×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
27. februāris, 2017
Drukāt

Latvijā ieradušās trīs sīriešu ģimenes

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Patvēruma meklētāji Eiropā, 2018.

Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmā pagājušā piektdienā uz Latviju no Grieķijas pārvietoti 12 patvēruma meklētāji no Sīrijas, tai skaitā seši nepilngadīgi bērni, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

Uz Latviju pārvietotas trīs ģimenes no Sīrijas un patlaban tā atrodas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Starp pārvietotajām personām ir tādu profesiju pārstāvji kā celtnieks, frizieris un valsts sektora darbinieks. Personas savos pieteikumos ir norādījušas arābu, angļu un kurmandži valodas zināšanas.

ES pārvietošanas programmā Latvija 2015.gadā solidāri ar citām ES dalībvalstīm ir apņēmusies divu gadu laikā pārvietot 531 personu – 295 no Grieķijas, 186 no Itālijas un 50 no Turcijas bēgļu nometnēm.

Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros līdz šim uzņēmusi 238 personas. No tām bēgļa statuss piešķirts desmit personām, savukārt alternatīvais statuss – 147 personām.

PMLP iepriekš skaidroja, ka pārvietošanas procesa temps ir atkarīgs arī no tā, kāda kapacitāte pārvietošanas procesa nodrošināšanā un sadarbības modeļa ieviešanā ir attiecīgajā valstī, no kuras personas tiek atvestas.

Šogad intensīvāku personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, uzņemšanu Patvēruma meklētāju uzņemšanas centrā “Mucenieki” nodrošinās papildu izmitināšanas iespējas pārbūvētajā nekustamā īpašuma “Bundulīši” korpusā, norādīja PMLP.

Pēc nogādāšanas Latvijā PMLP ir jālemj, vai piešķirt patvērumu – bēgļa vai alternatīvo statusu. Likums paredz, ka bēgļa statusu piešķir bez noteikta termiņa, bet alternatīvo – uz gadu. Ja joprojām pastāv atbilstoši apstākļi, tad alternatīvo statusu ir iespējams pagarināt.

Tāpat Latvijā regulāri, visbiežāk nelikumīgi, caur ”zaļo” robežu nokļūst ārvalstnieki, no kuriem daļa pēc aizturēšanas lūdz patvēruma statusu Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+