva Citadeli un tagad tā ir kļuvusi par instrumentu Krievijas FSB rokās.

    • Trīspusējā komisija jeb Trilaterālā komisija (Trilateral Commission) ir nevalstiska diskusiju grupa, kuru 1973. gadā dibinājis Deivids Rokefellers

  4. Vēl tikai Obama un Klintone mums trūka. Demokrātu partija nekad nav bijusi Latvijas draugs.

  5. Domāju, tas nav slikti. Lai arī nav valsts sekretārs vairs, neapšaubāmi viņš ir viens no ievērojamākiem demokrātu politiķiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+