×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. februāris, 2016
Drukāt

Latvijā ieradīsies britu karavīri (5)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Lielbritānijas karavīri Latvijā varētu ierasties šogad pirmajā pusgadā. Interesi par savu karavīru nosūtīšanu izrādījušas arī citas NATO valstis, šodien pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube.

Kā skaidroja Graube, tad šobrīd ar Lielbritāniju joprojām turpinās plānošanas process. “Jā. Viņi plāno šajā pirmajā pusgadā nosūtīt,” piebilda NBS komandieris.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) vēl gada sākumā teica, ka Lielbritānija uz Latviju varētu nosūtīt aptuveni 30 savus karavīrus.

NBS komandieris šodien konkrētu skaitu atturējās nosaukt, jo tas vēl neesot skaidri definēts.

“Karavīru rotācija var notikt divējādi. Iespējams, sadalot vienību vairākās daļās vienlaicīgi visām Baltijas valstīm, vai arī šo vienu vienību uzturēt konkrētu laika periodu katrā valstī,” uzsvēra Graube.

NBS komandieris arī informēja, ka uz Latviju savus karavīrus varētu, iespējams, nosūtīt arī Vācija un Čehija, kā arī interesi izrādījušas vēl citas valstis, kuras viņš atturējās minēt. “Vācieši arī ir šajā projektā iekšā. 16.martā būšu Vācijā, kur tikšos ar savu Vācijas kolēģi un šo jautājumu apspriedīsim,” norādīja Graube.

Plašākus komentārus NBS komandieris pagaidām nesniedza.

Jau 2015.gada oktobra sākumā laikraksts “Financial Times” vēstīja, ka Lielbritānija pievienojusies ASV un Vācijas plāniem par NATO karaspēka izvietošanu Baltijas valstīs uz ilgtermiņa pamata, šādi nostiprinot alianses austrumu robežas. “100 britu karavīri tiks nosūtīti uz Baltijas valstīm, lai regulāri veiktu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas karavīru instruktāžu ar mērķi uzlabot viņu prasmes un mijiedarbību NATO ietvaros,” vēstīja laikraksts.

Savukārt šajā svētdienā Čehijas aizsardzības ministrs Martins Stropnickis intervijā Čehijas Televīzijai paziņoja, ka Čehija ir gatava nosūtīt uz Baltijas valstīm un Poliju aptuveni 100 karavīru, lai stiprinātu NATO austrumu flangu un atturētu Krieviju no iespējamās agresijas.

Pašlaik Latvijā rotācijas kārtībā uzturas ASV karavīri, taču iepriekš Latvijas drošību stiprinājuši arī citu NATO valstu karavīri.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. “Neatkariba” :D:D:D

  2. Simtreiz labāk rietumzemju karavīri nekā urlas.

  3. Nav slikti, bet varēja ierasties vismaz 1000

  4. čurātāji brauc,

Draugiem Facebook Twitter Google+